http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 21:22:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Valdemarsvik 2009 - "Z notatnika przewodnika 2" (Jesień)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Valdemarsvik 2009 - "Z notatnika przewodnika 2" (Jesień)  (Przeczytany 18540 razy)
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #45 : 16 Października 2009, 17:54:13 »

_________________________________________________________


Miejsce 6: Salmo Slider 10 sinking PA





Komentarz: Dopiero na 6 miejscu pojawia nam się kolejny kolor sliderka, specyfikacja w zasadzie taka sama jak jego niebieskiego kuzyna. Papużka była troche mniej skuteczna od koloru RSH ale i również na nią złowiliśmy wiele szczupaków. Sprawdzała się najlepiej w głębokich 2.5m dołach przy samym pasie trzcin.  Uniwersalny kolor, sprawdza się zarówno na wiosnę jak i na jesieni.

_________________________________________________________


Miejsce 7:  Salmo Slider 10 sinking KOLORY HOLO





Komentarz: Kolejny członek rodziny "Salmo Slider" który znalazł się w top 10. Nowe kolory holograficzne okazały się bardzo skuteczne, zarówno srebrny jak i niebieski model był szczególnie łowny w późnych godzinach wieczornych. Specyfikacja podobna jak w przypadku 2 miejsca. Klienci złowili na niego bardzo dużo szczupaków poprzez zwykłe kręcenie bez jerkowania, holograficzne odblaski były bardzo dobrze widoczne w wodzie.

_________________________________________________________


Miejsce 8: Shaker / Dragon Lunatic





Komentarz: Zarówno średnie rozmiary 7cm jak i ponad 10cm były skuteczne. Najlepszym kolorem był model przedstawiony na zdjęciu czyli z niebieskim grzbietem i brokatem. Używaliśmy je razem z klientami do łowienia na 5m głębiach jak i bardzo płytkich 1m zatokach z roślinami. Brania następowały najczęściej podczas swobodnego kręcenia, opad w przypadku tej gumy nie dawał takich efektów jak kopyto L-4 czy też Assasin.

_________________________________________________________


Miejsce 9: Ripper Relaxa 5cm, zółty z czerwonym grzbietem





Komentarz: Przynęta której głównym przeznaczeniem były sandacze oraz okonie. Skuteczna przez cały dzień, najlepsza w miejscach około 2m z roślinnością oraz na "łysych" blatach z mętną wodą. Główka 8g, brania na swobodnym opadzie.
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2009, 18:09:35 wysłane przez MATAS » Zapisane
MATAS

Wiadomości: 1008


Poznań


« Odpowiedz #46 : 16 Października 2009, 18:02:59 »

_________________________________________________________


Miejsce 10: Salmo Fatso 10 sinking TT





Komentarz: No i wreszcie doczekaliśmy się jerka innego niż slider. Zaletą fatsiaka 10 było to że penetrował głębsze części wody i jego praca nie była tak agresywna jak S10. Kiedy bywały dni że szczupaki nie reagowały na przynęty agresywnie pracujące, Fatso 10 prowadzony podobnie jak guma metodą opadu dawał efekty. Miejsca połowu to były 1-3 metrowe zatoki z roślinnością i skałkami. Do tej przynęty startowały duże szczupaki, zaliczył parę dziewięćdziesiątek.

_________________________________________________________


Miejsce 11: Salmo Executor 12 PH





Komentarz: Testy nowego Executora 12cm był bardzo owocne. W zasadzie moge o nim powiedzieć same dobre rzeczy. O ile poprzednie wersje 7cm i 5cm miały zastosowanie rzeczne i pstrągowe o tyle "dwunastka" jest według mnie typowo szczupakowym woblerem. Najważniejsza zaletą jest to że executor poprzez zwiększenie swojego rozmiaru nie stracił właściwości pracy jakie miały jego mniejsi kuzyni. Dalej pięknie przewala się na boki i można z łatwością kontrolować głębokość pracy. U nas najlepiej sprawdził się kolor PH, był doskonały o poranku zarówno w miejscach 2-3metrowych z rdestnicami jak i płytkich zatoczek z bujną roślinnością. Ma na swoim rozkładzie szczupaka 90cm+ i z czystym sumieniem mogę go polecić wszystkim fanom łowienia na woblery, osobiście uważam że model ten jest lepszy niż PH12  ok

_________________________________________________________


Miejsce 12: Salmo Slider 10 sinking PE





Komentarz: Nowy kolor slidera w kolorze Pike'a jest kolejną przynętą dla której musieliśmy powiększyć nasze top10 ponieważ sprawdzał się równie dobrze jak jego "zielono-podobni" kuzyni. Był szczególnie łowny w głębszych miejscach 3m z rdestnicami, bardzo często startowały do niego dość spore szczupaki 90cm+. Slider jak slider, ma specyfikacje jak jego powyżsi kuzyni wiec nie się juz co rozpisywać  Wink

_________________________________________________________


Miejsce 13: Salmo Slider 10 sinking RH





Komentarz: Ostatnie szczęśliwe 13 miejsce przypada popularnemu red head'owi zwanemu potocznie patriotą  Grin. W zasadzie umieściłem go tutaj nie ze względu na szczupaki (których i tak zresztą złowił dośc dużo) ale na okonie. Slider w tym kolorze wyjątkowo często prowokował do ataku spore okonie 40cm+, szczególnie na początku września! (odsyłam do 1 strony wątku   Grin)

_________________________________________________________


Reasumując w czołówce znalazło się 6 jerkbaitów, 1 crankbait, 2 obrotówki oraz 4 rippery. Warto jednak zauważyć że na obrotówki złowiliśmy ponad połowę ryb (szczególnie na Aglie 5). Jekrbaity były najskuteczniejsze na końcu września i początku października kiedy temperatura wody w zatokach spadała. Gumy oraz crankbaity sprawdzały sie z kolei wczesnym porankiem oraz późnym wieczorem, były też dobrą alternatywą dla "leniwych" szczupakowych dni.

Oprócz rankingu przygotowałem jeszcze na zakończenie króciutki filmik z testów (łojeja, dużo tam powiedziane testów  Grin) Sliderka w rozmiarze 5cm oraz Frisky 5cm. Oba woblerki bardzo bardzo mi się podobają i oba były skuteczne, szczupaki jednak zażerały je zbyt głęboko a i kotwiczki były za małe na duże aligatory wiec nie łowiliśmy na nie zbyt często. Na pewno są to wobki które będą miały szerokie zastosowanie w łowieniu na rzece (przede wszystkim pstrągi!) ale o tym to może napisze już kiedy indziej i gdzie indziej.  Wink

KLIK -> http://www.youtube.com/watch?v=NoVHdeLVci8

Na zakończenie mogę dodać że testowaliśmy z tatą 2 nowe castingowe wędki dragona, parę słów o nich:

Team Dragon 230cm, 4-10lbs, 3/16 - 5/8 oz  Power: MEDIUM, Action: FAST

Kijek który mieliśmy sparowany z multikiem Curado 101D oraz linką Jaxon New Concept Line 0.15mm (swoją droga polecam te plecionkę), bardzo lekki i przyjemny blank, bardzo dobre wykończenie - kijek naprawde dopracowany w szczegółach. Najczęściej łowiłem nim na gumy Assasiny 7cm oraz 5cm Relaxy. Przy główkach 6-8gram ładował się najlepiej, mimo długości 230cm można było celnie podać przynęte. Nie wiem jak to zrobili producenci tego kija ale każde najmniejsze uderzenie główką o dno czy też lekkie "dziubanie" okonka było bardzo mocno odczuwalne dla łowiącego, być może wynika to z tego iż jest to bardzo cieniutki i lekki blank. Reasumując jeżeli miałbym go ocenić w skali od 1 do 10 = 9,5

Guide Select Skinner Cast 195cm, 40-80g

Fajny i przyjemny kijek z rezonansem do jerkowania. Bardzo uniwersalny, nadaje się zarówno do średnich jerków jak np Fatso 10 oraz Slider 10 jak i do cięższych około 100 gramowych "kamieni"   Grin. Fajnie pracuje na rybie i dobrze ją "trzyma". Kijek wyciągnął metrówkę i podczas holu miał spokojny "zapas" mocy. Ocena w skali od 1 do 10 = 9

Jeżeli już jesteśmy przy sprzęcie to mogę dodać że podczas naszej ponad miesięcznej wyprawy łowiliśmy tylko i wyłącznie przy użyciu multiplikatorów  Wink, zarówno ciężki, średni jak i lekko-średni casting zupełnie nie stanowił problemu jeżeli chodzi o łowienie na szkierach. Ze względu na sól w wodzie morskiej używaliśmy takie modele jak: Shimano Scorpion 1501, Metanium XT, Okuma VS-Baitcaster, Abu Ambassadeur 5601 JB, Shimano Curado 101D oraz testowany Dragon San Juan (multik jak na swoja cenę dobry). Gorąco polecam wszystkim łowienie na casting, mając przekrój klientów którzy do nas przyjeżdżali dało się zauważyć iż coraz więcej osób ma w swoim posiadaniu multiplikatory. Bardzo często jednak było tak że nie używali ich ponieważ nie wiedzieli jak się nimi prawidłowo obsługiwać, dopiero po małym instruktarzu przekonywali się że to fantastyczna sprawa. Ważne jest żeby pokazywać ludziom jak należy prawidłowo używać multiplikatory aby nie zniechęcali się! Cieszy mnie że casting w Polsce staje się coraz popularniejszy i coraz więcej wędkarzy przekonuje się za DA SIĘ i to skutecznie  Smiley

Przez nasz cały miesięczny pobyt nie zabiliśmy ani jednego szczupaka, sandacza czy też okonia -> all c&r   Wink, wielu klientom którzy do nas przyjeżdżali staraliśmy się zachęcać do wypuszczania wszystkich łowionych ryb

Zachęcam wszystkich wędkarzy do wyjazdów do Skandynawii, warto spróbować ponieważ jest to zupełnie inny świat, inna kultura ludzi, fantastyczne widoki, ciekawe rozwiązania techniczne oraz prawne. Wydaje mi się że powinniśmy się od Szwedów wiele nauczyc, przede wszystkim podchodzenia do sprawy ochrony środowiska oraz do sprawy turystyki wędkarskiej. Każdy kto porówna łowienie w Skandynawii a łowienie w Polsce uzmysłowi sobie że jest to zderzenie 2 zupełnie innych rzeczywistości, co daje nam wiele do myślenia w kwestii dbania o nasze łowiska.

Resumując cały wątek chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy poświęcali swój czas aby czytać moje wypociny i oglądać fotki nad którymi się trochę z Tatą napracowaliśmy  Wink. Mam nadzieje że wątek i relacja jako całość się podobała, jednym z moich celów tej publikacji było zachęcenie wędkarzy do estetycznej fotografii wędkarskiej, łowienia na multiplikatory oraz oczywiście promowania zasady C&R , jeżeli przekonałem chociaż jedną osobę to jestem szczęśliwy Smiley

Pozdrawiam i dziękuje!


Mateusz (MATAS) Taszarek
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2009, 18:16:15 wysłane przez MATAS » Zapisane
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #47 : 16 Października 2009, 20:01:14 »

Piękne fotki, super relacja i cudowne ryby - pełen szacunek dla Ciebie Mateusz i Twojego taty. ok
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #48 : 16 Października 2009, 20:17:10 »

Mateusz świetna relacja najbardziej podobały mi się komentarze pod przynętami a te twoje zdjęcia zasługują na nagrodę   Beer Beer Beerok ok ok ok

Pozdrawiam

Paweł
Zapisane

Catch & Release
Karol_73
Gość
« Odpowiedz #49 : 16 Października 2009, 21:07:00 »

Serdecznie dziękuję za relację Smiley wiem że przed przyszło rocznym wyjazdem muszę uzupełnić zestaw przynęt... wydawało mi się że dwie walizki plano wystarczą Smiley ale znowu mam wydatki Smiley i bardzo dobrze bo w końcu wędkarstwo to pasja Smiley  Fishing
Zapisane
Duży

Wiadomości: 396


Przeźmierowo


« Odpowiedz #50 : 16 Października 2009, 22:28:05 »

Mateusz wielkie uznanie ,super relacja.
Zapisane

Duży
MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #51 : 17 Października 2009, 09:04:24 »

Fajna relacja poparta pięknymi zdjęciami - Mateusz ok ok ok
Zapisane
mleczko

Wiadomości: 2035

Katowice- Ligota

Złów i Wypuść


« Odpowiedz #52 : 17 Października 2009, 09:14:20 »

Kawał dobrej roboty ! Wracają mi marzenia o Szwecji na wiosne 2010 Smiley musze kogoś tylko zwerbowac Smiley
Zapisane

Jestem Don Kichotem robotem, mam robote,
zamiast wiatraków mam Polaków głupote...
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #53 : 18 Października 2009, 00:03:27 »

Przyłączm sie do zachwytów przedmówców! Naprawdę kawł dobrej roboty! Dawno nie było na m.pl ( i j.pl - widzę, że szlachetna idee fixe "pogodzenia" tego z tamtym Ciebie nie opuszcza) tak dobrego, ciekawego wątku. Wyjatkowo interesujący Top Ten(właściwie Devi's Dozen Wink ) I w związku z tym mam pytania:
-Wiadomo, że najskuteczniejsza przyneta to ta , ktora najdłużej jest w wodzie...Czy jesteś w stanie, oczywiście w dużym przybliżeniu określić czym najwiecej łowiłeś?
-A co ze sleiderami 12S? Były stosowane? Jak sie spisywały? Która z używanych dwunastek była najlepsza?
-Czy używaliście dużych płytko schodzących woblerów np Pike 16SR, Perch 14SR
-Jack? Co z nim?
-Czy oprócz jerków Salmo inne tez były w użyciu?
-Swimbaity? Były w robocie?
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #54 : 18 Października 2009, 18:10:50 »

Mateusz, jestem zachwycony Twoimi zdjęciami!
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
pepe

Wiadomości: 51


Olsztyn


WWW
« Odpowiedz #55 : 18 Października 2009, 18:21:20 »

Mateusz!
Przyłączam się do gratulacji - świetna robota reporterska!
Jestem bardzo dumny i wdzięczny z powodu oczywiście, że kilkoro z moich "dzieci" trafiło na Waszą listę.

Szkoda że nie było tym razem okazji wspólnie pośmigać czymś większym i wypić symbolicznej herbatki ...
No ale miejmy nadzieję, że światła jeszcze nikt nie wyłącza i będzie okazja do spotkania.

Pozdrawiam,
Piotr Piskorski
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #56 : 18 Października 2009, 23:35:07 »

Super relacja! ;->Do przyszłego roku! Fishing
Zapisane
albercik

Wiadomości: 55


Poznań - Luboń


« Odpowiedz #57 : 19 Października 2009, 21:59:32 »

I ja szczerze podziwiam cały zawarty materiał ok
Foty bez dwóch zdań - rewelacja !!
Ja ze swojego pobytu ciut bym klasyfikacje zmienił - mówię oczywiście za siebie i mój tygodniowy pobyt - ale większość z opisanych przynęt mi także się świetnie sprawdziła
Jeszcze raz - wielkie gratulacje za relacje Fishing Beer
Zapisane

Albercik
olej72

Wiadomości: 128


Łódź


« Odpowiedz #58 : 19 Października 2009, 23:05:22 »

Powiem krótko
Rewelacyjny pomysł na wątek i rewelacyjna realizacja tego też pomysłu.
Zapisane

Olej
zygus

Wiadomości: 411


Piła


« Odpowiedz #59 : 10 Listopada 2009, 21:38:56 »

Mateusz wielkie dzięki wasza relacja daje pogląd na łowiska. Ja bardzo mało łapie na obrotówki i raczej bym tej przynęty nie zabrał ale dzięki Wam na pewno  znajdzie miejsce w arenale przynęt.
pozdrawiam
Zapisane

Marines Casting Team
Strony: 1 2 3 [4] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!