http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 03:16:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Dyskusja o szczupaku i lekarstwie na zło nad wodą.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Dyskusja o szczupaku i lekarstwie na zło nad wodą.  (Przeczytany 13265 razy)
cezorator

Wiadomości: 54


« Odpowiedz #30 : 06 Września 2010, 12:31:55 »

Ja raczej jestem za zaostrzaniem przepisów połączoną z ich egzekwowaniem. Ale i "Kaganek oświaty" także jest potrzebny by uświadamiać ludzi czemu takie przepisy mają służyć i dlaczego waże jest ich przestrzeganie. Sprawę sprzed dwóch lat uważam za zamkniętą i nie chcę o niej dyskutować i do niej wracać bo to nic nie zmieni, ani u mnie ani u innych. Ja wiem swoje, a "Ci oni" wiedzą swoje.
Dodam tylko, że zwierzęta nie moga być pomnikami przyrody w odróżnieniu od drzew lub  przyrody nieożywionej takiej jak np źródła, forny skalne.
Zapisane
Czez

Wiadomości: 157


Warszawa


« Odpowiedz #31 : 06 Września 2010, 12:32:47 »

Nie wyrażałem nigdy zdania nt. zabicia tego wielkiego szczupaka, okoliczności jego złowienia na "koleżeńskiej miejscówce", choć dyskusje w temacie śledziłem na dwóch róznych portalach. Nasuwa mi się zatem pytanie, na ile szczere jest poniższe stwierdzenie :
Jetem jak najbardziej otwarty na krytykę ale nie lubię niezdrowej atmosfery. 
Pomijając fakt, że nieumiejętność przyjmowania krytyki rodzi zawsze niezdrową atmosferę, zastanawiam się nad sensem umieszczania zdjęcia zabitego - jak to okreslił Zamki, pominka przyrody - złowionego z "koleżeńskiej miejscówki", na portalach, które propagują zasady C&R nie tylko w stosunku do pomników przyrody, ale ryb w ogóle? Równie dobrze można wrzucić do galerii kulinarnej portalu wegetariańskiego zdjęcia dań z jagnięciny, cielęciny lub drobiu i skwitować to, jak to czynisz powyżej, wiedząc z góry, że "atmosfera będzie niezdrowa". Jest sporo portali, które nie propagują C&R, a w galerii można zobaczyć łowców i opisy, w jaki sposób rybka dokonała zywota (w galarecie, occie, na patelni). Popraw mnie z łaski swojej, jeśli tam równiez publikowałeś ww. zdjęcie.

W każdym razie, odnoszę wrażenie, że wbrew temu co twierdzisz, jesteś zamknięty na krytykę i lubisz niezdrową atmosferę.
Pozostaję w nadziei, że się mylę....
Zapisane

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #32 : 06 Września 2010, 12:53:57 »

Cytat: cezorator
Dodam tylko, że zwierzęta nie moga być pomnikami przyrody w odróżnieniu od drzew lub  przyrody nieożywionej takiej jak np źródła, forny skalne.

Podaj mi paragraf czy inny urzędowy zapis traktujący o tym jasno a jeżeli takowego nie ma to nie pisz głupot. Wędkarze/mięsiarze jeszcze nie dorośli do tego aby szczupak o rekordowej długości 120cm w ich mniemaniu  był pomnikiem bo jak moze byc skoro to mięcho do pozarcia.
Ten wątek tego tematu dla mnie jest już zamknięty Czez jasno wyłuszczył co jest nie halo.  
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
cezorator

Wiadomości: 54


« Odpowiedz #33 : 06 Września 2010, 13:44:33 »

Cytat: cezorator
Dodam tylko, że zwierzęta nie moga być pomnikami przyrody w odróżnieniu od drzew lub  przyrody nieożywionej takiej jak np źródła, forny skalne.

Podaj mi paragraf czy inny urzędowy zapis traktujący o tym jasno a jeżeli takowego nie ma to nie pisz głupot. Wędkarze/mięsiarze jeszcze nie dorośli do tego aby szczupak o rekordowej długości 120cm w ich mniemaniu  był pomnikiem bo jak moze byc skoro to mięcho do pozarcia.
Ten wątek tego tematu dla mnie jest już zamknięty Czez jasno wyłuszczył co jest nie halo.  

No właśnie widzę, że znowu się zaczyna. Sad  Napiszę tylko tyle, że miałem cywilną odwagę umieścić ta fotke na WCWI i przyznac się do jej zabicia. Nie kręciłem, że ją wypuściłem. Uważam, że otwartoiśc jest ważniejsza od kłamstewek. Ale właśnie z takich jak teraz przyczyn wielu ludzi kłamie na portalach bo się boją byc otwarci. Na WCWI w regulaminie galerii nie było nawet wzmianki na temat, że wolno w niej umieszczać tylko fotki ryb wypuszczonych. 

Odnośnie pomników przyrody to reguluje to art. 40 ustawy o ochronie przyrody przyrody (Dz. U. Nr 1220, poz. 151 z 2009r. z póź. zm.):

Art. 40. 1. Pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej oraz odznaczające się indywidualnymi cechami, wyróżniającymi je wśród innych tworów, okazałych rozmiarów drzewa, krzewy gatunków rodzimych lub obcych, źródła, wodospady, wywierzyska, skałki, jary, głazy narzutowe oraz jaskinie.
 2. Na terenach niezabudowanych, jeżeli nie stanowi to zagrożenia dla ludzi lub mienia, drzewa stanowiące pomniki przyrody podlegają ochronie aż do ich samoistnego, całkowitego rozpadu.
 3. Minister właściwy do spraw środowiska może określić, w drodze rozporządzenia, kryteria uznawania tworów przyrody żywej i nieożywionej za pomniki przyrody, kierując się potrzebą ochrony drzew i krzewów ze względu na ich wielkość, wiek, pokrój i znaczenie historyczne, a odnośnie tworów przyrody nieożywionej - ze względu na ich znaczenie naukowe, estetyczne i krajobrazowe.  


Znam ten przepis doskonale nie tylko z teori.
« Ostatnia zmiana: 06 Września 2010, 13:48:02 wysłane przez cezorator » Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #34 : 06 Września 2010, 14:42:45 »

 
Cytat: cezorator
Odnośnie pomników przyrody to reguluje to art. 40 ustawy o ochronie przyrody przyrody (Dz. U. Nr 1220, poz. 151 z 2009r. z póź. zm.):

Art. 40. 1. Pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej oraz odznaczające się indywidualnymi cechami, wyróżniającymi je wśród innych tworów, okazałych rozmiarów drzewa, krzewy gatunków rodzimych lub obcych, źródła, wodospady, wywierzyska, skałki, jary, głazy narzutowe oraz jaskinie.


Znam ten przepis doskonale nie tylko z teori.

Ja również znam ten paragraf dlatego o to prosiłem. Jeżeli ten kawałek na czerwono nie mówi również o tym szczupaku to kij mi w oko. Bo chyba nie myślisz że tylko drzewka i skałki sa pomnikami.? Tongue

Cytat: cezorator

No właśnie widzę, że znowu się zaczyna. Sad  Napiszę tylko tyle, że miałem cywilną odwagę umieścić ta fotke na WCWI i przyznac się do jej zabicia. Nie kręciłem, że ją wypuściłem. Uważam, że otwartoiśc jest ważniejsza od kłamstewek. Ale właśnie z takich jak teraz przyczyn wielu ludzi kłamie na portalach bo się boją byc otwarci. Na WCWI w regulaminie galerii nie było nawet wzmianki na temat, że wolno w niej umieszczać tylko fotki ryb wypuszczonych.

Nic sie  nie zaczyna i żadna to odwaga napisać że się zaszlachtowało  okaz kiedy było bardzo dobrze wiadomo, ze nie powinno się tego zrobić.

Na kolejnym forum pokazałeś, że w dupie Masz ochronę przyrody i stan naszych ogołoconych z dużych ryb wód.
Tak znam zasadę, ze co nie zabronione to dozwolone dlatego tak jesteś za zaostrzedniem przepisów co jest jak narazie nierealne dlatego Ty i Tobie podobni będą w majestacie prawa szlachtować okazy. Ale jest jeszcze etyka własne poczucie umiaru i dbałość o rzeczy Ty tego nie odczuwasz ale są inni którzy tez korzystaja z tych samych dóbr przyropdy i im też sie należy. Nie jesteś sam.
Temat zamykam szkoda słów.
 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: 1 2 [3] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!