http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 00:41:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Cast 3m czy to ma sens i jak uzbroić tak długi blank ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Cast 3m czy to ma sens i jak uzbroić tak długi blank ?  (Przeczytany 11756 razy)
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #15 : 19 Lutego 2011, 10:40:57 »

Pozdrawiam serdecznie mój ukochany Dolny Śląsk.
Długie casty nie są absolutnie żadnym wymysłem. Miałem fabryczne kije castingowe 2,7 - 3,35m.
I cw tych kijaszków było bardzo różne, od lajtów do extra ciężkich.
Problem polega tylko i wyłącznie na tym, że z dostpnością na polskim rynku jest bardzo cienko.
Wkrótce będę miał na testach 3m do 10g. I potem parę sztuk w bardzo promocyjnej cenie będzie do wzięcia.

Spirala czy zbrojenie klasyczne - to wszystko zależy od akcji kijka, jego masy i od cw. Musisz skalkulować czy oszczędność na przelotkach
i omotkach cośkolwiek Ci da. Częściej spiralkę na długim kiju opłaca się zrobić przy pełniejszej akcji i cw. tak 15g.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
artur

Wiadomości: 9


dolny śląsk


« Odpowiedz #16 : 19 Lutego 2011, 19:06:12 »

Wszystko to właśnie przez - brak dostępności - długich wędek castingowych. Kijem 2,1 m na dużej rzece jest ciężko połowić. Odległe miejscówki są poza zasięgiem. Pomysł wydaje się O.K , ale nigdy nie zbroiłem pod multiplikator długiego blanku, stąd temat na forum. Liczyłem że może wypowie się ktoś kto używa takiego długiego wędziska.
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #17 : 19 Lutego 2011, 20:36:47 »

2 kijki na 3m cw 35g blankach CD właśnie się zbroją. Pod większą rzekę i ewentualnie morze. Więcej informacji za kilka miesięcy, po wypróbowaniu zestawów przeze mnie i @Żeglarza.
Zapisane

Pozdrawiam
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #18 : 19 Lutego 2011, 20:57:03 »

Trzymamy Jaruś za słowo Grin
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #19 : 22 Lutego 2011, 00:22:49 »

Oczywiście że ma sens. Ja mam uzbrojonego Batsona 1144f 8-28g 2.90m. Właśnie na połowy z brzegu. Mój to jest RX7, chociaż teraz po 2 sezonach użytkowania, to chyba uderzyłbym w RX8. Co nie zmienia faktu że z wędziska jestem bardziej niż zadowolony. Wyholowałem na niego 12kg szczupłego i wędzisko nawet nie dało poznać że taka mamuśka na końcu wisi. W.g. mnie trend, że pod multik to tylko krótkie kije, to jest tylko trend. Trzeba rozpoznać łowiska i miejscówki i do nich dobierać sprzęt.
« Ostatnia zmiana: 22 Lutego 2011, 00:25:36 wysłane przez Kiersnowski Artur » Zapisane

artur

Wiadomości: 9


dolny śląsk


« Odpowiedz #20 : 06 Marca 2011, 12:07:01 »

W pełni zgadzam się z tobą Panie Arturze. Kolega Big_m pisze o wędziskach długich na ponad 3 metry, tam gdzie casting jest szeroko rozpowszechniony używa się takich, u nas ta metoda jeszcze - raczkuje - , ale za kilka lat kto wie.
Zapisane
kuba.p

Wiadomości: 130


Grudziądz

NOT KILL !!!


« Odpowiedz #21 : 06 Marca 2011, 13:50:22 »

Witam Koledzy, sam używam 2,90m cast, przelotki 9+ szczytowa, Wisła, jeziora z brzegu i może morze w tym roku (belona + troć).Wędka zbrojona tradycyjnie - bo jestem tradycjonalistą Smiley. Kijek to DRAGON Infinity Spin 2,9m do 25g (stara seria, produkowana w fabryce produkującej blanki DAIWA)  - przebudowany na casta. Polecam jeżeli ktoś jeszcze dostanie to warto kupić i się pobawić.
Jest rewelacyjny, posiada zapas mocy do ok 35g przy rozsądnym wyrzucie. Pod obciążeniem piękna parabola.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2011, 09:22:07 wysłane przez kuba.p » Zapisane

Pozdrawiam
Kuba
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #22 : 28 Marca 2011, 20:52:33 »

2 kijki na 3m cw 35g blankach CD właśnie się zbroją. Pod większą rzekę i ewentualnie morze. Więcej informacji za kilka miesięcy, po wypróbowaniu zestawów przeze mnie i @Żeglarza.

W czwartek dotarł kijek zbudowany na blanku CD Blue Rapid 2118MH, 3.0m, 10-35g, 10-20lb. W weekend trwały, niezbyt wprawdzie intensywne, testy nad wodą. Kijek świetnie wyważony, szybki, bardzo dobrze wykończony. Rzuty 20g przynętą na 60-70m udawały się bez problemu. Również dawał radę przynętom ok. 40g. Ryby niestety nie udało się złapać, tak więc jak w trakcie holu się zachowuje jeszcze nie wiem. Więcej informacji za jakiś czas, jak go sprawdzimy na wiślanych rybach. @Żeglarz pewnie napisze też o swoich odczuciach z testowania kijka.
Zapisane

Pozdrawiam
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #23 : 28 Marca 2011, 21:35:59 »

Witam,
z jakim multikiem był sparowany ten CD-ek?
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #24 : 29 Marca 2011, 04:49:03 »

Daiwa Zillion ze standardową szpulką. Tuningowa niestety jeszcze nie dojechała.
Zapisane

Pozdrawiam
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #25 : 29 Marca 2011, 09:03:48 »

Witam,
dzięki. A jeszcze jedno te 60 -70 metrów to żyłką czy plecionką?
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #26 : 29 Marca 2011, 10:37:32 »

Plecionka Dża, chyba 0.18 o ile pamiętam.
Zapisane

Pozdrawiam
toms72

Wiadomości: 36

Okolice Gdańska


« Odpowiedz #27 : 26 Kwietnia 2011, 22:33:48 »

Mekamil tu pytanie do Ciebie mam zamiar nabyć CD BLRBR299M pod lżejsze łowienie szczupłego i sandała (właściwie nabędę go na 100). Co byś doradził zbrojenie spirala czy classic. Nie wiem czy jest sens na siłę silić się na spiralę. Do pozostałych kolegów sugestie co do zbrojenia miło widziane (czas nagli bo sezon tuż tuż).
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #28 : 27 Kwietnia 2011, 08:08:10 »

Po pierwsze nie znam tego blanku, a po drugie nie lubię spirali  Grin
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
jazzmad

Wiadomości: 145


gda


« Odpowiedz #29 : 04 Marca 2013, 13:03:37 »

Wg mnie aż dziw bierze że 3m wędki castingowe są tak mało dostępne. Od jakiegoś czasu łapie na kijka BLUE RAPID 3,2 m 7-30g przerobiłem go na casting... I musze powiedzieć że nie ma lepszego zestawu do łowienia z brzegu, ze względu na odległość na jaką można posłać przynęte. Przy połowie z brzegu w wielu przypadkach odległość rzutu jest najważniejsza. Przy tych samych parametrach rzutowych oczywiste jest że dłuższym kijem rzuci się dalej.
Mój kolejny cel to 3,4m. Łapie głownie z brzegu gdzie trzeba rzucać jak naj dalej by coś złapać.
Inna sprwa to ergonomia i wygoda (do czego można się przyzwyczaić)
Szczerze polecam tym dla których odległość ma znaczenie.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!