http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
23 Kwietnia 2024, 21:28:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wyjazd na zalewy N.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wyjazd na zalewy N.  (Przeczytany 32556 razy)
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #15 : 26 Października 2009, 20:24:46 »

Zamki, przeczytałem kilka dni temu ten list. I się z nim nie zgadzam. Należę do PZW, bo to jedyna alternatywa do korzystania z wód w tym kraju (wiem że są inne wody, ale jest ich niewiele). Kiedyś należałem do ZMW, bo to była jedyna alternatywa żeby nie należeć do ZSMP. Próby reformowania PZW to raczej syzyfowa praca, ten twór powinien już dawno zostać rozwiązany. 
Zapisane

Pozdrawiam
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #16 : 26 Października 2009, 20:36:05 »

Zamki, przeczytałem kilka dni temu ten list. I się z nim nie zgadzam. Należę do PZW, bo to jedyna alternatywa do korzystania z wód w tym kraju (wiem że są inne wody, ale jest ich niewiele). Kiedyś należałem do ZMW, bo to była jedyna alternatywa żeby nie należeć do ZSMP. Próby reformowania PZW to raczej syzyfowa praca, ten twór powinien już dawno zostać rozwiązany. 

Jarku pzw to przedewszystkim MY ja Ty i wielu innych. Ja że się tak wyaże zapierdzielam w swoim kole. Do tego straznikowanie. Takich porypańców tyrających na resztę jest nas w kole 4 a koło liczy ponad 150 osób. Reszta tylko chce mieć ryby do żarcia a nawet po swojej dupie syfu z nad wody nie zabierają. To oni/my tworzyny związek a nie ta betonowa góra. Ich tam jest kilkudziesięciu a nas znacznie więcej. Odnosze wrażenie, ze oni tam robią tak jak nam pasuje. Bo czy oprócz złorzeczenia tu na dole ktoś coś wiecej zrobił. ? Czociaby posprzatał brzeg swojego łowiska. ?
Chyba jeszcze nie zapomniałes kto sprzątał brzegi tego jeziorka w Warszawie. ? Ilu tam było "członków" pzw oprócz zapaleńców na których mozna liczyć zawsze. ? Chwilami rzyga ć mi się chce jak widzę wielkiego "człona" pzw siedzącego nad zasyfionym brzegiem rzucającego kolejnego kiepa do wody i jego zasrane jeki, ze ryby nie ma. Jarek pzw to MY.

ps. Mój okręg to około 5% ogółu wód w naszej okolicy więc alternatywa w postaci innych użytkowników jest. Tylko popytaj sie  wędkarzy gdzie jest ryba w którym gospodarstwie ? Okręg od dwóch czy trzech lat notuje zwyżke członków bo zarybia i nie ciaga sieciami czego nie da się powiedzieć o prywtnych gospodarstwach.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #17 : 26 Października 2009, 20:54:56 »

Smutne to. Z coraz to różnych kierunków słysze o upadku Zalewów. Łowiłem tam gdy jeszcze przy rozwidleniu drogi na Borne i Starowice był szlaban i stał posteruek żandarmerii sowieckiej. Jedną acz nie jedyną przyczyną zmniejszenia pogłowia szczupaka, bo ta ryba niewatpiliwie była numerem 1 w tym zbiorniku, upatruje nie w braku zarybień a raczej w błędach, moim zdaniem, przy nim popełnionych. Pierwszy główny: wpuszczenie karpia. Czy ktoś pamieta jak przeźroczystość wody była na zalewach jeszcze pare lat temu? Moim zdaniem 50 jak nie lepiej procent większa. To właśnie rezulat nieustannego rycia dna przez, coraz to większe, karpie. Które  to wg p.Szymaka na dodatek odbywają naturalne tarło(??) Dawniejszymi czasy praktycznie całe dno pokryte było roślinnościa. Gdy rzucało sie przynętą pytanie było tylko co pierwsze złapie hak: ryba czy wodorost. Obecnie mamy całe połacie dna wolnego od roślinności zanurzonej. Mniejsza przeźroczystość = mniej światła w wodzie =  mniej roślinności= mniej tarlisk i schronień. Pomijając już aspekt zamulania ikry szczupaka. Drugi błąd przy zarybianiu : wpuszczenie(i to niemałej ilości) suma. Sum nie dość, że jest konkurentem pokarmowym szczupaka  to jeszcze na dodatek gustuje w szczupaku jako pokarmie, o czym wspominał  już Andrzejczyk w 1974, bodaj też Wilson polecając szczupaka na przynęte na wąsacza. W powszechnej świadomości sum to dobrotliwy nieco powolny wujaszek. Nic bardziej błędnego.To chyba najszybszy drapieznik naszych wód. Kto nie wierzy niech porozmawia z p. Arturem Banchowskim, gospodarzem łowiska Piaseczno jakie kłopoty nastręczły im 4(słownie:cztery) sumy nieopatrznie wpuszczone  na 20 hektarowe łowisko. I jak to goniły pstrągi aż te wyskakiwały nad powierzchnie wody w panicznej ucieczce.Trzeci błąd: wpuszczenie ryb prądolubnych: bolenia, klenia , brzany. Może to błąd o mniejszym znaczeniu niż dwa pierwsze, ale to działanie nie przynoszące żadnego pożytku. Boleń jest konkurencją pokarmową. praktycznie nie do złowienia na wędke, chyba przypadkowo (oczywiscie mówie o wodzie stojącej) O pozostałych dwóch wymienionych nic nie słychać zapewne przeniosły sie do Piławy
    Moje prognozy łowisko skończy z paroma wielkmi karpiami, paroma takimiż sumami i może z paroma dużymi szczupakami co będą napedzać legende, łowione od czasu do czasu. Markotno mi  nieco z tego powodu gdyż naprawdę lubie to urokliwe miejsce i lubie p. Szymaka. Szkoda gdyż , moim zdaniem , mogło by to byc najlepsze łowisko szczupakowe w Polsce i jedno z lepszych w Europie.
Maraf
P.S.: Słyszałem, że Zalewy ma przjąć właściciel campingu i zamiarem jego jest urządzenie super łowiska Karpiowego - plotka ze sklepu w Nadarzycach
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2009, 18:25:04 wysłane przez Maraf » Zapisane

coincidentia oppositorum...
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #18 : 26 Października 2009, 21:25:52 »

Super łowisko karpiowe - nie ma co - rewelacja Angry Angry Angry Angry

i taka piękna woda się marnuje. Maraf - a z tym sumem to aż tak? Aż taka konkurencja i zagrożenie dla szczupaków? Coś więcej na ten temat wiesz?
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #19 : 27 Października 2009, 18:32:58 »

Super łowisko karpiowe - nie ma co - rewelacja Angry Angry Angry Angry

i taka piękna woda się marnuje. Maraf - a z tym sumem to aż tak? Aż taka konkurencja i zagrożenie dla szczupaków? Coś więcej na ten temat wiesz?
Podejrzewam, że będzie jeszcze gorzej gdy sumy bardziej podrosną! A czy pamietacie Koledzy od czego zaczeła sie sława Zalewow? Pewengo pięknego pierwszego maja, na otwarci sezonu szczupakowego w bywszym województwie koszalińskim złowiono 11 esoxów powyżej 10 kilogramow. Z tego 10 (dziesięć  słownie, jakby kto miał wątpliwości) w Zalewach. Doniosła o tym zamieszczając obszerne sprawozdanie ze zdjęciami Gazeta czy inny Głos Koszaliński. No i zaczął się najazd... 
Maraf.
Zapisane

coincidentia oppositorum...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #20 : 27 Października 2009, 18:51:32 »

Cytat: Maraf
Podejrzewam, że będzie jeszcze gorzej gdy sumy bardziej podrosną!

Zeżrą  wtedy karpie. Laughing

 
Cytat: Maraf
A czy pamietacie Koledzy od czego zaczeła sie sława Zalewow? Pewengo pięknego pierwszego maja, na otwarci sezonu szczupakowego w bywszym województwie koszalińskim złowiono 11 esoxów powyżej 10 kilogramow. Z tego 10 (dziesięć  słownie, jakby kto miał wątpliwości) w Zalewach. Doniosła o tym zamieszczając obszerne sprawozdanie ze zdjęciami Gazeta czy inny Głos Koszaliński. No i zaczął się najazd...  
Maraf.

 Rozmawialiśmy w ubiegłyn roku podczas spotkania które zorganizował Wełpa nad zalewami ze starszym jegomościem ze śląska który jak to okreslił z sentymentu jeszcze zaglada na zalewy. Opowiedział historie comajowych najazdów autobusami wycieczek ze śląska za szczupakiem. Były to dawne dzieje bo lata kiedy jeszcze zalewy nie były tak ogólnie dostępne jak teraz ale górnikom wolno było. Wywozili co się złowiło a łowili ilości imponujące. Nie przesądzam czy to czy inne okolicznosci zapoczątkowały upadek zalewów. Jednak faktem jest, że zalewy to już nawet nie wykłe łowisko a coraz bardziej jałowa woda. Sam Szymak mówił, że ludzie łowią po kilka szczupaków i pocichaczu wywożą na brzeg i ładują do samochodów. Owsze co któregoś złapia ale reszta pewnie z 99%  unika kary. Pływałem po całych zalewach byłem tez za mostem w górę Pilawy i stwierdzam, że upilnowac  tego nie ma zadnych szans.!! Napewno w pojedynkę Szymak nie da rady. !

Czy będzie to karpiowe eldorado. ? Wątpie szczerze. A dlatego, ze podobnie jak ze szczupakiem ludzie wyniosą i karpia.
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2009, 18:57:38 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zygus

Wiadomości: 411


Piła


« Odpowiedz #21 : 01 Listopada 2009, 18:37:51 »

Moim zdaniem każdy dzierżawca poważnie myślący o rybostanie powinien wprowadzić całkowity zakaz zabierania ryby.
Dodatkowo zakazać metody żywcowej. Uruchomić patrole na łodziach pływające i kontrolujące cały dzień wszystkie łodzie.
Komentując możliwość zabrania łowiska p Szymakowi, krótko bardzo dobrze nie zarybiał szczupakiem i zmarnował najlepsze łowisko szczupakowe w Polsce!
Zapisane

Marines Casting Team
Urso
Administrator
*****
Wiadomości: 1328


Holandia

Chcieć to móc


WWW
« Odpowiedz #22 : 08 Listopada 2009, 17:31:22 »

Off topic, właśnie przeczytałem, że zalewy nie są dłużej we władaniu Pana Szymaka.

http://www.rzgw.poznan.pl/plikiRybactwoKom/Microsoft%20Word%20-%20komunikat_oplaty_za_%20amatorski_polow_Zalewy%20Nadarzyckie.pdf
Zapisane

Z wędkarskimi pozdrowieniami
Tomek
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #23 : 09 Listopada 2009, 19:14:33 »

Cytat: Urso link
Off topic, właśnie przeczytałem, że zalewy nie są dłużej we władaniu Pana Szymaka.

No i narazie nie można wędkować z  łódki komunikat
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zygus

Wiadomości: 411


Piła


« Odpowiedz #24 : 10 Listopada 2009, 21:04:01 »

Prawdopodobnie przejmie je właściciel campingu obok oby nie... chodzą słuchy, że stworzy łowisko karpiowe............
Zobaczymy co pokarze polska rzeczywistość różnie bywa Huh
pozdrawiam
Zapisane

Marines Casting Team
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #25 : 17 Stycznia 2010, 13:42:17 »

Zamki nie zgadzam się z Twoim zdaniem że kasa na zarybienia szła do Pana Jurka. Zabrali Panu Jurkowi Zalewy argumentem braku zarybieniem Karpia! Nie był zarybiany tą rybą dlatego że jest przepis taki, że Karpiem nie zarybia się w wodzie płynącej. Chcąc nie chcąc jest to woda płynąca. Ponoc wtrącil sie w to całe zamieszanie jakiś generał wojskowy i po ptokach... Wiadomo że Pan Jurek miał z tego jakieś profity bo to normalne, on z tego żył, włożył dużo serca w te Zalewy. Irytuje mnie to że ten co nie połowił to na niego najeżdza, że nie ma ryb! Trzeba umiec łowic:) Dużo ryb fajnych złowiłem i powiem że szczupaka, dużego szczupaka jest dużo! Normalne że każdy z nas jak by takie gospodarstwo prowadził to by chciał miec z tego zarobek. Też doszły mnie słuchy że chcą zrobic łowisko karpiowe-PORAŻKA. Nie zdziwie się jak zabronią łowienia ze środków pływających, tylko dozwolony będzie wywóz zestawów. Przecież każdy kto tam wędkował to zgodzi się ze mną, że to jest typowe łowisko szczupakowe, a nie karpiowe. Ponoc w Sypniewie (jak sie jedzie od strony Jastrowia) po prawej stronie do sprzedania jest taki duży ośrodek. Wydaje mi się że ktoś ma jakiś plan z tym zakupem i do tego potrzebuje Zalewy Nadarzyckie? Ale to tylko moje przepuszczenia. Więc panowie...jak zrobią łowisko karpiowe to zniknie kolejne fajne łowisko z dużymi szczupakami, i tak zastanawiam się gdzie w mojej okolicy będę mógł pojecha na podobną wodę-chyba nigdzie:( Pozdrawiam
Zapisane
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #26 : 17 Stycznia 2010, 13:57:53 »

Witam, niestety wyjazdy do N. na łódkę Huh w tym roku dopiero prawdopodobnie po 1.07.tutaj info : http://www.pzw.bornesulinowo.pl/news.php  . Angry Cry Cry Cry
« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2010, 13:59:39 wysłane przez giepol » Zapisane
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #27 : 17 Stycznia 2010, 14:15:52 »

Ja tam widzę, że tylko z brzegu można łowić Roll Eyes Nic o łódce nie jest napisane (chyba).

Pozdr.

Salmo
Zapisane
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #28 : 17 Stycznia 2010, 14:19:45 »

Jeżeli p. Szymak odpuści sobie pilnowanie, to 1 lipca będzie już po "przysłowiowych" ptokach ( rybkach) i na łódkę nie będzie sensu jechać. Na tym akwenie łatwo jest wytropić rybę i nietrudno ją skłusować.
Zapisane
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #29 : 17 Stycznia 2010, 14:23:09 »

artmaniac Pan Jurek nie odpuścił sobie pilnowania z własnej woli. Bezprawnie, po znajomościach zabrali mu Nadarzyce. Co do jednego się zgodzę żę do lipca, ba nawet wcześniej w tych wodach będzie PERŁA. Pozdr
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!