http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 22:19:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  malowanie woblerów
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: malowanie woblerów  (Przeczytany 7259 razy)
lorbas

Wiadomości: 9

bochnia


« : 24 Listopada 2009, 16:06:55 »

witajcie. czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na ciekawe pomalowanie lub oklejenie woblerów? już przerobiłem oklejanie pazłotkiem z papierochów, błyszczącą tkaniną, oklejanie kółeczkami z dziurkacza, malowanie przez firanki, szablony, maczanie w kawie itp... ma ktoś coś nowego???  Huh Fishing
Zapisane
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« Odpowiedz #1 : 25 Listopada 2009, 22:06:36 »

No to teraz czas na oklejanie skórą :-)
Daj znać jak Ci poszło bo też się przymierzam ale chętnie bym się nauczył na czyichś doświadczeniach.

 Beer
Zapisane

-- There is no spoon.
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #2 : 25 Listopada 2009, 23:05:03 »

Hmm, rzeczywiście chyba nic więcej nie widziałem... Jak będziecie mieli informacje na temat oklejania, to może wrzucicie na forum? Inni też mogliby być zainteresowani  Grin.

Pozdrawiam,
Zet.
Zapisane

Wodom cześć!
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« Odpowiedz #3 : 26 Listopada 2009, 08:20:12 »

A jeszcze mi przyszło do głowy, że można by babę zagonić do zrobienia odpowiedniej "skórki" na szydełku z włóczki takiej tęczowej ze złotą nitką wplecioną, takiej średnio grubej, żeby kształt woblera powieliła ale fakturę miała. Potem to w całości do długoschnącej żywicy, żeby dobrze nasiąkło, suszenie na wolnoobrotowym silniczku i powinno powstać coś czego nikt inny nie ma. A jeszcze lepszą chropowatą fakturę da pewnie impregnacja tego tylko w lakierze, tylko wtedy będzie to raczej powłoka zużywalna. Ale jak już ją szczupak zmasakruje to wtedy można zeszlifować i szybko nałożyć nową.
Zapisane

-- There is no spoon.
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #4 : 26 Listopada 2009, 12:05:47 »

A jeszcze mi przyszło do głowy, że można by babę zagonić do zrobienia odpowiedniej "skórki" ...

 Grin Grin Wink Noo, to by było już odrobinę perwersyjne Wink.

Aaa, chyba nie próbowałeś łowić na niemalowane woblery. Kiedyś popełniłem kilka w kolorze drewna i... nawet dawało się coś na to upolować Smiley.

Ukłony,
Zet.
Zapisane

Wodom cześć!
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« Odpowiedz #5 : 26 Listopada 2009, 14:02:16 »

Ja to się zastanawiam czy nie zlecić gdzieś malowania (albo rzeczywiście nie zacząć łowić na niepomalowane) bo ja strugać lubię ale do babrania się farbkami nie mam ani talentu ani cierpliwości ani warunków i jeszcze łapy mi się trzęsą... a nie mogę wiecznie Beer.

;-)
Zapisane

-- There is no spoon.
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #6 : 26 Listopada 2009, 16:39:41 »

wobki jedno kolorowe też są skuteczne, mało kto docenia wobka całego czarnego bez żadnych "plamek"
z drugiej strony np wobka żółtego z czarnymi kropkami bardzo łatwo jest wykonać, a efekt jest taki sam jak założenie, przeciwieństwie do jakiś fantazyjnych tzn trudnych i szczegółowych "malunków" Wink

od siebie mogę jeszcze polecić wobka czarnego w białe kropki lub "odwrócony pingwin" Wink tzn brzuch czarny grzbiet biały Wink można by rzec kolory antymaskujące Wink

... jak by nie było, na pewno ... więcej wiary w siebie Wink

Pozdrawiam Paweł
Zapisane
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #7 : 26 Listopada 2009, 17:53:55 »

Ja kiedyś dostałem od pewnego krakusa wobka oklejonego rybią łuską nawet dało się coś złapać na niego ale nie długo się nim cieszyłem bo pewien pan mi go odgryzł Smiley
Zapisane

Catch & Release
romansidlo

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #8 : 27 Lipca 2013, 18:32:44 »

Witam, ja biorę garść piachu i obsypuję wobka. Potem trochę maznę pędzlem akrylami i wychodzi coś takiego:

Zapisane
castomek

Wiadomości: 38

Konto nieaktualne, zarejestrowałem się jako Bob.W.


« Odpowiedz #9 : 17 Września 2013, 10:27:30 »

Doświadczenie mam znikome, ale że miałem już tak pogryzione dwa Slidery, 7 i 10, że mi się nie podobały (średnio wierzę, że przez to mogły być mniej łowne) to przejechałem to pomazałem poxipolem i pomiąłem taką folię do zawijania kanapek, okleiłem; jednego od góry popsikałem czarny.m lakierem samochodowym a drugiego pomalowałem kradzionym lakierem do paznokci. Oba wypsikałem bezbarwnym lakierem samochodowym, akrylowym. Jeszcze nic na żadnego nie złowiłem, ale w ogóle przestałem coś mieć brania na jerki. Mnie się podobają Smiley
Zapisane

Próbuję usunąć to konto ale nie wiem jak. Zarejestrowałem się jako Bob.W.
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #10 : 17 Września 2013, 14:25:57 »

Witam, ja biorę garść piachu i obsypuję wobka. Potem trochę maznę pędzlem akrylami i wychodzi coś takiego:



Fajne to Twoje sypanie i mazanie ok
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Radbraw

Wiadomości: 169


« Odpowiedz #11 : 11 Listopada 2013, 00:47:08 »

Witam, ja biorę garść piachu i obsypuję wobka. Potem trochę maznę pędzlem akrylami i wychodzi coś takiego:


Dobra robota, gdzie można kupić oczy do woblerow z twojego foto ?
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!