http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 12:02:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Kije ROZEMEIJER
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Kije ROZEMEIJER  (Przeczytany 8571 razy)
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« : 31 Października 2010, 17:19:15 »

Mam okazję opisać 3 różne kijki sprzedawane swego czasu i sygnowane przez Bertusa Rozemeijera.
A - Master Selection Tender Jerk 195 - długość 195 cm, 1-skład, cw 25-50g.
     Kijek bardzo szybki i przyzwoicie (a nawet ładnie) uzbrojony. Uchwyt malowany z eksponowanym blankiem. Korek dobrej jakości.
     W komplecie bardzo fajny pokrowiec z uchwytem i mozliwoscią transportu całego zestawu razem z kołowrotkiem. Wszystkie przelotki
     2-stopkowe - niepotrzebnie. Kij z najwyższej serii Rozemeijera. Kosztował ponad 200 EURO. Wartość samego pokrowca oceniam na 50zł
     i gdyby takie ktoś szył w różnych długościach to bym się chętnie w nie zaopatrzył.
     UWAGA - podany na kiju opis cw jest mocno przesadzony. Moim (i nie tylko) zdaniem właściwe cw dla niego to 7-35g

B - Qualifier Trigger Jigging 190 - długość 190cm, 1-skład, cw 14-21g.
     Kijek dość szybki i przyzwoicie uzbrojony. Uchwyt z ekspozycją blanku. Korek dobrej jakości. Kijek wykonany estetycznie.
     W komplecie zwykły pokrowiec. Podobnie jak w poprzednim opisywanym kiju - niepotrzebnie na całej długości zastosowano
     2-stopkowe przelotki.
     UWAGA - podany na kiju opis cw jest nieco mylący. Na moje oko to powinno być 5-25g. Kijek przypomina w akcji sławnego Pinnacle.
     Jest od niego szybszy i wypaśniejszy ale z powodzeniem nadaje się dla początkujących castingowców (i nie tylko).

C - Qualifier Xtra 260 - długość 260cm, 2-skład, cw 12-28g.
     To trochę dziwny kijek. A nawet mogę powiedzieć, że dziwaczny. Po monstrualnej długości dolnego korka można by wnioskować,
     że to federek lub kijek trolingowy... Dodając do tego górną część szczytówki wykonaną z mniej sprężystego materiału niż reszta, to takie
     przeznaczenie wędki nie będzie wcale pomyłką. Ale wysoka czułość szczytówki pozwala na połowy z opadu. Trzeba tylko kijek troszkę
     przebudować - odcięcie z dołu 15-20cm korka pozwoli na operowanie tym kijkiem. Taka operacja nie zmieni czynnej długości kija.
     Owszem, najlepiej by było przenieść uchwyt kołowrotka w dół i dodać trochę korka nad uchwytem ale to już chyba skórka nie warta
     wyprawki. No i oczywiście tak jak w poprzednich kijach - całe stado 2-stopkowych przelotek.  Ogólnie dość cięzki kij.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #1 : 31 Października 2010, 18:18:35 »

Co do C to go trochę przez przypadek kupiłem, myśląc, że będzie się fajnie ładował po długości, a tu się okazuje, że jest jak w opisie powyżej - kołek z czułą wklejką. Jak dla mnie to do 40g spokojnie można nim ciskać. Nie znajduję dla niego, w swoich warunkach, dobrego zastosowania. Może faktycznie jakieś sandaczowanie z brzegu - będzie dobrze widać brania i zdecydowanie jest z czego zaciąć.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
richiS52

Wiadomości: 19


Bochum/Mikołajki


« Odpowiedz #2 : 31 Października 2010, 20:19:18 »

Co do C to go trochę przez przypadek kupiłem, myśląc, że będzie się fajnie ładował po długości, a tu się okazuje, że jest jak w opisie powyżej - kołek z czułą wklejką. Jak dla mnie to do 40g spokojnie można nim ciskać. Nie znajduję dla niego, w swoich warunkach, dobrego zastosowania. Może faktycznie jakieś sandaczowanie z brzegu - będzie dobrze widać brania i zdecydowanie jest z czego zaciąć.

Jest to kij który używa się jako "martwa wędka" przy połowach z łódki, dlatego ma miękki wklejany czubek.
Wędkę umieszcza się w uchwycie poziomo, przynętę gumowe przeważnie o płaskim grzbiecie i ogonku w formie "V" umieszcza się blisko dna, na sandacza, na szczupaka podnosi się przynętę na 1-1.5 m nad dnem  Wink

PS; Nie wiem czy w Polsce takie wędkowanie jest dozwolone. 
Zapisane

Pozdrawia CHŁOP Z MAZUR
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #3 : 31 Października 2010, 20:22:57 »

Czuli vertical napędzany falowaniem wody.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
richiS52

Wiadomości: 19


Bochum/Mikołajki


« Odpowiedz #4 : 01 Listopada 2010, 01:18:53 »

Dokładnie tak  ok, na zachodzie tez kombinują   Wink
Zapisane

Pozdrawia CHŁOP Z MAZUR
Revizor

Wiadomości: 250


Jabłonna

C&R


« Odpowiedz #5 : 02 Listopada 2010, 09:39:17 »

Używałem (używam) wszystkich 3 wędek. Całkowie zgadzam się z opisami Big_m. W "stajni" zostały  A i C. Dla mnie C to idealny kij na dużą rzekę do połowów na gumę - i tak jej używam. Zmontowana z Calcuttą 101xt lub C3 4601 ( w zależności od potrzeb) sprawdza się znakomicie. Ja na tym kiju czuję delikatne brania, ryby nie spadają, rzuca się też dobrze.
Co do A to faktycznie opis cw. jest mylący i ten podany przez Big_m jest mi bliższy. Jak dla mnie super kij do lekkiego jerkingu ( np. S7).
Wędka B była w moim przypadku nietrafionym zakupem. Za krótki dolnik. Przyznać muszę, że mepps-y 4 super z niej latały, a ryby z niej nie spadały.
Miałem przyjemność łowić na wędki A i B w czerwcu tego  roku w Szwecji. Sprawdziły się znakomicie.
Big_m nie napisał, że wszystkie te kije są bardzo lekkie. Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi to wędka A waży 132g.
Zapisane
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #6 : 27 Maja 2018, 15:45:55 »

Przepraszam, że odkopuję tak stary temat, ale właśnie nabyłem Qualifier Xtra 260 - długość 260cm, 2-skład, cw 12-28g i jestem ciekaw czy wytrzyma hol 1,5-metrowego suma? Wybieram się na zawody nad Bug, a ponoć tam takie rybki nie są rzadkością. Z tego co dotąd o tym wędzisku udało mi się znaleźć w internecie, to jest mocny i większe ryby nie sprawiają na nim wrażenia, ale wolę się dopytać czy w przypadku czepienia się takiego smoka warto podjąć walkę, Fishing czy lepiej ciąć linkę...  Huh
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #7 : 29 Maja 2018, 08:15:07 »

Czy faktycznie nikt już tego wędziska nie używa? Huh
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #8 : 29 Maja 2018, 12:38:36 »

... pozwolę sobie odpowiedzieć zaczepnie, podręcznikowo. Linke dobierasz pod kij i to ona powinna być słabszym ogniwem. Hamulec też robi swoje.  Inną kwestią jest gdy kij jest "zmęczony", tylko wtedy żadna opinia nie będzie słuszna.

Pozdrawiam,
Paweł 
Zapisane
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #9 : 30 Maja 2018, 06:19:41 »

Dzięki Pawle, ale to akurat wiem. Miałem nadzieję że ktoś używa to konkretne wędzisko i będzie mógł rozszerzyć nieco informacje dotychczas zawarte w temacie... Huh
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Silesian Dream

Wiadomości: 9



« Odpowiedz #10 : 24 Czerwca 2018, 00:15:15 »

Panowie! Pozwolę sobie troszkę odkopać temat, a mianowicie szukam informacji na temat tego kijaszka - Rozemeijer Jointed Gentle Jerk 30-60gr 190cm. Troszkę już poszperałem w internetach, ale cały czas mam wątpliwości co do zakresu gramatury obsługiwanych przez ten kijek przynęt.

I teraz pytanie, może ktoś miał/ma takowy kijek i chciałby się podzielić informacjami na jego temat?  Smiley

Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #11 : 24 Czerwca 2018, 20:32:34 »

Miałem takiego w dwuskładzie. ( w jednoskładzie również występował) Góra dobrze opisana, raczej bym nie przekraczał. Ideał do S10. Z tego co pamiętam dołem można zejść niżej. Sprawa wrażenie lekkiego i delikatnego, ale to dobra, średnia jerkówka.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwca 2018, 20:34:08 wysłane przez Novis » Zapisane
Silesian Dream

Wiadomości: 9



« Odpowiedz #12 : 25 Czerwca 2018, 11:25:52 »

Novis dziękuje Ci bardzo za odpowiedź, cały czas się zastanawiałem czy jednak ta górna granica CW jest przekraczalna i będzie się tym kijkiem dało poprowadzić Slidera 12S, ale rozwiałeś moje wątpliwości.  Smiley
Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #13 : 25 Czerwca 2018, 18:09:43 »

Cała przyjemność po mojej stronie. Grin
Zapisane
Silesian Dream

Wiadomości: 9



« Odpowiedz #14 : 25 Czerwca 2018, 19:30:01 »

A myślisz, że ten kijek poprowadzi spokojnie jerka 12cm 55gram? Huh
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!