http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Marca 2024, 09:58:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Szczupaki z Wersminii
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szczupaki z Wersminii  (Przeczytany 3591 razy)
compare70

Wiadomości: 13


MŁAWA


« : 28 Maja 2011, 09:19:22 »

Witam!
Wczoraj z bratem spędziliśmy cały dzień na wodzie z zamiarem złowienia "metrówki" Wink. W zeszłym sezonie pierwszy raz trafiłem na jakiekolwiek wiadomości o Łowisku komercyjnym Wersminia (Martiany). Chętni bez problemu znajdą wiadomości u wszystko wiedzącej wiedźmy Google Wink. Chciałem podzielić się wrażeniami z połowu. Pierwsze moje 3 wizyty na łowisku, to zeszły rok, późna jesień (listopad) i totalny zawód. Byłem 3 razy, po kilka godzin i nawet nie miałem jednego wyjścia do wabika - porażka! W tym roku kilku znajomych była na wiosnę i sprawozdawali, że jest nieźle, szczupłe biorą! Nie myśląc wiele, jak tylko w pracy nadarzyła się okazja, zrobiliśmy jednodniowy wypad. Efekty - na 2 osoby, łowienia 10 godzin (7.00-17.00) 9 szt. ale sztuki w sumie niewielkie, największy 65cm. Ryby brały chimerycznie, trudno wskazać na co najlepiej, ale chyba jednak stare dobre wahadła spisywały się najlepiej. U brata najwięcej brań na polską Kalewę 2 srebrną zwykłą, u mnie na bardzo podobną wahadłówkę bodajże Jaxxon, srebrna malowana na niebiesko po jednej stronie. Ogólnie powiem tak - fajnie było bo coś się działo, co jakiś czas jakaś akcja, choć metrówki ani śladu Sad. Muszę przyznać, że pływając po zbiorniku przez cały dzień z sondą, nie widziałem żadnej większej rybki na ekranie, cóż może nie miałem szczęścia Wink. Opiekun łowiska - Jurek potrafi "nakręcić" klienta Wink. Jak się posłucha o metrówkach łowionych choćby w tym roku (podobno już kilka), czy sumach, to wypływasz  na wodę najarany jak Rex Hunt Wink. Ogólnie to bardzo pozytywne to, że pierwsze rybki złapałem na casta i muszę przyznać że wrażenia są super! Łowisko, jak łowisko. Za 2 osoby dniówka z wypożyczeniem łódki 90pln, tanio czy drogo oceńce sami. Jurek fajny gość, podpowie, doradzi, jak nie ma dużego obłożenia to i silnik z akumulatorem jakiś pożyczy. W zbiorniku woda bardzo czysta, mało się spotyka takich jezior niestety. No i jeszcze ważna rzecz, obowiązuje zasada złów i wypuść. Łowisko raczej OK, na pewno nie tak genialne jak opisy na stronach łowiska czy w filmie naszego rodzimego Rexa Hunta Wink, ale też nie ma co narzekać, jak chcesz to połowisz szczupaczki Wink
Gdyby ktoś chciał zapytać o coś w kwestii Wersminii to w miarę mojej wiedzy postaram się odpowiedzieć
Pozdrawiam
Marian
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a54a4f0a65debe70.html
Zapisane

Marian
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #1 : 29 Maja 2011, 10:18:21 »

Byliśmy tam na naszym forumowym zlocie. Dużo ryb nie było ale jedna metrówka została złowiona.
Biedą dla tego łwoiska jest PRESJA. Nie ma co się oszukiwać tam się przewalają tłumy.
Jeziorko małe  a cały czas je patroluje kilkanaście łodzi.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
compare70

Wiadomości: 13


MŁAWA


« Odpowiedz #2 : 29 Maja 2011, 15:10:39 »

Jurek, kiedy zobaczył mój sprzęt Wink, powiedział, że nigdy nie próbował rzucać castingem, ale wspominał zlot i nawet pochwalił się koszulką z logo multiplikator.pl Wink a co do presji to fakt, szczupaki to chyba katalogi wabików znają na pamięć Wink. Czystość tej wody paradoksalnie chyba też nie pomaga, bo drapieżnik dobrze widzi przynętę i atakuje z dużym udziałem zmysłu wzroku a nie tak jak na mętniejszych wodach na skutek bodźców odbieranych linią naboczną
Zapisane

Marian
krychu

Wiadomości: 269


Poznań


« Odpowiedz #3 : 29 Maja 2011, 21:22:50 »

A wiesz może ile kosztuje wynajem domku???
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #4 : 29 Maja 2011, 21:25:25 »

Cytat: krychu
A wiesz może ile kosztuje wynajem domku???

Noooo guglownica prawdę Ci powie.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
krychu

Wiadomości: 269


Poznań


« Odpowiedz #5 : 29 Maja 2011, 21:33:12 »

No właśnie na oficjalnej stronie nic nie ma Sad
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #6 : 29 Maja 2011, 21:45:43 »

Cytat: krychu
No właśnie na oficjalnej stronie nic nie ma Sad

Widocznie właściciel łowiska nei bawi się w wynajmy domków.  Roll Eyes
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
krychu

Wiadomości: 269


Poznań


« Odpowiedz #7 : 29 Maja 2011, 21:48:32 »

Cytat: krychu
No właśnie na oficjalnej stronie nic nie ma Sad

Widocznie właściciel łowiska nei bawi się w wynajmy domków.  Roll Eyes
Może tak być Huh
Zapisane
G R U

Wiadomości: 132

Warszawa


« Odpowiedz #8 : 29 Maja 2011, 22:57:15 »

150 pln tyle kosztuje wynajęcie domku nad jeziorem. (za dobę) Nie wiem ile zmieści się tam osób ale cena jest chyba stała.
Domki nie należą do właściciela jeziora.
Sam właściciel ma też jakieś noclegi cena jest chyba taka sama. Na zdjęciach na stronie widac ten budynek w którym to jest.

http://www.wersminia.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=36&Itemid=61
Zapisane
krychu

Wiadomości: 269


Poznań


« Odpowiedz #9 : 29 Maja 2011, 23:15:51 »

Wielkie dzięki ok
Zapisane
sebawwo

Wiadomości: 32


Gdynia


« Odpowiedz #10 : 31 Maja 2011, 22:00:08 »

Kolega ostatnio złapał 105cm i kilka czy kilkanaście innych oraz suma.
Zapisane

Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #11 : 31 Maja 2011, 22:49:08 »

Łowisko jest kapryśne. To i dobrze. Z marszu się połowi, albo i nie. Kolega Zbyszek nadmienił o forumowym zlocie. Metrówka padła, ale było nas parę osób. Chyba na tym polega istota wędkarstwa. Jakby metrówy brały na zamówienie to........... Pozdrawiam,życząc wytrwałosci. ok
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!