http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 23:55:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Zaproszenie
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zaproszenie  (Przeczytany 27362 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« : 02 Listopada 2010, 09:35:14 »

Z przyjemnością otwieramy nowy dział na naszym forum. Dział ten nie jest ściśle związany z multiplikatorami, jednak podczas łowienia również używa się kołowrotka o ruchomej szpuli. Wiem, że wielu z Was oprócz castingu łowi również na muchę. Tematyka ta przewijała się wielokrotnie w dziale „ogólne” czy „off topic”. Od dziś ma swoje miejsce. Osobiście cieszę się, że będę mógł poznawać nową, bardzo finezyjną dziedzinę wędkarstwa. Przypomina mi się okres, kiedy casting był dla mnie czymś nowym i bardzo ekscytującym, znów pojawia się możliwość odkrywania.
O pomoc w moderowaniu poprosiłem naszych Forumowiczów znających temat od kuchni. Peresada, jak większość z Was wie, łowi piękne szczupaki na muchę, nie gardzi też rybami łososiowatymi. Sith specjalizuje się w delikatniejszym łowieniu głownie pstrągów i lipieni. Dziękuję im w tym miejscu za to, że zgodzili się współtworzyć nowy dział.
Zapraszam wszystkich Was do dyskusji i wymiany doświadczeń  ok
Zapisane

zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1 : 02 Listopada 2010, 09:38:09 »

Ha może wreszcie moja zakurzona muchówka zagości nad jakąś rzeczką. Laughing
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #2 : 02 Listopada 2010, 10:19:06 »

witam!
nie bede sie tutaj rozwodzil o pieknie tudziez elitarnosci lowienia mucha. osobiscie bowiem uwazam ze w wielu przypadkach to jedyna metoda pozwalajaca dobrac sie do ryb. na moim podworku sa takie dni ze najlepszy nawet jerk czy wobler jest zupelnie ignorowany przez szupaki, wtedy mucha wlasnie ratuje nasz wedkarski honor. jako wedkarze a zwlaszcza jako wedkarze kompletni powinnismy dawac sobie rade w roznych metodach polowu, zapraszam zatem do poprobowania szczupakowego "muszenia" nie takie to trudne, a dajace wiele frajdy.
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
G R U

Wiadomości: 132

Warszawa


« Odpowiedz #3 : 02 Listopada 2010, 13:59:38 »

Witam.A możecie koledzy polecic jakąś dobrą kśiążkę do nauki.....
Nigdy nie miałem styczności z wędkarstwem muchowym. Zastanawiam  się nawet nad wzięciem udziału w kursie nad Sanem.
Ale zawsze lepiej wiedziec co nieco żeby nie byc kompletnie zielonym.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #4 : 02 Listopada 2010, 14:02:15 »

Najbardziej podstawową książką jest chyba "Wędkarstwo muchowe" Adami Sikory, można dostać ją na merlin.pl lub czasem na allegro.
Zapisane

MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #5 : 02 Listopada 2010, 16:36:31 »

Przemku-autorem jest chyba Józef Jeleński
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #6 : 02 Listopada 2010, 16:53:55 »

Przemku-autorem jest chyba Józef Jeleński

Marku, być może są dwie pozycje o podobnym tytule, mi chodziło o tą:

Zapisane

MAREK50

Wiadomości: 714

Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #7 : 02 Listopada 2010, 16:59:16 »

ja posiadam i korzystałem ze starszej książki autorstwa Józefa Jeleńskiego Fishing
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #8 : 02 Listopada 2010, 17:13:41 »

Już znalazłem, zaopatrzę się w tą pozycję  ok
Zapisane

Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #9 : 02 Listopada 2010, 18:17:54 »

Witajcie
Zapraszam do zabawy z muchą. W miarę możliwości służę pomocą.
A co do powyższych pozycji to są chyba jedyne 2 polskojęzyczne pozycje w miarę kompleksowo i współcześnie traktujące muszkarstwo.
Z poradników, to jeszcze bym dodał coś dla początkujących krętaczy czyli - "Sztuczne Muszki" Wojciecha Węglarskiego.
Pozdrawiam Sith.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #10 : 02 Listopada 2010, 18:27:22 »

Z poradników, to jeszcze bym dodał coś dla początkujących krętaczy czyli - "Sztuczne Muszki" Wojciecha Węglarskiego.


Uważam że to jedna z lepszych książek dedykowanych do początkujących krętaczy bardzo fajnie i dokładnie opisane jest jak zrobić muchę ale też jakie narzędzia będą nam potrzebne do kręcenia, a także wszelkiego rodzaju materiały których będziemy potrzebować.


P.S Bardzo się cieszę że na naszym forum powstał taki dział. Gratulacje dla nowych moderatorów:)
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2010, 18:42:11 wysłane przez Pool » Zapisane

Catch & Release
Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #11 : 03 Listopada 2010, 04:28:37 »

uwazam ze w wielu przypadkach to jedyna metoda pozwalajaca dobrac sie do ryb. na moim podworku sa takie dni ze najlepszy nawet jerk czy wobler jest zupelnie ignorowany przez szupaki, wtedy mucha wlasnie ratuje nasz wedkarski honor

Witam. Ciekawi mnie, czy stwierdziłeś dotąd, że tak po prostu jest i nie wiadomo dlaczego (np. bo ryby są nieprzewidywalne), czy też masz pewną bazę danych z muchowych połowów i zauważyłeś pewne prawidłowości (odnoszące się oczywiście do konkretnego łowiska, a nie do zębaczy ogólnie). Pytanie brzmi: w jakiś warunkach i dlaczego ryby reagowały na streamery, a na "podobne" przynęty spinningowe, już nie? Czy może kluczem jest nie przynęta, a technika, możliwa z muchówką? Nigdy nawet nie próbowałem, więc proszę darować laickie pytania.  Grin

EDIT: odpowiedź możesz swobodnie dać gdzie zechcesz, np. w temacie "szczupak na muchę", to będzie bardziej do rzeczy dla innych użytkowników, a ja sobie znajdę Wink

Pozdrawiam
Grzesiek
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2010, 04:32:16 wysłane przez Grzesiek_Maynard » Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #12 : 04 Listopada 2010, 21:37:21 »

Witam serdecznie.
Przede wszystkim pragnę podziękować za wspaniała inicjatywę stworzenia osobnego wątku, a zainaugurowanego prawie 4 lata temu  Smiley

To miłe, że miłośnicy ruchomej szpuli multiplikatora, tak jak i ja, odnaleźli przyjemność w czymś, co na początku uznane było za zgoła coś innego (poza "drobnymi" przypadkami "starych" i doświadczonych muszkarzy) oraz kolegów otwartych na inne metody, jak jeden z moich pierwszych Towarzyszy wypadów nad Wkrę, miedzy mostami... Wink

Dziękuję Wam, moi Drodzy, za pomysł i elastyczność.

Pozostaję z nadzieją, że wrócą ze swoimi radami Ci, którzy mnie zarazili "muchą" i Ci, którzy są winni mojej pasji od lat. Osobiście jestem wielkim zwolennikiem lekkich i ultra-lekkich zestawów muchowych i daleko mi do ciężkich szczupakowych muchówek, lecz pozostaję z nadzieją, że i "pstrągówko-lipieniówki" znajdą swoich zwolenników również i na tym forum.

Życząc wielu sukcesów w "muchowaniu" drapieżników,
Pozrdawiam.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2010, 11:25:14 wysłane przez Darek » Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #13 : 04 Listopada 2010, 22:36:04 »

witam!
dział ten powstał dla wszystkich łowiących muchą.
nie ukrywam że moim głównym celem są szczupaki - ryby z płetwą tłuszczową traktuję nieco po macoszemu co oczywiście nie oznacza że lżejsza odmiana "muszenia" zupełnie mnie nie interesuję.
zapraszam do wymiany doświadczeń, porad sprzętowych, jednym słowem wszytkiego co muchy dotyczy.
z przyjemnością poczytam i nauczę się czegoś nowego  ok
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #14 : 10 Listopada 2010, 20:55:30 »

Do podstawowych książek o tematyce muszkarskiej dodam ze swojej strony:
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!