http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 07:22:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Calcutta w wersji ekono
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Calcutta w wersji ekono  (Przeczytany 4650 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« : 28 Marca 2011, 17:54:48 »

Dość długo nie mogłem ustrzelić w rozsądnej cenie srebrnej Shimano Calcutty 100, więc ostatecznie zdecydowałem się na młynek, który też jest made in Japan, jest równie solidnie wykonany (prawie wszystko metalowe), ale nie jest tak sławny, więc jest tańszy. Używka kosztowała mnie niecałe 150zł. Jest to Quantum Iron IR120C.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #1 : 28 Marca 2011, 17:55:20 »

Wcześniej miałem już jednego Irona (dokładnie model IR3L), więc wiedziałem, że jakość wykonania jest wysoka, a spasowaniem elementów na pewno Calcuttcie nie ustępuje. Brakowało mi tylko thumb bara i natychmiastowego antyrewersu. 120stka ma to wszystko Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 28 Marca 2011, 17:56:08 »

Hamulec odśrodkowy ma sześć wyłączalnych bloczków, czyli zupełnie jak Shimano. Dostęp do szpuli po wciśnięciu małego 'cycka' pod spodem i jednoczesnym przekręceniu polika, a więc dużo wygodniej niż w Calcuttcie.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 28 Marca 2011, 17:56:37 »

Młynek bardzo cichy, pracuje gładko i lekko, a spust szpuli chodzi dużo ciszej i lżej niż w Shimano. Zobaczymy, co sreberko pokaże w maju.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #4 : 28 Marca 2011, 17:58:13 »

Aha, chyba wszystkie modele Ironów występują też w wersji na lewą rękę. Oczywiście są jednak rzadsze Smiley Ich klony robił także Browning (np model Syntec).
Inna firma (niestety już nieistniejąca), której młynki były ewidentnie wzorowane na Calcuttach i jakością i pasowaniem im nie ustępuję to Marado, ale te to już bardzo rzadkie zabawki.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #5 : 28 Marca 2011, 18:59:41 »

Ten złoty nawet kształt uchwytów korbki ma taki jak w starszych modelach Shimano. Było dość sporo maszynek konstrukcyjnie podobnych do Calcutty, chociażby te sprzedawane pod różnymi nazwami w BassPro.
Zapisane

virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #6 : 28 Marca 2011, 19:50:09 »

Dość długo nie mogłem ustrzelić w rozsądnej cenie srebrnej Shimano Calcutty 100, więc ostatecznie zdecydowałem się na młynek, który też jest made in Japan, jest równie solidnie wykonany (prawie wszystko metalowe), ale nie jest tak sławny, więc jest tańszy. Używka kosztowała mnie niecałe 150zł. Jest to Quantum Iron IR120C.

jedyne, co go dla mnie dyskwalifikuje, to plastikowa gwiazda, która z lekka psuje urok młynka. figurę bowiem ma boską Laughing Laughing Laughing Wink
Zapisane

Tomek
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #7 : 28 Marca 2011, 21:04:43 »

Miałem kilka Ironów (Japan oczywiście) i wszystkie miały takie same plastikowe pokrętło hamulca. Nigdy nie było z tym problemów a wśród
używanych modeli były i takie wielkości ABU 6000. Niektóre modele Quantumów lubię nawet bardziej od Calcuty. Szczególnie średnie Irony
z zewnętrzną regulacją bloczków. Parę moich mocnych maszynek krąży jeszcze wśród forumowiczów.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #8 : 29 Marca 2011, 12:03:28 »

Gwiazdę pewnie da się przełożyć od Calcutty. Jak znam życie to będzie pasować Wink
Korbkę wstawię mu od Abu - ażurowaną, będzie fajnie pasowała do dziurek w panelu.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Hammer30

Wiadomości: 64


Myszków


« Odpowiedz #9 : 29 Marca 2011, 12:26:58 »

polowalem na irona chyba z magntykiem rzadkosc w okraglakach ale ostatecznie zakupilem cardiffa 201A
Zapisane

jak ja wam zazdroszcze mazurskich jezior
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #10 : 29 Marca 2011, 20:52:30 »

Nie było Ironów z magnetykiem. To co wmoże wydawać się pokrętłem regulacji magnetyka jest w rzeczywistości regulacją ilości włączonych bloczków.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Hammer30

Wiadomości: 64


Myszków


« Odpowiedz #11 : 30 Marca 2011, 10:44:51 »

rzeczywiscie to pokretlo wyglada jak regulacja magnetyka chyba dosc ciekawe rozwiazanie skoro bez otwierania multiplikatora mozna zmienic jego ustawienia
Zapisane

jak ja wam zazdroszcze mazurskich jezior
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #12 : 30 Marca 2011, 15:09:04 »

To rozwiązanie jest stosowane do dzisiaj. Bardzo wygodne.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #13 : 30 Marca 2011, 21:13:39 »

Do mnie ta zewnętrzna regulacja nie przemawia. Znaczy łowiłem i całkiem dobrze się spisywał, ale zdecydowanie bardziej leży mi zwykły odśrodkowy. W końcu aż tak często się w nim nie grzebie.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!