http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 02:10:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zbrojenie spiralne
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zbrojenie spiralne  (Przeczytany 22696 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« : 12 Grudnia 2010, 17:18:53 »

Mam w planach uzbrojenie kilku patyków pod casta i w kilku chciałbym spróbować zbrojenia spiralnego. I tu pojawia się kilka pytań.
1. [może głupie] Czy robi jakąś różnicę, czy spirala jest lewo-, czy prawoskrętna?
2. Czy spiralne zbrojenie można stosować dla każdego blanku, czy są jakieś wyjątki?
3. Przy spirali można dać mniej przelotek, ile mniej, jak ustalić ich ilość? Na oko, jak zwykle? Smiley
4. Czy przy UL patykach lepiej jest obrót rozłożyć na trzy przelotki, czy na cztery?
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Morfi

Wiadomości: 1485


Zabrze

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #1 : 12 Grudnia 2010, 17:41:32 »

Odnośnie 1.....
dla praworęcznych, tzn trzymających kijek w prawej ręce lepiej będzie jak przelotki będa sie kręcić w lewo,
moim zdaniem będzie to układ mniej kolizyjny Wink

Pozdrawiam Morfi88
Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #2 : 12 Grudnia 2010, 17:48:26 »

Coś w tym jest Paweł, miałem w ręku kilka spirali i wszystkie były lewospiralne. Natomiast nigdy nie spotkałem się ze zbrojeniem prawospiralnym. Może fachowcy się wypowiedzą  Smiley
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 12 Grudnia 2010, 17:50:31 »

No ja się spotkałem, stąd pytam Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #4 : 12 Grudnia 2010, 17:53:50 »

No ja się spotkałem, stąd pytam Smiley
Boś Ty oburęczny Laughing
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #5 : 12 Grudnia 2010, 18:02:16 »

Obejrzę jutro swojego pacyfica w która strone mi tam Buri zakręcił 
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #6 : 12 Grudnia 2010, 18:33:53 »

Obejrzę jutro swojego pacyfica w która strone mi tam Buri zakręcił 

Tobie w prawo, bo ty dziwnie kręcisz Wink

@mekamil,
1. Powinno się skręcać w stronę po której jest korbka.
2. Można do każdego. Najlepsze efekty uzyskasz w XF`ach, w których przy zbrojeniu tradycyjnym musiałbyś dać dużo przelotek w części szczytowej. Tu dasz znacznie mniej od dołu i możesz pozwolić sobie na małe rozmiary np. 5 czy 4,5.
3. Jak zwykle musisz sprawdzić Wink Możesz założyć spokojnie jedną mniej, czasem uda się dwie. Poza tym jak wspomniałem wyżej zamiast 6tek możesz dać sobie sporo mniejsze 5tki. Gdybyś chciał zbroić 5tkami od góry musiałbyś wpakować ich na pewno więcej. Są niskie a co za tym idzie trudniej odsunąć linkę od blanku.
4. Różnie Wink Przy UL gdy zaczynam od 7 lub 8, a następnie z boku daje 6 czasem konieczne jest dać jeszcze jedną "w obrocie" ponieważ linka idzie dość blisko blanku (z boku) i przy trzech kąt byłby zbyt duży i dotykała by ściany blanku. Przy większych przelotkach odsuwających linkę dalej od blanku można spokojnie dać trzy.
Zapisane

mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #7 : 12 Grudnia 2010, 18:44:30 »

Dzięki wielkie za wyjaśnienia Smiley pewnie 'w trakcie' nasuną mi się jeszcze inne pytania Wink
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Arturrr

Wiadomości: 78

lubuskie


« Odpowiedz #8 : 13 Grudnia 2010, 15:33:00 »

to  może się przydać
http://www.acidrod.com/files/degreewheel_wInstructions.pdf
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #9 : 13 Grudnia 2010, 16:30:09 »

Coś w tym jest Paweł, miałem w ręku kilka spirali i wszystkie były lewospiralne. Natomiast nigdy nie spotkałem się ze zbrojeniem prawospiralnym. Może fachowcy się wypowiedzą  Smiley

Moje są (jak to już Bartek wyjaśnił) kręcone wszystkie prawostronnie ale testowałem kręcone w lewo z kolowrotkiem praworęcznym i specjalnego
dyskomfortu nie stwierdziłem.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #10 : 14 Grudnia 2010, 03:05:34 »

2. Można do każdego. Najlepsze efekty uzyskasz w XF`ach, w których przy zbrojeniu tradycyjnym musiałbyś dać dużo przelotek w części szczytowej.

Witam.
Rozumiem, że XF'y to extra fasty? Jeśli tak to proszę o odpowiedź, jak ma się "x-fastowość" blanku do większej ilości potrzebnych przelotek w części szczytowej przy tradycyjnym zbrojeniu? Z czego ta zależność wynika? Spodziewałem się, że najwięcej wagi i ilości da się oszczędzić przy blankach ogólnie wolniejszych, mało zbieżnych, chętnie pracujących głęboko, gdzie odsuwanie linki od mocnej paraboli w tradycyjnym zbrojeniu będzie wymagało wielu przelotek.
Proszę o wyprostowanie mojego myślenia. Obojętnie czy w prawo, czy w lewo, byle wyprostować. Smiley

Pozdrawiam
Grzesiek
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #11 : 14 Grudnia 2010, 16:48:28 »

@Grzesiek
Wynika to z tego, że na krótkim odcinku (szczytówka) masz głębokie ugięcie. W części szczytowej nie możemy sobie pozwolić na duże przelotki więc ciężko utrzymać dystans. Stosując małe przelotki musi ich być bardzo gęsto. Więc ani duże ani wiele małych przelotek nie jest dobre. Lepiej dać mało małych na dole ok
Zapisane

Grzesiek_Maynard

Wiadomości: 155

Poznań


« Odpowiedz #12 : 15 Grudnia 2010, 09:51:39 »

Dzięki serdeczne, teraz jasne. Nie przełożyłem bezpośrednio XFów na blanki o szczytowym ugięciu, choć zazwyczaj to się zbiega.
Widziałem i miałem wędki, które na 2 metrach zakreślają delikatny, lekko pogłębiający się łuk, a pozostałe, szczytowe kilkadziesiąt cm, kreśli parabolę. Wtedy zachodzi dokładnie to o czym piszesz i teraz już mam jasność o co Tobie chodziło. Mi takie akcje zazwyczaj nie podchodziły w kijach dłuższych, rzecznych.
No pewnie, że mało małych najlepiej i to najpewniej na dole. Podoba mi się koncepcja typu spiral i tak będę pewnie męczył pierwsze kijki  Grin

Pozdrawiam
Grzesiek
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #13 : 01 Lutego 2011, 19:52:37 »

Pierwsza spirala już za mną. I w sumie to wyszło, że nie taka spirala straszna, jak ją malują Smiley Przynajmniej jeśli chodzi o zbrojenie. Jak nad wodą to się okaże później.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #14 : 01 Lutego 2011, 20:26:29 »

Pierwsza spirala już za mną. I w sumie to wyszło, że nie taka spirala straszna, jak ją malują Smiley Przynajmniej jeśli chodzi o zbrojenie. Jak nad wodą to się okaże później.

ul"-a spiralnie zbroiłeś?
Zapisane

Tomek
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!