http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 09:19:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Abu C3 4601
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Abu C3 4601  (Przeczytany 5069 razy)
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« : 21 Października 2010, 13:01:44 »

Witam!
Już nie jeden raz czytałem o C3 4601 ale dużo jest opini które są bardzo rozbierzne. Chciałem używać tego multika do zestawu "uniwersalnego" tzn do takiego którym moge łowić w miare komfortowo na blaszki rozmiar 2-3 i jednocześnie mieć możliwość w razie czego łowić na boczny trok. Możecie przybliżyć mi zakres cięzaru jakimi można komfortowo rzucać przynetami?
Zapisane



Fan jerkowania.
Krzysztof

Wiadomości: 372


Warszawa


« Odpowiedz #1 : 21 Października 2010, 13:23:04 »

Dużo zależy od żyłki/plecionki i wędziska. Ja takim multikiem praktykuję równiez gumami ok. 5 gr i jerkami ok. 30 gr. Bezawaryjny, łatwy w obsłudze. Polecam.
Zapisane

Pozdrowienia
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 21 Października 2010, 18:17:30 »

Blaszki 2-3 to piszesz o obrotówkach, czy wahadłach?
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #3 : 21 Października 2010, 19:31:50 »

Witaj na forum,

Generalnie C3 4601 to bardzo udana konstrukcja i do tego bardzo wytrzymała jedna Ja by go nie użył do blaszek rozmiarów które podałeś na pewno nie będzie to komfortowe, Ja tym kołowrotkiem łowie lekkimi jerkami 40-70g . Moim zdaniem uniwersalnym kołowrotkiem będzie Curado 201 E7 ja ostatnio nawet główką 5 g i kopyto latało nawet nawet. Jest wiele kołowrotków które można nazwać uniwersalnymi tylko zależy kto co ma na myśli mówiąc UNIWERSALNY Smiley 
Zapisane

Catch & Release
pepe79

Wiadomości: 17

Bełchatów


« Odpowiedz #4 : 22 Października 2010, 13:59:31 »

mi z tego multika bardzo komfortowo rzuca się Sliderem 7.
Kijek 190cm, cw. 20-60, plecionka 0,21.
Mniejszymi i lżejszymi też można rzucać, ale komfort będzie zależał od kija, linki i lotności przynęty.
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #5 : 22 Października 2010, 14:31:05 »

Abu 4601 śmiało obsłuży od 10gram, komfortowo zaczyna się robić przy 15-20. Dużo zależy od wędziska.
Zapisane

yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #6 : 22 Października 2010, 14:34:21 »

Witam!
Tez to tak widze jak Pool i pepe79 - ten multik to klasyk, sporo nim mozna zdzialac, synchronizacja wodzika ze szpula powoduje, ze trudno nim zrobic brode (oczywiscie, jak ktos sie bardzo stara ;-) to i to nim zrobi) - jednak zbyt nisko bym nim nie schodzil, plywajacy Slider 7 wydaje mi sie dobrym przykladem "komfortowo" obslugiwanej przez niego przynety z dolnego zakresu.
Opinie oczywiscie sa rozbiezne  - nie ma takiego tematu, gzie by tego nie bylo - kazdy ma swoje oczekiwania, subiektywne odczucia itd, itd.
Na temat Shimano nie bede sie wypowiadal, ale posiadajac technologicznie swiezsze konstrukcje jak ABU Eon (Eon pro), Mörrum, Record 41, Revo, Revo Premier - uwazam, ze C3 nie odbiega tak daleko w walorach uzytecznych od aktualnej "sredniej", by go juz nie brac pod uwage do sredniociezkich zastosowan, a patrzac na jego relacje cena/jakosc (szczegolnie second hand), jest dobrym rozwiazaniem na poczatek, jako zapasowy kolowrotek lub do trollingu moze posluzyc tez zaawansowanym.
Pozdrawiam --Yacaré--
Zapisane
Krzysztof

Wiadomości: 372


Warszawa


« Odpowiedz #7 : 10 Sierpnia 2018, 11:34:01 »

Sorki za odświeżenie starego wątku (nie byłem kilka lat na forum), ale mam pytanie do fachowców:
Czy C3 4601 obsłuży ciężary 50-100 gr? Mam wędzisko Rozemajera opisane z takim zakresem, a nie chcę kupować kolejnego multiplikatora.
C3 nie rozleci się?
Zapisane

Pozdrowienia
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #8 : 10 Sierpnia 2018, 11:38:34 »

spokojnie i bez problemów obsłuży podany zakres wagowy. Ja w swoim tylko skręciłem go na niebieskiego loctita (klej do gwintów), bo śrubki skręcające ramę lubiły się luzować.
Zapisane

Krzysztof

Wiadomości: 372


Warszawa


« Odpowiedz #9 : 10 Sierpnia 2018, 11:45:58 »

spokojnie i bez problemów obsłuży podany zakres wagowy. Ja w swoim tylko skręciłem go na niebieskiego loctita (klej do gwintów), bo śrubki skręcające ramę lubiły się luzować.


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zaoszczędziłeś mi kasę.  Beer
Łowię sporadycznie, więc ograniczam usprzętowienie. 
Zapisane

Pozdrowienia
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #10 : 10 Sierpnia 2018, 12:18:25 »

Ja swoimi C3/C4 serii 4.... obsługiwałem od 15 po 150g, mój zakres komfortu to było 20-80g
Zapisane

Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!