http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 19:18:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Sruba
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sruba  (Przeczytany 10795 razy)
Dk`s

Wiadomości: 91



« : 22 Czerwca 2010, 09:47:32 »

Zrobiłem niewielki silnik elektryczny  Tongue,zastanawiam się jakiego kształtu śruba będzie najbardziej odpowiednia.Na razie po prostu jest w formie małego śmigła,pływa Wink,ale zastanawiam się czy gdyby dać inną śrubę nie będzie lepiej.Może ktoś z tu obecnych próbował samemu zrobić śrubę do silnika.
Która będzie lepsza,dwu,czy trzyłopatkowa  Huh
pozdrawiam Fishing Fishing Fishing Beer
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #1 : 22 Czerwca 2010, 10:29:52 »

Wielkość oraz kąt nachylenia łopatek powinny być dobrane do mocy silnika. Ilość łopatek nie ma specjalnie znaczenia.
Zapisane

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #2 : 22 Czerwca 2010, 19:35:11 »

Podaj chociaż moc silnika. ?
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #3 : 23 Czerwca 2010, 12:05:18 »

Do napędu jest użyty silniczek od wentylatora chłodnicy z jakiegoś autka,nie znam mocy Roll Eyes.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #4 : 23 Czerwca 2010, 19:04:09 »

Cytat: Dk`s
Do napędu jest użyty silniczek od wentylatora chłodnicy z jakiegoś autka,nie znam mocy Roll Eyes.

Silniki te maja zbyt duże obroty aby poprawnie pracowały w wodzie. Poprostu nie założysz dużej sruby bo spalisz a mała bedzie bardziej miksowała wode niż ją pchała. Gdzieś pewnie znajdziesz consensus ale napewno więcej jak w kilkunastu procentach  nie wykorzystasz  tego silniczka.
Zobacz, że silniki do łódek mają małe obroty ale sporą moc -200 - 300 a nawet ponad 400 wat ten silniczek ma około 100 i dodatkowo nie jest przystosowany do pracy ciągłej.
No dobra jeżeli nie zniechęciłem Cię do dalszych prób to sugeruję sprawdzenie śruby od mikromy 70 ewentualnie 90. Nie wiem tylko czy duża średnica tego silniczka nie zabierze "pola" śrubie.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #5 : 24 Czerwca 2010, 15:25:30 »

Tamten silnik to już historia,dostało się trochę wody i przestał działać Angry Roll Eyes. Następny będzie od wentylatora nawiewu Tongue,ma 3 biegi,więc powinno być lepiej.Postaram się oczywiście lepiej zabezpieczyć przed wodą. ok
Muszę stwierdzić że ten poprzedni dawał radę jak na tak mały silniczek,łódka 2,60 plus dwie osoby,plus trochę gratów jak to na rybach i spokojnie płynął. Cool Można było ciągnąć za sobą woblera lub obrotówkę,pracowały pięknie ok Fishing.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #6 : 24 Czerwca 2010, 15:28:39 »

Cieszę się, że nie zniechęciłeś się do dalszych prób. Ten z nawiewu ma 3 biegi to znaczy wychodzą z niego 4 kabelki.?
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #7 : 24 Czerwca 2010, 15:50:52 »

 Z silniczka wychodzą dwa,ale jest do niego przetwornik z wyjściem na kostkę i można bez problemu zrobić przełącznik. Tongue
Tak jak mówiłem wcześniej,będą 3 biegi do przodu. ok W poprzednim miałem 1 do przodu i 1 do tyłu.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwca 2010, 16:09:10 wysłane przez Dk`s » Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #8 : 24 Czerwca 2010, 20:50:27 »

Cytat: Dk`s
Z silniczka wychodzą dwa,ale jest do niego przetwornik z wyjściem na kostkę i można bez problemu zrobić przełącznik. Tongue
Tak jak mówiłem wcześniej,będą 3 biegi do przodu. ok W poprzednim miałem 1 do przodu i 1 do tyłu.

Ten "przetwornik" to nic innego jak cewka oporowa. W zależności od ilości uzwojeń gdzie założony jest odszczep przewodu do zasilania na silnik idzie mniejsze napięcie ale cewka swoje pożera. Dlatego pytałem sie o ilość przewodów z silnika bo miałem przeczucie, ze właśnie poprzez oprór regulowane są jego obroty. Podobnie jest w minn kotach bez maxymizera czyli tych z "biegami".

Pomyśl nad zastosowanie silnika od wycieraczek. Jest on przystosowany do ciągłej pracy i sporych obciążeń. Miałem kiedyś od opla omegi I naprawdę kawał potwora.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #9 : 26 Czerwca 2010, 16:56:16 »

Akurat wpadł mi w ręce silniczek od wentylatora dmuchawy,więc go użyje Wink,zobaczymy Laughing Laughing Laughing
Zapisane
mebone

Wiadomości: 343


Łódź Bałuty

Uć Casting Team


« Odpowiedz #10 : 26 Czerwca 2010, 17:27:18 »

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic130311.html#625644  polecam lekture
Zapisane
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #11 : 27 Czerwca 2010, 11:01:42 »

Właśnie ten artykuł zachęcił mnie do samodzielnej budowy Wink,ale dzięki za podpowiedż. Beer Beer Beer
Zapisane
mebone

Wiadomości: 343


Łódź Bałuty

Uć Casting Team


« Odpowiedz #12 : 27 Czerwca 2010, 13:32:41 »

Zacząłem w zeszłe wakacje robic silnik do lodki Smiley W te bede go konczyl.  Moj silnik ma 250 W i mam do niego taka srube : http://www.allegro.pl/item1095141216_sruba_motorguide_thruster_prop_3b_3_lopaty_sorba.html
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwca 2010, 13:34:19 wysłane przez mebone » Zapisane
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #13 : 27 Czerwca 2010, 20:02:58 »

Zrobiłem coś podobnego,tylko dwułopatkową. Laughing
Zapisane
Dk`s

Wiadomości: 91



« Odpowiedz #14 : 25 Września 2010, 18:39:35 »

Wreszcie się zebrałem aby to wszystko poskładać do kupy.Postaram się wkrótce wrzucić fotkę śruby jaką zrobiłem. Tongue
Jak wszystko pójdzie ok,tzn. nie będzie przeciekał,to pewnie w przyszłym tygodniu wybiorę się go sprawdzić na rybkach. Fishing Fishing Fishing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!