http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 10:26:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Szczupak na muchę
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szczupak na muchę  (Przeczytany 109724 razy)
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #15 : 03 Listopada 2010, 20:37:14 »

Rewelacja !!!!!!!!!!!! Ryba ,wątek GRATULUJE  ok ok ok ok ok ok Laughing Fishing Kilka lat temu nabyłem muchówkę #10 od Leona Świdnickiego  z Aquariusa i angielski  kołowrotek łososiowy z przełożeniem 1:2 wisi pięknie na ścianie "zestaw stylizowany na styl retro " wraz z reszta castingowego sprzętu, już prawie o nim zapomniałem , Embarrassed . Jak co dzień przeglądam swoje ulubione forum i nagle ktoś odmienił odwrócił moje myślenie o 180stopni szczupak "moja ulubiona rybka" na muchę ok ok ok ok Laughing Laughing Laughing Laughing Fishing . W najbliższym czasie kupuje sznur kilka podstawowych akcesori i zaczynam przygodę  z ciężką muchówką by nabyć mocne podstawy na wiosnę . Pilnie będe śledził i uczestniczył w tym wątku mam nadzieje iż zakończy się pomyślnie i z artykułem w tle



 Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer przy najbliższej okazji dla pomysłodawcy
Zapisane

@Davidoff:)
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #16 : 03 Listopada 2010, 22:12:49 »

mysle ze takie rozwazanie laczenia sznura z  przyponem czy podkladem na pewno ma sens. wytrzymalosi nigdy nie za wiele, chociaz mi osobiscie nigdy szczypak niczego nie urwal w zestawie muchowym zlozonym z tych klasycznych popularnych petelek :-)
pike na przypon nada sie chyba kazda plecionka. ja uzywam 7 strand ze staminy w przezroczystej otuline. moim zdaniem nie usztywnia to w zaden sposob zestawu
pozdrowka

Krzyśku, ja też nie urwałem nigdy łącznika na rybie  Smiley, ale na zaczepie już kilka mi poszło... Poza tym od pewnego czasu kombinuję z głowicami samodzielnie robionymi z linek DT i tam mam trochę tych pętelek (które muszą przelatywać przez przelotki w miarę gładko).

Co do tanich zestawów, to wg mnie najlepiej jest się rozglądać po ebayu angielskim. Muszkarstwo tam jest bardzo popularne i można ładne rzeczy wyciągnąć w przyzwoitej cenie (często kilkukrotnie taniej niż u nas). Niestety koszty transportu zazwyczaj są wysokie a i nie wszyscy chcą wysyłać do naszego kraju-raju...

Pozdrawiam,
Zet.
Zapisane

Wodom cześć!
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #17 : 03 Listopada 2010, 22:22:33 »

te pętelki ( łączenia) właśnie, zawsze mnie osłabiały w głowicach - myślę że warto abyś wstawił taki mini poradnik, może z fotkami jak sam to robisz. mam tu na myśli łącznie które gładko przechodzi a przy tym  wymiana głowicy jest szybka i nieuciązliwa do przeprowadzenia w warunkach łowiska.
chociaż na chwilę obecną głowic nie używam to kto wie czy w przyszłości nie popróbuje, bo do tej pory jak pisałem wcześniej żadnego doświadczenia z tym nie mam.
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #18 : 03 Listopada 2010, 22:28:08 »

Cytuj
Witam. Ciekawi mnie, czy stwierdziłeś dotąd, że tak po prostu jest i nie wiadomo dlaczego (np. bo ryby są nieprzewidywalne), czy też masz pewną bazę danych z muchowych połowów i zauważyłeś pewne prawidłowości (odnoszące się oczywiście do konkretnego łowiska, a nie do zębaczy ogólnie). Pytanie brzmi: w jakiś warunkach i dlaczego ryby reagowały na streamery, a na "podobne" przynęty spinningowe, już nie? Czy może kluczem jest nie przynęta, a technika, możliwa z muchówką? Nigdy nawet nie próbowałem, więc proszę darować laickie pytania. 

EDIT: odpowiedź możesz swobodnie dać gdzie zechcesz, np. w temacie "szczupak na muchę", to będzie bardziej do rzeczy dla innych użytkowników, a ja sobie znajdę

Pozdrawiam
Grzesiek

woda na której najczęściej łowię jest raczej czysta i zębate najlepiej biorą podczas mocnego wiatru/falowania.
ruch wody, refleksy światła w wodzie ułatwiają oszukanie ryb wabikiem. podczas flauty zębate najczęściej odprowadzają jerka do burty łodzi i tyle. brać nie chcą.
wtedy właśnie mucha daję szansę na branie, hol i fotkę :-)
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #19 : 04 Listopada 2010, 01:49:05 »

Dzięki za tę niewyczerpującą odpowiedź  Wink Mucha i flauta... przemyślę sprawę, sięgnę do jakichś zapisków z połowów, choć wielu "uczciwych szczupaków" tam nie znajdę, ani odniesienia do jerkowania (hardbaitem), prędzej do gumy i blachy, a zwłaszcza do gumy Wink Dzięki.

Pozdrawiam
Grzesiek
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #20 : 04 Listopada 2010, 12:03:53 »

Myślałem, że nieco taniej wyjdzie, no to sobie połowiłem  Laughing  Ale dziękuję za info.

Widziałem dziś na allegro używany zestaw za 250zł (Jaxon Astral 7/8, kołowrotek, linka tonąca, muchy). Właściciel pisze, że używał go na trocie. Nie miałem tego kija w ręce ale cena kusząca dla kogoś ze szczuplejszym portfelem.
Zapisane

bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #21 : 04 Listopada 2010, 21:08:28 »

Faktem jest, że mucha drażni szczupaki, fajnie ja odprowadzają itp. Na 3 wypady 2 rybki złowiłem małe, 50 i 60cm ale ważne, że sporo runningu z głowicą leci już na wodę. MAm linkę airflo 40+ fast intermedium i kij CD ict #8. Jeszce linki tonace i będzie ok. Polecam wszystkim wahającym się czy warto.
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #22 : 04 Listopada 2010, 21:25:11 »

Ja za radą peresady kupiłem linkę Guideline Pike #9. Pierwsze rzuty strasznie mnie zaskoczyły. Linka dostaje taką prędkość, że kiedy pętla się prostuje to prawie kij z ręki chce wyrwać, coś pięknego  Smiley Mam nadzieję, że w weekend uda się połowić trochę.
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #23 : 04 Listopada 2010, 21:34:23 »

Faktem jest, że mucha drażni szczupaki, fajnie ja odprowadzają itp. Na 3 wypady 2 rybki złowiłem małe, 50 i 60cm ale ważne, że sporo runningu z głowicą leci już na wodę. MAm linkę airflo 40+ fast intermedium i kij CD ict #8. Jeszce linki tonace i będzie ok. Polecam wszystkim wahającym się czy warto.

Czy ta linka nie ma problemów z niesieniem dużego streamera?
Zapisane

peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #24 : 04 Listopada 2010, 22:29:38 »

Ja za radą peresady kupiłem linkę Guideline Pike #9. Pierwsze rzuty strasznie mnie zaskoczyły. Linka dostaje taką prędkość, że kiedy pętla się prostuje to prawie kij z ręki chce wyrwać, coś pięknego  Smiley Mam nadzieję, że w weekend uda się połowić trochę.
odpowiedni kij, odpowiednia linka :-) myślę że dopiero teraz poczujesz prawdziwą frajdę z czesania dużymi muchami.
powodzenia i przede wszystkim połamania
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #25 : 06 Listopada 2010, 16:54:37 »

Faktem jest, że mucha drażni szczupaki, fajnie ja odprowadzają itp. Na 3 wypady 2 rybki złowiłem małe, 50 i 60cm ale ważne, że sporo runningu z głowicą leci już na wodę. MAm linkę airflo 40+ fast intermedium i kij CD ict #8. Jeszce linki tonace i będzie ok. Polecam wszystkim wahającym się czy warto.

Czy ta linka nie ma problemów z niesieniem dużego streamera?
Wiem ze wszystko jest kwestią techniki. Linka ta jednak bedzie dobra do łowienia na płyciznach, wiem że ta sama ale w innym stopniu tonięcia głowicy lepiej wywala muchy. Dlatego albo kupię guideline, którego mi również polecają, albo airflo 40+ w 3 stopniu, słyszałem też o vision Big mama. Natomiast 40+inter nie spalę oczywiście Smiley
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #26 : 06 Listopada 2010, 17:57:12 »

Koledzy a jaką długość muchówki używacie łowiąc z łodki, jaka długość jest optymalna? Jak widzę to praktycznie wszystkie mają od 2.70 dłg. w górę i nie wyobrażam sobie machania takim zestawem na łódce we dwóch...albo to tylko doświadczenie ze spina, bo nie ukrywam bardzo chcę spróbować łowić szczupaki na streamery:) Najlepiej by było jak by to ktoś pokazał na realu Roll Eyes Pozdrawiam Fishing
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #27 : 06 Listopada 2010, 18:22:54 »

9' czyli 2.70 to długośc optymalna. nie ma problemu z łowieniem we dwóch na łodzi. poza tym ciężko kupić coś krótszego, ponieważ kije morskie a (takich się najczęściej używa w łowieniu zębatych) i w tej klasie ( #9 najbardziej optymalnej chyba) niezmiernie rzadko bądź wcale występują krótsze.
pozdrówka
« Ostatnia zmiana: 06 Listopada 2010, 19:10:48 wysłane przez peresada » Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
zygus

Wiadomości: 411


Piła


« Odpowiedz #28 : 06 Listopada 2010, 19:14:30 »

Chyba czas się przezbroić dzięki za dokładne instrukcje ok. Zimą poszukam sprzętu a na wiosnę ostra nauka.
pozdrawiam
Zapisane

Marines Casting Team
szymonrdh

Wiadomości: 118


Piła

złów i wypuśc


« Odpowiedz #29 : 06 Listopada 2010, 19:51:28 »

Dzięki @peresada za informacje napewno się przydadzą ok Więc @Zyguś wiemy jaką muchówkę szukać na zębate, czyli już coś Grin
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!