http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 11:46:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jez. Powidzkie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jez. Powidzkie  (Przeczytany 2934 razy)
pabik

Wiadomości: 174


« : 06 Lipca 2010, 11:31:47 »

witam wszystkich mam pytanie czy ktoś łowił na jez. Powidzkim ponieważ będę tam pod koniec lipca pare dni w miejscowości Ostrowie Stare i wszelkie wskazówki odnośnie wody mile widziane
pozdrawiam
Zapisane
mottle

Wiadomości: 246


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #1 : 06 Lipca 2010, 16:07:26 »

@Pabik byłem kilka razy na tym jeziorku, fajne, duże, głębokie ale niestety z tego co wiem pod opieką jakiegoś gospodarstwa rybackiego które zrobiło swoje. Może z trola coś w głębinie?. Z brzegu przez trzy dni miałem dwa okonki jedną obcinkę niewymiarka. Warto natomiast wybrać się tam na żagle  ok
Zapisane

Nie denerwuj się.......................to tak jakbyś mścił się na własnym zdrowiu za głupotę innych
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #2 : 06 Lipca 2010, 17:11:26 »

Moja propozycja jest taka -- załatw łódkę , dobry silnik  woblera schodzacego głęboko i trolling non stop.  w tym  momencie masz szansę na konkretnego  szczubla.
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #3 : 06 Lipca 2010, 17:48:49 »

Z tego co udało mi się znaleźć w necie a'propos dobrego silnika...
Na jez.Powidzkim obowiązuje strefa ciszy, więc w grę wchodzi tylko elektryczny. Ciężka sprawa. Duże jezioro- duża fala  Undecided .
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #4 : 07 Lipca 2010, 16:01:51 »

Szukałem kiedyś informacji dotyczących stosowania silników spalinowych, gdyż obiło mi się o uszy że pojęcie strefy ciszy nie funkcjonuje w UE. Powiat poznański dla przykładu nakłada ograniczenia dla 15 zbiorników, wycinek tekstu poniżej:

Uchwała Nr XIII/101/III/2007
Rady Powiatu Poznańskiego
z 28 listopada 2007 r.


w sprawie: wprowadzenia zakazu używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na niektórych jeziorach Powiatu Poznańskiego.

Na podstawie art. 116 ust.1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku -Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz. U. Nr 129 z 2006 r., poz. 902 ze zmianami), art. 12 pkt II ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (Dz. U. Nr 142 z 2001 r., poz. 1592 ze zmianami) Rada Powiatu Poznańskiego uchwala, co następuje:

§ 1

Wprowadza się zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na następujących jeziorach w granicach Powiatu Poznańskiego, z zastrzeżeniem § 4:

1. Jezioro Niepruszewskie gm. Buk I Dopiewo
2. Jezioro Bnińskie gm. Kórnik
3. Jezioro Kórnickie gm. Kórnik
4. Jezioro Skrzynki Duże gm. Kórnik
5. Jezioro Skrzynki Małe gm. Kórnik
6. jezioro Łomno gm. Murowana Goślina
7. Jezioro Biezdruchowo gm. Pobiedziska
8. Jezioro Kowalskie gm. Pobiedziska
9. Jezioro Stęszewsko-Kołatkowskie gm. Pobiedziska
10. Jezioro Tuczno gm. Pobiedziska
11. Jezioro Wronczyńskie gm. Pobiedziska
12. Jezioro Jerzyńskie gm. Pobiedziska
13. Jezioro Kierskie Małe gm. Rokietnica
14. Jezioro Dębno gm. Stęszew
15. Jezioro Strykowskie gm. Stęszew

§ 2

Zakaz obowiązuje w ciągu doby przez okres całego roku.

§ 3

Zakaz, o którym mowa w § 1 nie dotyczy:

1. Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Państwowej Straży Rybackiej, Lasów Państwowych, wodnych służb ratowniczych i służb ochrony środowiska -podczas wykonywania czynności służbowych,
2. klubów i organizacji sportowych podczas zawodów i imprez związanych ze sportami wodnymi przy wykorzystaniu łodzi motorowodnych do asekuracji zawodników - po uprzednim uzyskaniu zgody właściwego Urzędu Gminy,
3. statków spacerowych.

§ 4
 
l. Dopuszcza się używanie jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi o mocy do 5 kW (6,75 KM) na wymienionych w § 1 jeziorach, w okresach . od pierwszego maja do końca grudnia każdego roku, w odległości nie mniejszej niż 80 m od brzegu jeziora oraz kąpielisk;
2. Dopuszcza się używanie jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi o mocy powyżej 5 kW, w okresach od pierwszego maja do końca grudnia każdego roku, w odległości nie mniejszej niż 80 m od brzegu jeziora oraz kąpielisk, przy spełnieniu określonych poniżej warunków, na
następujących jeziorach:
1) Jezioro Bnińskie, gm. Kórnik
w godz. od 14.00 do 20.00 w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę,
2) Jezioro Kórnickie, gm. Kórnik
w godz. od 14.00 do 20.00 w piątek, sobotę i niedzielę, z wykluczeniem używania skuterów wodnych oraz ślizgaczy;
3) Jezioro Niepruszewskie, gm. Buki Dopiewo
w godzinach od 14.00 do 20.00 w poniedziałek, czwartek, sobotę i niedzielę, w granicach administracyjnych gminy Buk, czyli po zachodniej stronie jeziora;
4) Jezioro Jerzyńskie, gm. Pobiedziska
w godz. od 10.00 do 18.00 w środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę, z wykluczeniem używania skuterów wodnych oraz ślizgaczy"

Zapisane

Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #5 : 07 Lipca 2010, 16:57:28 »

Podane przez Ciebie zapisy, rozumiem- nie dotyczą Powidzkiego Parku Krajobrazowego, tylko wprowadzają ograniczenia na innych jeziorach?
Zapisane
Zippo

Wiadomości: 181


Sola


« Odpowiedz #6 : 07 Lipca 2010, 17:03:22 »

... obiło mi się o uszy że pojęcie strefy ciszy nie funkcjonuje w UE.
Za to funkcjonuje pojęcie ślimakoryby  Grin  Wink
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!