http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 01:35:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wyjazd na zalewy N.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wyjazd na zalewy N.  (Przeczytany 32528 razy)
giepol

Wiadomości: 257


Leśniczówka/Radawnicy


« Odpowiedz #30 : 17 Stycznia 2010, 14:29:06 »

Salmo, no właśnie pozwolenie obejmuje łowienie tylko z brzegu! ,gdyby można łowić z łódki to by napisali, zresztą w poprzednim komunikacie z drugiej połowy roku był zakaz łowienia z łodzi i teraz chyba go utrzymali do czasu rozstrzygnięcia przetargu. Pozdrawiam Grzegorz
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #31 : 17 Stycznia 2010, 17:51:33 »

Cytat: szymonrdh
Zamki nie zgadzam się z Twoim zdaniem że kasa na zarybienia szła do Pana Jurka. Zabrali Panu Jurkowi Zalewy argumentem braku zarybieniem Karpia!

Słuchaj skoro nie zarybił według  umów dzierżawnych to nie wydał kasy. Czy tak.? Może i nie poszła do kieszeni a do szafy mniejsza o to ale skoro nie zarybił to jej nie wydał i mu została. Drugą sprawą jest to że w ten sposób ograbił wodę. Że to akurat o karpia idzie a nie o dajmy na to szczupaka nie ma tu nic do rzeczy umowa jest umowa i warunki korzystania z wody trzeba wypełniać. Widzisz jeżeli załóżmy że tak się dzieje na większośći dzierżqwionych prywatnie wód to i dziwić się nie można że ryb coraz mniej.

Cytat: szymonrdh
Irytuje mnie to że ten co nie połowił to na niego najeżdza, że nie ma ryb! Trzeba umiec łowic:) Dużo ryb fajnych złowiłem i powiem że szczupaka, dużego szczupaka jest dużo!

Byliśmy tam trzy razy w conajmniej 20-kilka osób  po trzy dni  za każdym razem i jeżeli była by tam ryba znaleźli byśmy ja i chociaż jedną czy dwie te większe złowili a złowiliśmy za pierwszym razem po kilka kutasików za drugim jeszcze mniej a za trzecim chyba jednego. O histori tej lepszej zalewów opowiadali nam miekscowi ale zalewy jako dobre łowisko to już historia. Napewno p.Szymak ma sercwe do tej wody ale bez pilnowania i zarybiania nic nim nie zwojuje bo ludzie jak wilki wszystko zeżrą.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #32 : 17 Stycznia 2010, 17:56:20 »

Bezprawnie, po znajomościach zabrali mu Nadarzyce. Co do jednego się zgodzę żę do lipca, ba nawet wcześniej w tych wodach będzie PERŁA. Pozdr

No na to trzeba mieć dowody żeby tak pisać inaczej to jest tylko pomówienie. Ja nie znam sytuacji ale napisane było wcześniej, że zabrali bo nie zarybiał karpiem czyli powód jednak jest może błachy może nie  zależy to od umów jakie były zawarte na dzierżawę tej wody.
Mi też szkoda wody by dobrze pilnowana i odpowiedni zarybiana mogła by być szczupakowym eldoradem co pokazano na Wersmini juz w pierwszym roku jej istnienia.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #33 : 17 Stycznia 2010, 19:34:41 »

Zamki napisał:
No na to trzeba mieć dowody żeby tak pisać inaczej to jest tylko pomówienie.

Zamki czy Ty nie wiesz jak jest w Polsce? Jaka jest zawiśc i zazdrośc innych ludzi? Jak masz za dobrze to Ci zabiorą. Piszesz że byłeś tam trzy razy po trzy dni, a ja byłem ta praktycznie co tydzień i wiem co nieco... Oby było to łowisko szczupaka, a nie jakiś grunciarzy. Pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #34 : 17 Stycznia 2010, 20:08:19 »

Cytat: szymonrdh
Zamki czy Ty nie wiesz jak jest w Polsce?

Ale dowody trzeb amieć bynajmniej ja takie musze widzieć inaczej dla mnie  takie gadanie to jest "pitu pitu bździła  baba bździła
".

Cytat: szymonrdh
Jaka jest zawiśc i zazdrośc innych ludzi? Jak masz za dobrze to Ci zabiorą.

 Ale o niedopełnieniu warunków umowy dzierżawnej sam napisałeś więc  to nie tylko zazdrość.

Cytat: szymonrdh
Piszesz że byłeś tam trzy razy po trzy dni, a ja byłem ta praktycznie co tydzień i wiem co nieco... Oby było to łowisko szczupaka, a nie jakiś grunciarzy. Pozdrawiam

 Nie tylko ja tam byłem i spostrzeżenia o  zalewach zreszta negatywne ma więcej osób. Byłem tam w sumie 7 razy i nie połowiłem ani razu. Zresztą nie tylko ja bo i inni koledzy z forum i mówie tu o ostatnich dwóch sezonach. Wiesz mam tu pod nosem taka niepozorną wodę gdzie bywając co tydzień  tak jak Ty na zalewach tez łowiłem ładne ryby więc poco mi jechac na osławione zalewy.? Właśnie chyba po to zeby połowić odrazu z marszu bez jazdy co tydzień bo tym się charakteryzuja DOBRE łowiska jak choćby wspomniana WErsminia gdzie złowiliśmy metrówke i kilka mniejszych ryb można powiedzieć że z marszu. Zalewy swój urok maja niezaprzeczalnie jednak ryb juz tam jest mało i do tego trzeba przywyknąć. Przyjdzie nowy dzierżawca moze będzie lepiej wierzyc trzeba.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #35 : 17 Stycznia 2010, 20:44:27 »

Tak napisałem. Chodziło o zarybienie karpiem, ale zabronione jest zarybianie tym gatunkiem w wodzie płynącej! Pan Jurek nie zarybiał karpiem, bo wie że nie można i tego nie robił. Więc uważasz Zamki że nie dopełnił umowy tak? Taka umowa nie powinna istniec. Bardzo jestem zdziwiony że na siedem wypadów nie połowiłeś?HuhHuh?? Napewno to były Nadarzyce?Smiley
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #36 : 17 Stycznia 2010, 20:57:39 »

Widzisz  ja m yslę, że wiedział co podpisuje jak zawierał umowę. Mało tego bo sam tez musiał cos napisać we wniosku który składał jako ofertę na dzierżawienie wody. 
Ale mniejsza o to kłócic się o to nie nam bo szczegółów wszystkich nie znasz ani Ty ani ja może wyjdzie kiedyś CAŁĄ prawda na jaw wtedy ocenimy.

Apropo moich połowów na zalewach  to znam naprawdę dobrych wędkarzy którzy tez nie połowili dlatego mówię, że to pusta woda i renomę straciła. 
Dawniej była ryba i szło sobie połowić z marszu i tym właśnie charakteryzuje się DOBRE RYBNE łowisko.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #37 : 17 Stycznia 2010, 21:04:14 »

Zamki a ja będę uparty jak osioł i ta woda jest rybna:) Oczywiste jest to że trzeba znac zbiornik, bo bez znajomości to raczej łut szczęścia:)
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #38 : 17 Stycznia 2010, 21:08:44 »

Zamki a ja będę uparty jak osioł i ta woda jest rybna:) Oczywiste jest to że trzeba znac zbiornik, bo bez znajomości to raczej łut szczęścia:)

No to jak się tam wszystko wyklaruje  popracujesz ciężko jako przewodnik a jak nie złowie godnej ryby to mnie na barana  ze stanicy do swioski zaniesiesz. - trenuj juz ciężary.  Laughing ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #39 : 17 Stycznia 2010, 21:14:25 »

nie mnie rozstrzygać, czy dzierżawa wody jest zgodna z operatem rybackim. Ja osobiście cenię p. Szymaka za zaangażowanie w to, co robi. Niewątpliwie jednak faktem jest, iż na zalewach jest coraz gorzej z rybą. Swego czasu było to dla mnie główne łowisko i bywałem tam kilka razy w tygodniu. Mam tam z tej wody kilka rekordów życiowych i to nie tylko szczupaka. Niestety od kilku kilku sezonów wyniki były coraz słabsze mimo doskonałej znajomości miejscówek i zwyczajów ryb, które mają tam swoją specyfikę. Jak wspomniałem wcześniej, nie przesądzałbym czy jest to wina dzierżawcy. Woda jest dość łatwa do odczytania, trudno do pilnowania i całkiem przystępna do skutecznego pozyskiwania ryb metodami "przemysłowymi". Całkiem możliwe, że p. Szymak po prostu nie daje sobie rady z kłusolami mimo, iż w ubiegłym sezonie zorganizował nawet oddział SSR. Jeżeli tak jest faktycznie, to nie sądzę, aby nowy dzierżawca, niezależnie od tego kto to będzie, łatwo poradził sobie z tym problemem. Dodatkowo, zanim się rozstrzygnie sprawa dzierżawy, to jest duże prawdopodobieństwo, iż zalewy wytrzebią z resztek ryb "specjaliśći" od ich pozyskiwania.
« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2010, 21:21:47 wysłane przez artmaniac » Zapisane
zz1964

Wiadomości: 51


« Odpowiedz #40 : 16 Kwietnia 2010, 12:27:23 »

czy ktoś wie jak z zalewami, kto jest dzierzawca wody i gdzie mozna załatwiać licencje
Zapisane
artmaniac

Wiadomości: 55

Gdynia


« Odpowiedz #41 : 16 Kwietnia 2010, 20:29:51 »

Formalnie tzn zgodnie z prawem można łowić z brzegu po zapłaceniu opłaty w RZGW szczegóły tu:  http://www.pzw.bornesulinowo.pl/news.php
zdaje się, że do czerwca, gdy zostanie wyłoniony dzierżawca.
Zapisane
zygus

Wiadomości: 411


Piła


« Odpowiedz #42 : 16 Kwietnia 2010, 20:43:00 »

Słyszałem, że z łodzi dopiero od 1 lipca po zamknięciu przetargu. Niestety konkretów brak.
Zapisane

Marines Casting Team
blacharz

Wiadomości: 348


Wronki


« Odpowiedz #43 : 16 Kwietnia 2010, 21:10:29 »

jeśli to te same zalewy nadarzyckie, to z łodzi można łowić od 22.03 - 30.06

KOMUNIKAT DYREKTORA REGIONALNEGO ZARZĄDU GOSPODARKI WODNEJ w Poznaniu z dnia 22 marca 2010 r
Zapisane

nic na siłę
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #44 : 12 Kwietnia 2011, 17:34:56 »

Nowe wiadomości o Nadarzycach - znalazł się dzierżawca.

http://www.tpp.bornesulinowo.pl/?p=201
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!