http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 07:27:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Szczupak na muchę
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szczupak na muchę  (Przeczytany 109747 razy)
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #60 : 21 Stycznia 2011, 14:52:56 »

Podony problem z linkami 40+ był opisywany w piątym numerze" sztuki łowienia"
Zapisane
standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #61 : 03 Lutego 2011, 10:59:28 »

Co do 40+ - są mieszane opinie
Ja od dwóch sezonów ich używam i są bardzo ok, nie mam najmniejszych problemów, a mój sezon dość intensywnie wygląda, nie jest to łowienie raz w miesiącu.
głowice są ok, dobrze to lata, jednak dla mnie wadą jest running w technologii ridge line. Zbiera potwornie w rowki wiślany drobny piasek, bardzo nieprzyjemnie się taką linkę wyrzuca - cała ręka w piachu. O dziwo piasek morski ma inną granulację i nie ma takiego kłopotu.
Obecnie przestawiłem się na 40+ cold salt water - najlepsza opcja moim zdaniem. Bardzo krótka głowica - 9,1 metra, dobrze zrobione łączenie, dobrze się zachowuje i w bardzo zimnej wodzie - nie sztywnieje, i w letnie upały, gdy drepczę za sumem. Plusem dla mnie jest cena - wyrwać tą linkę można za 20 funtów w jukeju.
Bassy - jak pisałem wielokrotnie - nie przeciążaj ict linkami 40+ - one same w sobie są bardzo ciężkie i zgasisz wędkę. Przy innych linkach różnie bywa, guideline'a pikeowego sink 1/3 już bym przeciążał, bo ict ma moc straszną, a linka przez sink tip trochę inaczej robi.

A tak w ogóle - pozdrowienia, dawno nie zaglądałem.
Fajnie że utworzono taki dział, moderator/redaktor też świetnie wybrany ok
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #62 : 29 Kwietnia 2011, 10:10:10 »

Ostatnio przeglądając allegro zupełnie przypadkiem nabyłem szczupakowi muchówkę. Co prawda mam Scierre BWII ale cena była tak kusząca, że postanowiłem zaryzykować w celach edukacyjnych. Tak właśnie stałem się posiadaczem muchówki o nic nie mówiącej nazwie Oscar Traveler 7-9. Kijek wykonany bardzo prosto, bez specjalnej staranności, 5 częściowy. W komplecie kordurowa tuba i pokrowiec. Zmontowałem, założyłem linkę #9 i oddałem kilka rzutów. Co prawda kij jest zauważalnie cięższy niż Sierra ale też sztywniejszy i pracuje bardziej szczytowo. Ku mojemu zdziwieniu, linkę przy moich bardzo skromnych umiejętnościach udawało mi się posłać na większe odległości niż Sierrą. Może to właśnie za sprawą braku techniki którą w tym przypadku mogłem nadrobić sztywnością blanku. Tak czy inaczej uważam, że to niezła, tania opcja dla początkujących lub jako zapas awaryjny dla bardziej zaawansowanych.
Jak by ktoś chciał, to można znaleźć na eBay, na Allegro była jedna sztuka niestety.

http://cgi.ebay.com/Oscar-Travel-Fly-Fishing-Rod-Case-9ft-5-piece-7-9-/250810749616?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item3a657c52b0

Na zdjęciach jest lżejszy model, ten 7-9 ma aluminiowe mocowanie kołowrotka oksydowane na czarno i korek z dopalaczem w kształcie takim, jak wszystkie #9.
Zapisane

standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #63 : 29 Kwietnia 2011, 10:23:40 »

Jak masz BWII to załapałeś się na jeden z najlepszych takich kijków Wink
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #64 : 29 Kwietnia 2011, 10:35:38 »

Jak masz BWII to załapałeś się na jeden z najlepszych takich kijków Wink

BWII bardzo mi się podoba, niestety brakuje doświadczenia żebym mógł powiedzieć coś więcej  Smiley
Ale czy on nie jest dość delikatny jak na #9?
Zapisane

standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #65 : 29 Kwietnia 2011, 10:56:22 »

który masz? ja 9/10 i to armata jest
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #66 : 29 Kwietnia 2011, 11:28:40 »

Na moim napisane jest #9.
Zapisane

standerus

Wiadomości: 151

Kraków


WWW
« Odpowiedz #67 : 29 Kwietnia 2011, 19:33:46 »

No mój 9/10 jest super wędką. Będąc pod wrażeniem sprzedałem xI2 sage'a. Kij ma niesłychany power, jest przy tym dość lekki, jak na swoją klasę. Pozwala obsłużyć muszyska do ok 18cm i haki 8/0. Takim zestawem można siegnąć dość daleko, dobrze dobierając linkę - ja mam airflo 40+ CSW #10. W tym roku zamierzam nim podrażnić sumy, ciekaw jestem czy coś się trafi??
Zapisane

siewicz

Wiadomości: 53

Bytom


« Odpowiedz #68 : 23 Czerwca 2011, 13:53:03 »

Panowie dostałem za darmo sprzęt muchowy i mam zamiar spróbować z nim pogonić za szczupakiem i okoniem (nie mam w okolicy wody na pstrągi itp) Smiley nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego potrzebuję Waszej pomocy za którą będę bardzo wdzięczny.

Sprzęt to taki no-name z marketu, ale wygląda nieźle.. poza tym "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda" Wink
Wędka - 2,7m 6/7, kołowrotek 6/7, linka 6 intermediate/wolno tonąca

Poczytałem i wiem, że sprzęt jest za słaby na typowe szczupakowanie, no ale chcę najpierw spróbować na tym, zobaczyć jak to wygląda, pouczyć się i przede wszystkim dobrze bawić Smiley Tutaj rodzi się moje pytanie: moglibyście zaproponować jakie największe muchy mogę stosować do tego sprzętu żeby dalej zachować komfort łowienia (przypominam, że jestem początkujący)?

Nie mam zamiaru łowić okazów, w łowisku na którym bywam najczęściej 90% szczupaków to 40-50cm, więc myślę, że przynęty 7-8cm będą wystarczające (z resztą właśnie tej wielkości przynęty stosuję tam na casta). Dam radę takie muchy obsłużyć? Smiley

Z góry dzięki za odpowiedzi i wszelkie sugestie Smiley

Dziś jadę uczyć się rzucać, jak wrócę podzielę się wrażeniami Wink Będzie mnie uczył kolega który już łowi na muchę, ale tylko pstrągi Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Łukasz
kardi

Wiadomości: 138


Poznań


« Odpowiedz #69 : 25 Czerwca 2011, 19:52:41 »

Cześć-próbuj najpierw samym sznurem-potem dołączaj muszki ze złamanym grotem,to bezpieczniejsze.Myślę,że znajdą się takie w kolekcji Twojego kolegi.Im większą przynętę uda się zarzucić tym lepiej-bez prób jednak się nie obędzie.Trzeba miec na głowie czapkę i okulary,aby nie zrobić sobie krzywdy.Zestaw do połowu szczupaka to temat szeroko opisany na różnych portalach-warto zapoznać się ze wszystkim co na ten temat już napisano.Ja jestem zwolennikiem dość lekkich zestawów,dominuje jednak opinia iż 9/9 to optimum.Podstawowa porada to spróbować posiadanym  przez Ciebie zestawem,dopiero potem czynić nowe zakupy.Zatem Kolego siewicz-do ataku Smiley
Zapisane
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #70 : 26 Czerwca 2011, 12:55:55 »

Tradycyjnie jeszcze lepiej, jeśli jest taka opcja ustawić się z kimś kto ma sprzęt cieższy i spróbowac rzucić większą muchą - wówczas jeszcze wiecej można poczynić spostrzeżeń.
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #71 : 28 Listopada 2011, 18:49:05 »

Trzeci szczupak na muchę w życiu  ok



Uploaded with ImageShack.us
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #72 : 28 Listopada 2011, 20:46:12 »

well done :-)
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« Odpowiedz #73 : 28 Listopada 2011, 21:00:17 »

Piękny, gratulacje ;->Mam takie pytanko- ile kosztował by najtańszy zestaw muchowy pod szczupłego dla żółtodzioba?
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #74 : 28 Listopada 2011, 21:33:12 »

Za 500zł kolega z forum chciał coś sprzedać, jeszcze chyba nie sprzedał  Smiley  Taki już średniej klasy wydaje mi się  Fishing
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!