http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 07:06:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Śniardwy, Nowe Guty
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Śniardwy, Nowe Guty  (Przeczytany 3487 razy)
kmr1

Wiadomości: 42


Mińsk Maz.

jestem taki bolek


« : 11 Czerwca 2011, 22:04:27 »

Koledzy, wakacje w tym roku nad Śniardwami, po raz pierwszy. Nowe Guty i okolice.
Czas: I-wsza połowa sierpnia, pewnie będzie "lampa".

Doradźcie coś, gdzie szukać ryb, bo woda niemała.

Pozdrawiam
Krzysiek
Zapisane

Pozdrawiam
wiesławek

Wiadomości: 581


Pisz


« Odpowiedz #1 : 12 Czerwca 2011, 12:58:11 »

Teren faktycznie duży ale bardzo urozmaicony czyli dużo górek więc jest szansa na szczupaka i okonia jak będzie się coś działo na wodzie to na pewno to zauważysz bo będzie dużo łódek w jednym miejscu,ale bliżej przyjazdu to dam Ci znać czy coś się dzieje,chociaż ja łowie po drugiej stronie jeziora ale zaciągnę języka i napisze co się dzieje.
Zapisane

żeby złowić rybę to trzeba być w odpowiednim czasie  w odpowiednim miejscu
dekosz

Wiadomości: 363


Pisz


« Odpowiedz #2 : 12 Czerwca 2011, 14:39:59 »

Dokładnie jak gdzieś coś będzie gryzło to miejscowych będzie dużo. Przyda się lornetka Wink Często rybę pokazuje również mewa. Miejsca to warto odwiedzić górkę na przeciwko dużej "stodoły" - trafia się okoń oraz szczupak. Jak będziesz mieć dobry silnik to za szczupakiem warto wybrać się w okolice WOPRU. Jest tam płytka zatoka idealna pod jerki Fishing Jak będziesz jechać to odezwij się dowiem się czy coś się dzieje Wink
Zapisane
kmr1

Wiadomości: 42


Mińsk Maz.

jestem taki bolek


« Odpowiedz #3 : 12 Czerwca 2011, 17:42:09 »

Ok, na pewno dam znać jak będę się wybierał w Wasze strony.
Silnik jest całkiem niezły 15 kM więc i popłynąć dalej można..... Ważne żeby wiedzieć gdzie popłynąć.  Laughing

A macie może Koledzy jakiś namiar na dobrą mapę batymetryczną Śniardw, w szczególności tej części.

Pozdrawiam
Krzysiek
Zapisane

Pozdrawiam
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #4 : 12 Czerwca 2011, 17:50:50 »

A od czego wujek g...?  http://www.batymetria.pl/batymetria-jezior/batymetria-jezioro-sniardwy.html
Maraf
Zapisane

coincidentia oppositorum...
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #5 : 12 Czerwca 2011, 17:57:27 »

Posiadam taką samą mapę batymetryczną jaka znajduje się na samym dole strony (link). Będzie wystarczająca, nawet zaznaczone są co lepsze (można tak powiedzieć) miejscówki na poszczególne ryby. Kupiłem ją na stacji benzynowej w Prawdowie koło Mikołajek. Nie powinieneś miec problemu z jej kupnem w okolicach Śniardw, czy to właśnie na stacji czy tym bardziej w wędkarskim (zależy którędy będziesz przejeżdżał, może w Piszu lub Orzyszu kupisz).

Sam pływałem po części północnej, tam również znajdziesz wiele ciekawych miejsc jednak na Twoim miejscu nie ma sensu tam zapływać bo pod nosem będziesz miał ciekawe górki.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
PRZEEMAS

Wiadomości: 1



« Odpowiedz #6 : 13 Czerwca 2011, 20:44:38 »

W Nowych Gutach gdzieś tak do 100m od brzegu jest woda po kolana więc trzeba pływać gdzieś dalej. Jak się idzie ulicą w stronę sklepu za sołtysem który ma gospodarstwo agroturystyczne i windsurfing jeszcze przed sklepem po prawej stronie mieszka strażnik wodny (chyba tak się na nich mówi) warto z nim pogadać gość wie co gdzie i jak. Łatwo poznać jego dom bo to jedyny dom gdzie przy siatce świnie mają wybieg Grin a na przeciwko jest mały pomost i łódki w trzcinach. Podbij z wieczora i pogadaj z nim może zrobicie jakąś flaszkę gość Ci od razu podpowie dobre miejscówki Laughing
Zapisane
kmr1

Wiadomości: 42


Mińsk Maz.

jestem taki bolek


« Odpowiedz #7 : 14 Czerwca 2011, 09:41:38 »

Dzięki Koledzy, zapowiada się udany urlop, żeby tylko pogoda dopisał, trochę wiatru, może jakiś deszczyk, żeby tylko lampy nie było.
Co do silnika, to się nie martwię, 15kM do pontonu 3,9m z twardym kilem i podłogą chyba podoła? Laughing
Zapisane

Pozdrawiam
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!