http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
23 Kwietnia 2024, 21:06:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wędkowanie a PZW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wędkowanie a PZW  (Przeczytany 26192 razy)
Agraph

Wiadomości: 412


Barlinek :)


« Odpowiedz #60 : 29 Stycznia 2010, 11:49:01 »

12 x 250 zł - gratuluję pomysłu, to może od razu 10 000 zł
Zapisane

Wujek Dobra Rada Smiley
artek

Wiadomości: 16


« Odpowiedz #61 : 29 Stycznia 2010, 11:55:14 »

Epinefryna - gratuluję Ci przeczytania chociaż części Statutu PZW. Proszę doczytać jeszcze  paragraf 54 pkt 7 tegoż Statutu dot. pracy na rzecz koła.
Co do ilości flaszek i aluminium, no cóż jesteśmy w czołówce światowej w tym zakresie i chyba żaden Związek czy jego statut tego nie zmieni.
Natomiast co do  tych składek,  nie bardzo rozumiem to Twoje stwierdzenie: " Ci co pracują zapłacili by tylko raz 3000/12=250zł Czyli mniej więcej tyle co teraz." - szczególnie jego drugą część . Czyżbyś płacił w PZW składki w miesięcznej wysokości 250 zł , rocznej to mogę zgodzić  się- tyle mniej więcej płacimy.
Ale  zasada , którą zaproponowałeś  podoba mi się. Może wówczas w PZW  zamiast 600 tys. wędkarzy byłoby np. 100 tys. , ale za to etycznych i zaangażowanych w działalność swojego Związku. A ileż pieniędzy byłoby na jego działalność, na zarybianie i na ochronę wód.
Zapisane
slodziaksos

Wiadomości: 288


okolice OSLO


« Odpowiedz #62 : 29 Stycznia 2010, 12:36:14 »

Do Czez. Pisze oczywiście o Norwegii. Na wody morskie nie trzeba zadnych kart ani opłat. A lowic możesz nawet siecią choć jeszcz nie widziałem aby ktoś to robił. Karta jaka kupuje jest na wody słodkie. Zwykle kupuje ja w sklepie z artykułami budowlanymi. I co smiesniejsze karta krajowa z wyłączeniem kilku lowisk dodatkowo płatnych jest tańsza od polskiej. Za rok 2009 kosztowała 220 zeta. W tym roku jeszcze nie kupowałem.   
Zapisane
epinefryna

Wiadomości: 109


Kraków


« Odpowiedz #63 : 29 Stycznia 2010, 13:35:17 »

Kod:
§ 54 
Do kompetencji zwyczajnego walnego zgromadzenia członków koła naleŜy:
7)  zobowiązywanie członków koła do wykonywania pracy na rzecz koła lub wniesienia
ekwiwalentu.

@artek, nie ja naprawdę daleki jestem od mądrzenia się ale ten punkt oznacza tylko tyle, że walne może (ale nie musi) zobowiązać członków koła do pracy lub kazać zapłacić - co ja np. chętnie bym wykorzystał. Wykorzystałbym gdybym wiedział, że mogę. Aż z ciekawości poczytam co tam na ostatnim walnym się działo.

No i czytam tylko tyle, że jest nowy, lepszy regulamin, fajny podoba mi się, nie jest tam napisane, że muszę się udzielać. Fajne mam koło. Poza tym ja na koło nie narzekam. Chłopaki dobrze działają na swoim, pilnują swojego, sami sobie zarybiają i jest git. Ale to co się dzieje na wodach pozostałych mi się średnio podoba.
Zapisane

-- There is no spoon.
artek

Wiadomości: 16


« Odpowiedz #64 : 29 Stycznia 2010, 14:44:49 »

Bardzo cieszę sie z tego co napisałeś, ponieważ przeczytałeś Statut który Ci się podoba, nie narzekarz na Koło PZW do którego należysz, poczytasz co działo się na ostatnim Walnym  i to juz jest bardzo dużo.
Ja też nie narzekam na koło czy okreg do którego należę, czyli może nie jest aż tak źle.
Natomiast Koledzy, którzy narzekają  powinni w końcu trochę ruszyć się i podziałać w tym naszym Związku.
 
Zapisane
rbogus

Wiadomości: 157

Warszawa-Mokotów


« Odpowiedz #65 : 29 Stycznia 2010, 23:13:14 »

Artek  ok ok ok
Przeczytałem, lepiej bym tego nie przekazał. Poza tym nie lubię dyskutować z wędkarzami, wykrzykującymi BO JA ZAPŁACIŁEM!!!.
Każdy wędkarz przed podjęciem dyskusji na temat PZW powinien przeczytać drugą i przedostatnią stronę legitymacji członkowskiej i zadać sobie pytanie. Bo PZW to nie tylko władze ale i członkowie którzy te władze wybrali.
Zapisane
rebowski12

Wiadomości: 24



« Odpowiedz #66 : 12 Lutego 2010, 23:36:59 »

Witam.
Znalazłem właśnie ten wątek i chciałbym się podłączyc, a w zasadzie przytoczyc pewną sytuację.
Początek listopada odcinek Warty w Czerwonaku- łowię prawie trzy godziny i mam 2 szczupaki(żaden nie ma nawet wymiaru), wchodzę na kolejną główkę, na następnej stoi wędkarz- łowi na żywca i nagle między nas wpływa łódź z agregatem, zanurzają swój elektryczny podbierak i robią swoje. Nie wytrzymałem i krzyczę co jest k... a jeden wyciąga jakąś odznakę, mówi, że jest z PZW i że przeprowadzają jakies kontrolne odłowy...
Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #67 : 13 Lutego 2010, 00:13:13 »

Witam.
Znalazłem właśnie ten wątek i chciałbym się podłączyc, a w zasadzie przytoczyc pewną sytuację.
Początek listopada odcinek Warty w Czerwonaku- łowię prawie trzy godziny i mam 2 szczupaki(żaden nie ma nawet wymiaru), wchodzę na kolejną główkę, na następnej stoi wędkarz- łowi na żywca i nagle między nas wpływa łódź z agregatem, zanurzają swój elektryczny podbierak i robią swoje. Nie wytrzymałem i krzyczę co jest k... a jeden wyciąga jakąś odznakę, mówi, że jest z PZW i że przeprowadzają jakies kontrolne odłowy...
No i wszystko w temacie.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #68 : 13 Lutego 2010, 08:33:16 »

Tomy  a dla mnie nie jest to takie oczywiste. Osobiście w ubiegłym roku miałem na tapecie takich " odławiaczy kontrolnych" z odznaką zakupioną na JARMARKU.
Ciekawy jestem czy Rebowski zadał sobie trud sprawdzenia legalnopści tych odłowów chociażby przez telefon do okręgu gdzie mają obowiązek udzielić takiej informacji. Broń Boże żebym o co kolwiek oskarżał czy bronił rybaków o ile to oni byli ale żeby coś sugerować dobrze by było zeby to miało podparcie.  Roll Eyes
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #69 : 13 Lutego 2010, 10:20:11 »

Zamki odłowy tzw.kontrolowane sam widziałem i moi znajomi też.Mi tylko żal tych ryb.A czy to byli prawdziwi przy przebierańcy to nie wiem.Najlepiej by było strzelać od razu i nie pytać o odznakę w takich przypadkach.
Zapisane
rebowski12

Wiadomości: 24



« Odpowiedz #70 : 13 Lutego 2010, 21:53:30 »

zadzwomiłem na miejscowy posterunek, oni oczywiście przyjęli zgłoszenie... Czekałem jeszcze ok pół godziny, ale nik się nie pojawił- na wyznaczone miejsce mieli ok 500 metrów, a odznakę widziałem i wyglądała na prawdziwą- czy była tego nie wiem
pozdrawiam
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #71 : 13 Lutego 2010, 22:07:41 »

zadzwomiłem na miejscowy posterunek, oni oczywiście przyjęli zgłoszenie... Czekałem jeszcze ok pół godziny, ale nik się nie pojawił- na wyznaczone miejsce mieli ok 500 metrów, a odznakę widziałem i wyglądała na prawdziwą- czy była tego nie wiem
pozdrawiam

Chwała Ci kolego za takie działanie. Następnym razem poproś policjanta któremu zgłaszasz o jego numer służbowy i nazwisko zapewneim, ze przyjada napewno.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rebowski12

Wiadomości: 24



« Odpowiedz #72 : 13 Lutego 2010, 22:35:31 »

no pewnie wtedy by się znaleźli
pozdrawiam
Zapisane
Tomy

Wiadomości: 1462


POLSKA-NIEMCY


« Odpowiedz #73 : 13 Lutego 2010, 22:48:36 »

Zamki w moich okolicach na takie pytanie pała Ci odpowie że nie ma obowiązku udzielać takich informacji.
Zapisane
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #74 : 14 Lutego 2010, 11:20:26 »

Ale kultura nakazuje żeby ostrzec wędkarza, że "przepraszamy, jesteśmy z PZW i robimy to i to". Inną rzeczą jest oznakowanie, powinni posiadać tabliczkę "połowy elektryczne". Bezpieczeństwo też musi być.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!