http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 12:53:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Okoń na muchę
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Okoń na muchę  (Przeczytany 7678 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« : 16 Listopada 2010, 14:36:33 »

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w łowieniu okoni na muchę? Mam łowisko o głębokości 2-3m. Okonie siedzą sobie na dnie. Czy w tej sytuacji zastosowali byście linkę tonącą czy pływającą z tonącą końcówką? W jakiej klasie tonięcia?
Zapisane

costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #1 : 16 Listopada 2010, 15:45:44 »

Wszystko zależy od tego jak będziesz chciał poprowadzić muchę. Im szybciej tonąca tym szybsze będzie tempo ściągania. Na 2-3 m to moim zdanie z powodzeniem #2-3 wystarczy, a jeśli pasiaki mają ochotę pogonić i biją w agresywnie prowadzoną muchę to dowal im #6 nawet.
To czy będzie to sinktip czy cała tonąca raczej znaczenia nie będzie miało - wybierz tą, która tobie bardziej pasuje. Hipotetycznie wpływa to na tor muchy, Sinktip będzie kreślił bardziej ostrą "piłe" niż cała tonąca linka.

pozdr.
Zapisane
mebone

Wiadomości: 343


Łódź Bałuty

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 16 Listopada 2010, 17:18:44 »

Witam ja do łowienia okonia stosowałem sznur 5DT pływający . Stwierdzę ze lepszym rozwiązaniem będzie sznur z tonąca końcówka  . Muchy robił mi @mekamil;) .
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #3 : 17 Listopada 2010, 12:57:07 »

Miałem jeden sznur (nie wiem jakiej firmy) z tonącą końcówką i fatalnie się  nim rzucało, czy zawsze trudniej się go wywala niż pływający lub tonący?
Wyczytałem gdzieś jeszcze opinię, że tonący sznur można dawać o klasę cięższy niż pływający, czy to prawda czy banialuki? Smiley
Zapisane

costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #4 : 17 Listopada 2010, 14:14:02 »

Przemo linka obojętenie czy to pływająca czy tonąca, jeśli jest tej samej klasy będzie miała taki sam ciężar ale inną budowę, która powoduje, że linka tonie lub pływa.
Sinktipem generalnie trudniej się rzuca ( co nie znaczy, że trudno ) ze względu na to, że ciężar skupiony jest na krótszym odcinku linki - podobna sytuacja jest wówczas kiedy do pływającej linki zamiast sucharka założysz ciężką nimfę, efekt ten sam. Nie zmienia to faktu, że są to bardzo fajne linki i czasami jedyne, które pozwalają dobrać się rybom do tyłka.
Zapisane
mebone

Wiadomości: 343


Łódź Bałuty

Uć Casting Team


« Odpowiedz #5 : 17 Listopada 2010, 21:58:43 »

jeśli jest kij na klase 5/6 to można stosować sznur DT 5 i WF 6 . Sznurem wf dalej się rzuca ponieważ ma przeciążoną końcówkę. Tonący dalej tez poleci ponieważ ma mniejsza średnicę niz pływający wiec wiadomo mniejszy opór w powietrzu .
Zapisane
welski

Wiadomości: 306


Gdansk


« Odpowiedz #6 : 09 Listopada 2012, 11:14:56 »

czy z tych muszek.można cus na okonia,mam jeszcze takie z "główkami złotymy
Zapisane
kardi

Wiadomości: 138


Poznań


« Odpowiedz #7 : 11 Listopada 2012, 15:55:12 »

Myślę,że 3 górne będa dobre.Raczej lekkie,ale głęboko sprowadzone tonacym sznurem lub przyponem.Nie dociążałbym ich.Moje doświadczenia nie są imponujace.Po prostu łowię okonie na małe egzemplarze muszek szczupakowych.Pozdrawiam-kardi
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!