http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 15:49:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Cast 3m czy to ma sens i jak uzbroić tak długi blank ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Cast 3m czy to ma sens i jak uzbroić tak długi blank ?  (Przeczytany 11755 razy)
artur

Wiadomości: 9


dolny śląsk


« : 17 Lutego 2011, 14:26:57 »

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych castingowców. Zima długie wieczory, czytam trochę wieści z forum i lęgnie mi się w głowie myśl, zbudowanie casta o długości 3m ? Jesienią łowiłem troche w Odrze i jakoś dziwnie krótki i mało pręczny wydał mi się dotychczas używany 2,1m kijek. Mam blank 3 m 25 g i wielką chęć uzbroic go pod multik. Z góry dziękuję za wszystkie rady i opinie, tak pozytywne jak i karcące mój pomysł. Pozdrowiena dla wszystkich. Artur
Zapisane
Arturrr

Wiadomości: 78

lubuskie


« Odpowiedz #1 : 17 Lutego 2011, 14:41:29 »

witaj
przy takiej długości to zbrojenie spiralne moim zdaniem było by w sam raz.  Fishing
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 17 Lutego 2011, 14:52:46 »

Łowienie na rzece, z brzegu, o ile nie jest on zakrzaczony aż się prosi o długiego kija. Dla mnie optimum jest 2,6 m, ale jeśli od zawsze łowiłeś długimi patykami to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś i pod casta takiego używał.
Napisz coś więcej o tym blanku, bo po samej długości i cw niewiele da się wywnioskować.

witaj
przy takiej długości to zbrojenie spiralne moim zdaniem było by w sam raz.  Fishing
Bo?
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
artur

Wiadomości: 9


dolny śląsk


« Odpowiedz #3 : 17 Lutego 2011, 15:09:33 »

Blank dwu częściowy, pierwotnie był to spin mikado team cw do 25g ,akcja szczytowa przechodząca pod obciążeniem w parabolę, popękał lakier na omotkach a i korek niewyglądał najlepiej,rozebrałem do gołego, patrzyłem dumałem i ulęgła sie myśl o caście. Myślałem o spiralnym zbrojeniu jak sugerujecie,zastanawiam się tylko czy górny element nie będzie się obracał pod obciążeniem.Widziałem spiralnie zbrojone wedki tylko jednoczęściowe.
Zapisane
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #4 : 17 Lutego 2011, 20:49:22 »

Witam,
nie bedzie się obracał.
Uzbroi go spiralnie ale w lekkie przelotki.
Najlepiej pierwsza dwustopkowa no ewentualnie druga też a nastepne jednostopkowe - ze dwie siódemki a potem szóstki albo jeszcze lepiej piątki do końca plus szczyt. Pierwszą dobierz do multika 10, 12.
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
Arturrr

Wiadomości: 78

lubuskie


« Odpowiedz #5 : 18 Lutego 2011, 07:27:47 »



witaj
przy takiej długości to zbrojenie spiralne moim zdaniem było by w sam raz.  Fishing
Bo?

No bo przy 3 metrach i tradycyjnym zbrojeniu pod casta trochę przelotek musiał by zapakować na blank.
pozdr
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #6 : 18 Lutego 2011, 08:21:49 »

Ja bym posadził 10 + szczytowa. Przy spirali ile urwiesz?
Nie rozumiem tej gloryfikacji dla zbrojenia spiralnego. Metoda ma swoje plusy i trzeba je wykorzystywać wtedy, kiedy się da, a nie pchać bezmyślnie do każdego blanku. No chyba, że komuś się takie rozstawienie po prostu podoba - to będzie argument przeważający.
Nie mówię, żeby omawianego blanku nie zbroić spiralnie, ale bez wzięcia go w rękę i sprawdzenia ugięcia na pewno nie zadecydowałbym, czy spirala ma sens.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
artur

Wiadomości: 9


dolny śląsk


« Odpowiedz #7 : 18 Lutego 2011, 13:46:27 »

Tradycyjnie wychodzi mi 11 plus szczytowa, spiralnie 9 i szczytowa. Muszę to jeszcze przemyśleć. Na razie polakierowałem blank zielonym Domaluksem. Gdzieś mi się obiło o uszy że są jakieś tabele rozmieszczenia przelotek ?
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #8 : 18 Lutego 2011, 14:39:28 »

Wpisz w google 'guide spacing' i wyskoczy Ci dużo propozycji.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
hubar

Wiadomości: 194


« Odpowiedz #9 : 18 Lutego 2011, 14:44:22 »

Np

http://www.merricktackle.com/tips/guidesfromcatalog.pdf

pozdrawiam
Zapisane
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #10 : 18 Lutego 2011, 16:15:13 »

Witam,
przymocuj do czegoś blank, osadź prowizorycznie uchwyt do multika, załóż multika, załóż przelotki na blanku za pomocą kawałeczków wentyla rowerowego, przewlecz linkę i ustawiaj aż będzie wg Ciebie dobrze i gwarantuje Ci, że uda Ci się to bez problemu. Jak już ustawisz to wyjdź i porzucaj trochę z tego i zobacz czy dobrze z tego lata? Potem zamontuj przelotki uchwyt, rękojeść i na ryby. ok

Tak zrobiłem kilka lat temu po raz pierwszy i wyszło, dało sie łowic.
Kolejne wędki będziesz robił podobnie ale nabierzesz doświadczenia i zaczniesz sobie eksperymentować i to w rodbuldingu jest najlepsze. Z jednego blanku za pomocą roztawów, różnych przelotek można zrobić kilka zupełnie różniących sie od siebie wędek ,także nie bój sie eksperymentować, bądź twórczy a nie odtwórczy , nie idź na łatwiznę - z tabeli nie korzystaj na "ślepo" , bo powielisz tylko kolejną wędkę niekoniecznie pasującą Twoim oczekiwaniom.
Powodzenia i pochwal się efektem końcowym. ok
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #11 : 18 Lutego 2011, 17:35:50 »

Witam. Z ciekawości policzyłem przelotki na moim 3 m kiju trociowym -- wyszło mi 12 plus 1 [szczytowa]. Kij zbrojony normalnie
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
artur

Wiadomości: 9


dolny śląsk


« Odpowiedz #12 : 18 Lutego 2011, 18:50:13 »

Jednak istnieją tak długie casty !
Zapisane
RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #13 : 18 Lutego 2011, 19:12:30 »

A mój 3-metrowiec ma 8+szczytowa.Kij zbrojony normalnie
Zapisane
GRZESIEK34

Wiadomości: 24

Sandomierz


« Odpowiedz #14 : 19 Lutego 2011, 10:11:01 »

Ja ostatnio przezbrajałem spining kongera 2,70m cw 5-20 i nijak nie chcialo mi wyjsc mniej jak 11+szczyt.
Coś nie potrafie wrzucic fotek Angry
Zapisane
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!