http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 10:16:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Byl sobie sum :/
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Byl sobie sum :/  (Przeczytany 10633 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #30 : 14 Grudnia 2010, 19:34:40 »

Cytat: Salmo_Salar
Kiedy TPB pracowało z dziećmi... Dla wędkujących chłopaków było czymś normalnym łowienie szczupaków w kwietniu, nikt ich inaczej nie uczył. Nie chce tego co teraz powiem odnosić do dzieci, ale jednym z głównych problemów z kłusownictwem (lub pewnym jego rodzajem) jest ciemnota. Nikt nie wie często po co są wymiary i okresy, po co jest takie czy inne ograniczenie. Trzeba ludzi uświadamiać, ale kto to będzie robił??

Pozdr.

Salmo


Wymrą i będzie git. Szkoda, że nikt nie przewidział tego , że urodzą sie następni  i będa wychowani w tym samym duchu.
Dlatego edukacja a kto to ma robić może Ci co narzekaja na kłusoli. ? Może oprócz jęków stęków i pierdzenie w stołek przed kompem niech rusza dupę i zrobia coś dla swojego PZW. ? Pewnie nie da rady i jak zwykle skończy się na narzekaniu.  Laughing Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
coffee

Wiadomości: 178


« Odpowiedz #31 : 14 Grudnia 2010, 20:17:03 »

ludzie o czym wy mowicie zlapal rybe i ja zezarl to jest polska zeczywistosc  Tongue pochwalil sie i koniec biedne bydle plywalo 40 lat w wodzie i koniec nic nie PORADZIMY PIES GO J........... MOZE KIEDYS KTOS JEMU DA W LEB  Tongue
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #32 : 14 Grudnia 2010, 20:33:13 »

Cytat: coffee
ludzie o czym wy mowicie zlapal rybe i ja zezarl to jest polska zeczywistosc  Tongue pochwalil sie i koniec biedne bydle plywalo 40 lat w wodzie i koniec nic nie PORADZIMY PIES GO J........... MOZE KIEDYS KTOS JEMU DA W LEB  Tongue

To może wszystkim tym co jeżdżą zgodznie z przepisami tez trzeba dać W ŁEB jak to określiłeś i jeszcze PIES ICH J... . ? Weź się zastanów co piszesz . ?

Przypomnę mój poprzedni post

Waldek sum średnicy żyłki nie mierzył przed braniem  Laughing i nie jestem pewny że ten wędkarz zasiadł świadomie z taką żyłką na suma chociaz kłócił się nie będę bo arta nie czytałem dokładnie.

Staram się popdchodzić do takich sytuacji zupełnie bez emocji i długo rozważam to co napiszę dlatego często zdarza mi się widzieć sytuację nieco inaczej od zapaleńców  noo-kill sporo chłodniej i bez zapalczywości i to samo proponuję wszystkim. Często popieranie  wypuszczania ryb przeradza się w nagonkę a pamiętać należy, ze dopóki lowca nie łamie prawa nie wolno mu zabraniać zabierania ryb ani go negować w szczególnie rażący sposób jak wyzywanie od głupków, debili czy sławetne "mięsiarz". Owszem krytykować możemy ale jest umiar i należy go zachować nie tak jak to widać w komentarzach pod fotką suma z Rybnika.
Pamiętać należy, ze internet to tylko kilka % ogółu wędkarzy i przeważnie Ci co ryby zabieraja nie bywają tu wcale dlatego emocje trzymajmy na wodzy i przedewszystkim edukujmy.  ok

« Ostatnia zmiana: 14 Grudnia 2010, 20:35:59 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
coffee

Wiadomości: 178


« Odpowiedz #33 : 14 Grudnia 2010, 20:39:58 »

to po co ta gadka ze zrobil zle bo nie wyposcil dajce sobie spokuj z osadzanie i przejdzcie  nad tym do pozadku dziennego jest jak jest u nas ryb sie nie wypuszcza i koniec ni robcie z siebie cnotek nie wy............do jasnej .............. kurde Cool
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #34 : 14 Grudnia 2010, 20:47:48 »

to po co ta gadka ze zrobil zle bo nie wyposcil dajce sobie spokuj z osadzanie i przejdzcie  nad tym do pozadku dziennego jest jak jest u nas ryb sie nie wypuszcza i koniec ni robcie z siebie cnotek nie wy............do jasnej .............. kurde Cool

Zmień prawo doprowadź do tego, zeby nie można było zabierać takich okazów. Póki jest to dopuszczone nie ubliżaj bo wychodzi na to, ż jestes gorszy od tego co zabrał w zgodzie z prawem tę rybę. Rozumiesz mnie. ? Wesołych Świat życzę.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
coffee

Wiadomości: 178


« Odpowiedz #35 : 14 Grudnia 2010, 21:05:38 »

ja tez zycze wszystkiego najlepszego wesolych swiat i super sprzetu pod choinke  ok
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #36 : 14 Grudnia 2010, 21:08:46 »

Cytat: coffee
ja tez zycze wszystkiego najlepszego wesolych swiat i super sprzetu pod choinke  ok

Dostanę skarpety  Tongue ale może Tobie się bardziej  poszczęści czego życzę  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
kazik

Wiadomości: 679


Swarzędz


« Odpowiedz #37 : 14 Grudnia 2010, 21:53:36 »

Cytat: coffee
ja tez zycze wszystkiego najlepszego wesolych swiat i super sprzetu pod choinke  ok

Dostanę skarpety  Tongue ale może Tobie się bardziej  poszczęści czego życzę  ok

moja małżonka też dostanie skarpety, zobaczyła co mam i sobie takie zażyczyła  Laughing, skarpety też mogą być obiektem pożądania  Laughing
Zapisane

pozdrawiam kazik
cezorator

Wiadomości: 54


« Odpowiedz #38 : 15 Grudnia 2010, 07:50:18 »

No właśnie ja należę do grupy, której zdarza się od czasu do czasu zabrać coś większego. Owszem wypuszczam dużo, ale ze dwa okazy zdarzyło mi się doprowadzić do zgonu i zabrać w celach konsumpcji.  Dlatego z własnego doświadczenia mogę napisać, że tzw nagonki działaja na mnie w ten sposób, że zacinam się w sobie i mam zamar znowu zatłuc i zabrać coś dużego. Nie tędy droga jak słusznie napisał Zamki. Pomimo odmiennych poglądów i jego ogromnej niechęci do mojej osoby można sobie spokojnie pogadać i powymieniac poglądy.

Twoje wyznanie cezorator, choć myślę, że szczere co można docenić (przyjmuję, że nie jest to celowe podburzanie ludzi), wzbudza we mnie zażenowanie. Do tego żal nad Twą uciśnioną naturą.. Naprawdę gotów jesteś utłuc ponad metrową ikrzycę? Tylko dlatego, że na jakimś forum unieśli się ludzie, którzy w swojej wodzie metrówek już nie mają, bo zostały pozabierane przez wędkarzy o Twoich poglądach i podobnym podejściu ("tylko jedną, tylko dwie.. albo trzy"). Szpetnym dla mnie podejściu, obrzydzenie budzącym. To Cię nakręca silniej niż aromat grillowanego okazu i rozdziawiony łeb na ścianie? W związku z tym, niczym nieskrępowana myśl mi przeszła przez głowę, pewnie dlatego też tak wyraźna, gdyż wiem jak wyglądasz Kolego, a mianowicie kozetka. Myślę, że zupełnie spokojnie i kulturalnie wyraziłem odmienne swe poglądy, mimo wielkiej niechęci jaką darzę swoje wyobrażenie o Tobie.
GR

Moim celem było podkreślenie faktu, że nienawiścią, inwigilowaniem, lżeniem niczego dobrego nie osiągniesz. Ludzi, którzy tak postępują traktuje sie jako agresorów, tyranów itp. W imię światłych idei w średniowieczu wycięto w pień całe narody. Europa od tego czasu znacznie sie zmieniła i różnice zdań załatwia się w bardziej parlamentarny sposób.
Jeśli jakaś grupa ma ideologię, którą chce promować nie może tego robić metodą siła razy gwałt.   Stwarzanie tzw. grup nacisku prędzej czy później doprowadzi do stworzenia „ruchu oporu”. Mamy tego przykłady z historii. Ponad 120 lat zaborów i wynaradawiania na siłę nie przyniosło skutków. Germanizacja, czy też rusyfikacja także spaliła na panewce.   Łamanie ludzi i ich psychiczne maltretowanie nie może doprowadzić do niczego dobrego. Nawet stosując terror psychiczny owszem chwilowo zmusisz jakąś grupę do zachowań zgodnie ze swoją ideologią. Ale prędzej czy później się zbuntują, a w międzyczasie będą uprawiać partyzantkę i sabotaż.
Jako alternatywę mogę wskazać sprawdzoną metodę „na misjonarza”. Jeśli w ten sposób osiągniesz stosowanie tej ideologii w życiu to osoby nawrócone na nią będą Ci wdzięczne, i na pewno będą lojalnymi sojusznikami.  Myślę, że warto rozważyć i taką alternatywę.
Zapisane
Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #39 : 15 Grudnia 2010, 10:10:01 »

Ależ jakie obrzydliwe narzędzia nacisku wkładasz mi w ręce, cezoratorze. Czyżbym naciskał Cię zbyt mocno?
Zabory, wynarodawianie, hitlerowcy, sowieci, przemoc, nienawiść, gwałt, tyrania, ideologie... co jeszcze włączysz w rzeczową dyskusję o różnicy naszych poglądów? Mojego i Twojego poglądu. Wobec faktu, że Twój pogląd rozszerzony w skalę kraju szkodzi i populacjom ryb, i mnie, i wędkarzom podobnym do mnie, a mój pogląd nie szkodzi ani populacjom ryb, ani Tobie, ani Tobie podobnym? Co do grup nacisku i ruchów oporu, cóż. Przez cały socjalizm i po tzw. przemianie ustrojowej, utrwalały się wzorce, które doprowadziły nasze wody do takiego stanu, w jakim się znajdują. Kolega Zamki ma rację, edukować, szczególnie młodzież, jak najbardziej. A "na misjonarza" to ja podziękuję, źle mi się kojarzy, zresztą to jest jak głaskanie wściekłego psa. Ani leczy, ani rozwiązuje problem. Rozumiesz? I proszę mi nie przytaczać regulaminu, że można żreć te metrówki i jak się zezłościsz, to zatłuczesz jeszcze jakąś, bo sam dobrowolnie pójdę na kozetkę, profilaktycznie.

GR
Zapisane
cezorator

Wiadomości: 54


« Odpowiedz #40 : 15 Grudnia 2010, 10:56:05 »

Grześku !
Cieszę się, że choć częściowo zrozumieliśmy się . Nie miałem akurat na myśli Ciebie pisząc o  przemocy, nienawiści, tyranii, ideologii czy też innym braku umiaru. Był to raczej wynik  zaobserwowanych przez ostatnie 2-3 lata aktywistów  ideologii "NO KIL". Żeby nie było niejasności C&R uważam za bardzo pożyteczne narzędzie i nie mam nic przeciwko wypuszczaniu złowionych ryb w sposób jak najmniej im szkodzący. Jest to jak najbardziej szczytna idea.  Rozumiem zarówno tych, którzy ryb nie zabierają jak i tych, którzy od czasu do czasu zaproszą na posiłek złowioną przez siebie wymiarową rybę. Jest mi jak najbardziej znana piramida zależności ilości i wielkości populacji ryb. Rozumiem to, że powinna być taka struktura zachowana i że można to zrobić na różne sposoby, aż do całkowitego zakazu połowu ryb włącznie. Moim skromnym zdaniem ok 60 – 70 % wód otwartych powinno być wyłączone z gospodarki rybackiej w tym wędkarskiej, a na pozostałej ilości powinny obowiązywać ograniczenia  presji na te wody. 
 
Może zbyt daleko odbiegłem od tematu. Zakończę wypowiedź stwierdzeniem, że ludzie obojętnie jakie maja przekonania nie lubią być zmuszani do ich zmiany, nawet do tych pozytywnych rzeczy.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #41 : 15 Grudnia 2010, 11:36:04 »

cezerator, masz rację pisząc, że ludzie mają różne zdania na wiele tematów i do tego niektórzy są niereformowalni. Zawsze tak było i obawiam się że świat pod tym względem nie zmienia się. Już 100 lat temu prof. Rozwadowski opisywał bezmyślne pod względem ekologicznym działania niektórych ludzi…Weź pod uwagę, że ludzie tworzący to forum i uczestniczący w jego życiu mają odmienne zdanie od Twojego i mimo zgodności z regulaminem PZW (który staramy się zmienić) uważają Twoje działania za bezmyślne, krótkowzroczne i karygodne. Co za tym idzie, nie trudno się domyślić, że nie jesteś tu mile widziany. Jakiś czas temu poprosiłem Cię o opuszczenie forum, czynię to ponownie. Za trzecim razem zostaniesz już zbanowany. Potraktuj proszę to forum jako klub, do którego nie należysz…
 
Zapisane

MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #42 : 15 Grudnia 2010, 12:24:20 »

cezerator, masz rację pisząc, że ludzie mają różne zdania na wiele tematów i do tego niektórzy są niereformowalni. Zawsze tak było i obawiam się że świat pod tym względem nie zmienia się. Już 100 lat temu prof. Rozwadowski opisywał bezmyślne pod względem ekologicznym działania niektórych ludzi…Weź pod uwagę, że ludzie tworzący to forum i uczestniczący w jego życiu mają odmienne zdanie od Twojego i mimo zgodności z regulaminem PZW (który staramy się zmienić) uważają Twoje działania za bezmyślne, krótkowzroczne i karygodne. Co za tym idzie, nie trudno się domyślić, że nie jesteś tu mile widziany. Jakiś czas temu poprosiłem Cię o opuszczenie forum, czynię to ponownie. Za trzecim razem zostaniesz już zbanowany. Potraktuj proszę to forum jako klub, do którego nie należysz…
 

Przemek ok ok ok
Zapisane
pabik

Wiadomości: 174


« Odpowiedz #43 : 15 Grudnia 2010, 12:50:24 »

ludzie znowu robi się kwas, nie dawno był @Mleczko teraz znowu jakaś eskalacja wzajemnych przepychanek po prostu wyluzujmy idą święta to dobry czas żeby porozmawiać o czymś naprawdę przyjemniejszym
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #44 : 15 Grudnia 2010, 14:05:17 »

W tym  wątku powiedziane chyba zostało juz wszystko.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: 1 2 [3] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!