http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 01:52:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Zbrojenie spiralne
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Zbrojenie spiralne  (Przeczytany 22695 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #15 : 01 Lutego 2011, 20:36:15 »

Tak
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #16 : 02 Lutego 2011, 11:38:03 »

Obrót rozłożyłem na trzy przelotki. Kąty 0-75-180. Wyszło lepiej niż myślałem, że za pierwszym razem wyjdzie Smiley
Pierwsza jest 8 dwustopkowa wysoka, dalej: 7, 7, 6, 6. Mogłem dać trzecią szóstkę zamiast jednej siódemki, ale to się okazało po fakcie. Tak, czy tak, wydaje mi się ok.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
arek_755

Wiadomości: 384


Głębokie (poligon drawski)

Pozdrawiam Wszystkich Arek


WWW
« Odpowiedz #17 : 02 Lutego 2011, 14:24:11 »

Dokładnie nie jest to aż takie straszne jak się o tym pisze  Wink Wystarczy tylko myśleć i nie robić nic na szybko  Smiley


Gratulacje Kamil  ok
Zapisane

virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #18 : 02 Lutego 2011, 15:04:01 »

No chłopaki, nieźle. Wydaje mi się, że można ograniczyć w ten sposób ilość przelotek, co obniży obciążenie blanku. Dobrze rozumuję? jak odpowiednio "skręcimy w spiralę", unikniemy zagęszczenia przelotek na szczytówce, bo przy rozmieszczeniu dolnym i tak linka nie będzie ocierała o blank???
Zapisane

Tomek
arek_755

Wiadomości: 384


Głębokie (poligon drawski)

Pozdrawiam Wszystkich Arek


WWW
« Odpowiedz #19 : 02 Lutego 2011, 15:41:38 »

No chłopaki, nieźle. Wydaje mi się, że można ograniczyć w ten sposób ilość przelotek, co obniży obciążenie blanku. Dobrze rozumuję? jak odpowiednio "skręcimy w spiralę", unikniemy zagęszczenia przelotek na szczytówce, bo przy rozmieszczeniu dolnym i tak linka nie będzie ocierała o blank???
W mojej spirali przelotki nie ocierają o blank. Zdaje sie że to jest błąd w sztuce  Laughing  Kijek ma 1,95m i wpakowałem w niego osiem przelotek. Czyli tak samo jak w przypadku normalnego zbrojenia. Z tym ze mój kijek to jerkówka  Grin A co mi tam. Pierwsze próby już za mną. Co prawda na trawie ale już były robione. Wydaje się wszystko ok. Teraz pod młotek idzie kijek od Ciebie  Wink Po tokareczkę będę jechał w piątek trochę drobiazgów i trzeba się brać za rękojeści
Zapisane

virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #20 : 02 Lutego 2011, 15:47:41 »

No chłopaki, nieźle. Wydaje mi się, że można ograniczyć w ten sposób ilość przelotek, co obniży obciążenie blanku. Dobrze rozumuję? jak odpowiednio "skręcimy w spiralę", unikniemy zagęszczenia przelotek na szczytówce, bo przy rozmieszczeniu dolnym i tak linka nie będzie ocierała o blank???
W mojej spirali przelotki nie ocierają o blank. Zdaje sie że to jest błąd w sztuce  Laughing  Kijek ma 1,95m i wpakowałem w niego osiem przelotek. Czyli tak samo jak w przypadku normalnego zbrojenia. Z tym ze mój kijek to jerkówka  Grin A co mi tam. Pierwsze próby już za mną. Co prawda na trawie ale już były robione. Wydaje się wszystko ok. Teraz pod młotek idzie kijek od Ciebie  Wink Po tokareczkę będę jechał w piątek trochę drobiazgów i trzeba się brać za rękojeści

poczekaj może, aż mu się gwarancja skończy  Grin Grin Grin jak będziesz robił rękojeści, to potrzebuję taką z 30-35cm. ok ok ok Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Tomek
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #21 : 02 Lutego 2011, 15:54:27 »

Ja to widzę tak, że jeśli kogoś razi linka smyrająca po blanku to spirala jest rozwiązaniem problemu. Ale jeśli to nie problem to jest to tylko alternatywa, bo przy za małej ilości przelotek/złym rozmieszczeniu i spiralne i tradycyjne zbrojenie powinno strzelić. Fizyki się nie oszuka.
Z tego co wyczytałem plus jest też taki, że linka nie owija się wokół szczytówki.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2011, 15:56:13 wysłane przez mekamil » Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #22 : 02 Lutego 2011, 16:16:29 »

Ja to widzę tak, że jeśli kogoś razi linka smyrająca po blanku to spirala jest rozwiązaniem problemu. Ale jeśli to nie problem to jest to tylko alternatywa, bo przy za małej ilości przelotek/złym rozmieszczeniu i spiralne i tradycyjne zbrojenie powinno strzelić. Fizyki się nie oszuka.
Z tego co wyczytałem plus jest też taki, że linka nie owija się wokół szczytówki.

nie o to mi chodziło. Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale chyba można zmniejszyć zagęszczenie przelotek na szczytówce właśnie dzięki temu zbrojeniu? Można przy nim dać rozmieszczenie np jak w klasycznym spinie? Wtedy (tak mi się wydaje) nie ingerujemy za bardzo w akcję blanku (nie staje się sztywny/usztywniony w związku ze zbrojeniem)... Sorki, że mieszam, ale temat ciekawy jak diabli  ok
Zapisane

Tomek
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #23 : 02 Lutego 2011, 19:21:05 »

Nie ważne - w sumie nie powinienem się na razie wymądrzać, bo w miarę obadałem dopiero teorię, a praktykę zaczynam lizać. Roll Eyes
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
arek_755

Wiadomości: 384


Głębokie (poligon drawski)

Pozdrawiam Wszystkich Arek


WWW
« Odpowiedz #24 : 02 Lutego 2011, 19:56:52 »

I tu sie z Tobą zgadzam. Jeszcze jesteśmy laikami  Laughing
Zapisane

Arturrr

Wiadomości: 78

lubuskie


« Odpowiedz #25 : 02 Lutego 2011, 21:32:45 »

ja też jedną spiralę wykonałem.
niestety jeszcze nie testowana Embarrassed
Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #26 : 12 Kwietnia 2014, 21:49:44 »

Hej!

To nie dziala !
To tylko zawracanie d.

Mvh
Kristofer
Zapisane
Homesaver

Wiadomości: 178

Sandomierz


« Odpowiedz #27 : 12 Kwietnia 2014, 22:46:31 »

Hej!

To nie dziala !
To tylko zawracanie d.

Mvh
Kristofer



Bardzo konstruktywnie.  Huh

Nie sądzisz że zależy to bardzo od stosowanego blanku?
Jeżeli to blank pod jerkówkę i długość 6 stóp to się zgadzam.
Jeżeli blank spiningowy, zbrojony pod cast o mocy 6 lub 8 lb i głębokim ugięciu to już warto się nad spiralnym zbrojeniem zastanowić.

Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #28 : 01 Października 2014, 20:29:30 »

Hej!

To nie dziala !
To tylko zawracanie d.

Mvh
Kristofer
działa, być może wiosną się przekonasz, mam pewien plan  ok
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!