http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 19:21:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Wędkarstwo morskie.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Wędkarstwo morskie.  (Przeczytany 10372 razy)
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #15 : 29 Marca 2010, 11:58:24 »

Jeśli chodzi o mnie, zapraszam chętnych. Tylko WPN zagrabił praktycznie wszystkie wody, ale to co zostało też się nadaje do łowienia Wink
Zapisane

Surfcasting
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #16 : 29 Marca 2010, 14:28:56 »

Wujek sa prowadzone rozmowy i wszystko wskazuje na to, że wkrótce wody morskie WPN  będą dostępne dla wędkarzy.
A tak wogóle to jest park ustanowiony sporo lat temu więc nie mozna mówić, że sobie coś zagrabił bo to raczej wędkarze uzurpowali sobie bez podstawnie jakieś prawa do eksloracji tych terenów.  Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #17 : 29 Marca 2010, 19:05:46 »

To może na wiosne 2011, multiplikator.pl zrobi zlot na morskich trociach i da odpocząć i zrelaksować się Jacy(oczywiście jeśli ten wyrazi chęć)? Grin
Cool można się dogadać i zrobić i... tu i... tu  ok

Jacku, można i tak, byłoby świetnie, tylko w takim razie już trzebaby odkładać grosze i powoli myśleć o sprzęcie(a raczej o jego sfinansowaniu) Smiley ok
Zapisane
Komancz

Wiadomości: 83


« Odpowiedz #18 : 08 Kwietnia 2010, 13:18:18 »

Chciałbym uzupełnić informację przekazaną przez Wujka. Woliński Park Narodowy, wszedł w "posiadanie" terenów w granicach administracyjnych Gminy Świnoujście w roku 1995.
Tym samym uzyskał prawo do "ochrony" pasa wód morskich - Bałtyk jak również obszar Zalewu Szczecińskiego. Deklaracja ministerstwa OŚ jak i samego Zarządu dyrekcji WPN dawała szanse na korzystanie z dobrodziejstw wędkarzom.
Dopiero dwa lata temu wyszło, że Władze WPN ograniczyły prawo do korzystania z zasobności wód morskich. Trwają w tej sprawie negocjacje, nawet Rada Miasta Świnoujścia wsparła starania wędkarzy o dopuszczenie do łapania na wodach morskich.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #19 : 08 Kwietnia 2010, 20:44:10 »

Chciałbym uzupełnić informację przekazaną przez Wujka. Woliński Park Narodowy, wszedł w "posiadanie" terenów w granicach administracyjnych Gminy Świnoujście w roku 1995.
Tym samym uzyskał prawo do "ochrony" pasa wód morskich - Bałtyk jak również obszar Zalewu Szczecińskiego. Deklaracja ministerstwa OŚ jak i samego Zarządu dyrekcji WPN dawała szanse na korzystanie z dobrodziejstw wędkarzom.
Dopiero dwa lata temu wyszło, że Władze WPN ograniczyły prawo do korzystania z zasobności wód morskich. Trwają w tej sprawie negocjacje, nawet Rada Miasta Świnoujścia wsparła starania wędkarzy o dopuszczenie do łapania na wodach morskich.

To i ja coś od siebie dorzucę mianowicie rozmowy się już odbyły i prawdopodobnie od nadchodzącej jesieni będzie można wędkować w wodach morskich na terenie parku. Będzie jakaś dodatkowa opłata ale nie będzie to jakaś kolosalna kwota.

Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #20 : 08 Kwietnia 2010, 21:08:47 »

Zostaną wyznaczone odcinki do łowienia oraz wprowadzone limitowane zezwolenia na wody zagarnięte przez WPN (Zatoka Pomorska, Zalew Szczeciński). W przypadku nie zachowanej odległości między wędkarzami nad wodą (nie wiem ile metrów) będą mandaty oraz problemy z otrzymaniem zezwolenia od parku. Odcinki mają być podobno monitorowane (domyślam się już jakie to będą Laughing ) Park będzie kłaść nacisk na przestrzeganie wyznaczonych granic, oraz na zagęszczenie wędkarzy. W przypadku nagminnego łamania przepisów, zabroni się łowić i tyle. Mówili o tym w telewizji kilkanaście dni temu...
Podsumowując - łowić będzie można, ale na wybranych odcinkach.
Zapisane

Surfcasting
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #21 : 08 Kwietnia 2010, 21:34:11 »

Wujek w końcu to przecież park więc jakieś ograniczenia to za sobą niesie no nie. ? Dobrze, że wogóle bdzie można wędkować.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #22 : 09 Kwietnia 2010, 08:55:42 »

Zamki,
w końcu ktoś zrobi porządek nad wodą ok

Wędkarze nie mają argumentów, jeśli chodzi o udostępnienie wszystkich wód. W przypadku wędkarstwa morskiego, mówiono o łowieniu na szarpaka belon, wjeżdżaniem samochodami na plażę oraz o nieprzestrzeganiu odległości między wędkarzami. Te przepisy obowiązują nie tylko w granicach parku, a tutaj działo się to na terenie parku. Osobiście nie byłem na żadnym spotkaniu z powodu pracy, podaję tylko uzyskane informacje od wędkarzy Smiley
Moim zdaniem dyrekcja zabroniła łowienia, ze względu na narastające chamstwo w ostatnim czasie. Nie jest to logiczne rozwiązanie problemu, ale z chamstwem postępuje się po chamsku...  tracą tylko na tym niektórzy.
Zapisane

Surfcasting
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #23 : 09 Kwietnia 2010, 09:08:34 »

Wujek park istnieje od kilkudziesięciu lat i tylko dobra wola jego władz umożliwiała wedkowanie co bezwzględnie jako należne myto wykorzystywali wędkujący. Zero poczucia jakielkolwiek etyki czy zasad. Skończyło się jak jest więc czyja to wina. ? Napewno nie dyrektora który i tak był pobłażliwy.
Jakie będą strefy czy ich nie będzie to jeszcze nie wiadomo. Prasa pisze bo musi pisać a to jeszcze jest w fazie ustaleń. Za tydzień jadę na fajne spotkanie gdzie  ta sprawa będzie poruszona. Jak będę mógł to wrzucę tu najświeższe informacje.
ps. Widzisz w prasie piszą lokalna TV trąbi a "wędkarze" i tak łażą pod klif gdzie im nie wolno i o tym dobrze wiedzą.  Tongue
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #24 : 09 Kwietnia 2010, 15:06:05 »

Zamki,
nie do końca masz rację... Park posiada granice na Zalewie Szczecińskim i Zatoce Pomorskiej od lat 90-tych. Wtedy nikt nikomu nie zabraniał wędkarstwa. Całkowity zakaz moim zdaniem został wprowadzony ze względu na narastające chamstwo w ostatnich 3-4 latach. Dyrektor jednak wrzucił wszystkich łamiących przepisy do jednego worka z wędkarzami.
Innym problemem jest brak pilnowania "swojego podwórka" przez straż parku - ale o tym się milczy. Praktycznie po godzinie 16:00 nie można dodzwonić się do straży parku - nikt nie odbiera. Po klifach biegają wycieczki, po plaży jeżdzą quady. Park ma za mało ludzi zajmujących się pilnowaniem, a za duży teren. Za dużo jest też osób siedzących przed biurkami - a zza biurka nie widać tego co dzieje się "na podwórku".
Nikt też nie łapie teraz na wodach morskich należących do parku. W przypadku złapania wędkarza, łamiącego przepisy, nie wyda mu się zezwolenia - większość osób boi się tego. Ludzie łowią, ale poza granicami Smiley

PS: temat zszedł na politykę (co nie wróży nic dobrego), a nie wędkarstwo... Grin  Fishing
Zapisane

Surfcasting
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #25 : 09 Kwietnia 2010, 15:11:56 »

Powiadasz w latach 90- tych. ?
a tu napisali inaczej

Co do wędkarzy łamiących prawo zapewniam Cię, że są tacy i nie boją się zbytnio.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #26 : 09 Kwietnia 2010, 15:20:46 »

"Do roku 1996 Park zajmował powierzchnię 4844 ha, kiedy to udało się włączyć w jego granice obszar 1 mili morskiej wód przybrzeżnych Bałtyku, archipelag wysp we wstecznej delcie Świny wraz z otaczającymi je wodami Zalewu Szczecińskiego."
 ok

A co do osób łowiących, słyszałem że złapali kilku wędkarzy w marcu. Nie wiem czy jest to prawda, ale ślady od samochodu były na plaży, więc może coś było takiego. Obecnie nie widać nikogo Wink
Zapisane

Surfcasting
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #27 : 12 Września 2010, 12:31:21 »

Wczoraj z @Wełpą byliśmy w Sarbinowie i brodziliśmy za Trocią. Z samego rana mieliśmy kilka niezdecydowanych pobić i przez chwile holowalem cos na kiju ale spadła Angry  Powiem że byłem pierwszy raz i zaraziłem się łowieniem z plaży (wszytko to przez @wełpe) Smiley @Zamki wiem że klepiesz jakieś cudeńka, z chęcią bym zakupił kilka sztuk...jak jedziesz na zlot do Żarnowca to wez kilka ze sobą ok. Pozdrawiam Fishing
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #28 : 12 Września 2010, 18:40:27 »

Fajnie, ze kolejni wędkarze "zaskoczyli w morskie tonie"  Laughing
Blaszki przywiozę Paweł już zamówił.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #29 : 12 Września 2010, 20:32:58 »

Paweł już mi zameldował że zamówił u Ciebie Smiley Super że będziesz miał ze sobą ok Pozdrawiam Beer
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!