http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
24 Kwietnia 2024, 01:53:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Flyfishing dla zielonych.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Flyfishing dla zielonych.  (Przeczytany 60072 razy)
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« Odpowiedz #15 : 13 Lipca 2011, 11:10:01 »

Sprzęt prawie skompletowany:

Kij:               Dragon Millenium Trout Fly 2,7 5/6 (dzięki "salmon1977" Beer )
Kołowrotek:  Okuma Airframe 5/6
Podkład:       Cormoran Flycor 20lbs
Sznur:          Airflo WF-6-F

Koszt całkowity (jak do tej pory): 243PLN + literatura A.Sikora "Wędkarstwo muchowe. Poradnik dla początkujących" (polecam, bardzo fajna pozycja): 46PLN

Pora na przypon. Wiązać czy kupić koniczny? Jeśli wiązać to z jakich żyłek? Jeśli koniczny to jakiej firmy?
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2011, 11:17:43 wysłane przez marqos » Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
salmon1977

Wiadomości: 31


« Odpowiedz #16 : 13 Lipca 2011, 14:07:33 »

Kup sobie ten(plywajacy),powiedzmy 150cm.Dowiazujesz powiedzmy około 80-100cm zyłki(0,16-0,18) i smigasz.
Daj znac jak bedzie Ci chodzil ten zestaw z ta linka tez mam niby ta airflo tru cast  Wink
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/edan-plecione-przypony-koniczne-g6-a149-p1356-k7510.html
Rownie dobrze moze byc i ten ale po czestych wymianach much  sie skraca co wiadomo,grozi wymiana Fishing
http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-przypony-koniczne-g6-a149-p523-k2324.html
Zapisane
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« Odpowiedz #17 : 22 Lipca 2011, 19:39:32 »

Kolejne pytanie z kategorii pytań podstawowych.
Jak nawinąć podkład ze sznurem na szpulę? Kołowrotek muchowy nie jest zaopatrzony w element układający nawój na szpuli ( np. wodzik czy kabłąk ). Dodatkowo jest to konstrukcja typu "Large Arbour". Czy robiąc to w sposób klasyczny, czyli kręcąc korbą Smiley zwoje ułożą się równo na szpuli?
Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #18 : 22 Lipca 2011, 20:06:59 »

Ja pomagałem palcem w poprawnym ułożeniu podkładu i linki.
Zapisane

Pozdrawiam
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #19 : 22 Lipca 2011, 22:14:18 »

nie tylko Ty :-)
wszyscy tak robią :-)
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #20 : 15 Czerwca 2012, 17:23:14 »

Koledzy, chciałbym spróbować muchy ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Najchętniej zanim kupię sprzęt, spróbował bym z kimś, kto zna się na rzeczy. Jeżeli jest ktoś z Bydgoszczy lub okolic, kto wybrał by się ze mną na Brdę lub Wdę to poproszę o jakiś kontakt.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
bob61

Wiadomości: 37

06-200 , 02-353


« Odpowiedz #21 : 17 Czerwca 2012, 06:45:54 »

Kolejne pytanie z kategorii pytań podstawowych.
Jak nawinąć podkład ze sznurem na szpulę? Kołowrotek muchowy nie jest zaopatrzony w element układający nawój na szpuli ( np. wodzik czy kabłąk ). Dodatkowo jest to konstrukcja typu "Large Arbour". Czy robiąc to w sposób klasyczny, czyli kręcąc korbą Smiley zwoje ułożą się równo na szpuli?

A teraz przygotuj się na zakup imadła,finiszera,bobinki,piór,lamet i całej reszty potrzebnej do robienia much. Roll Eyes
Zapisane

Robert
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #22 : 15 Lipca 2012, 20:00:18 »

Dziś byłem pierwszy raz z muchówką nad wodą. Co prawda żadnego pstrąga nie skusiłem, ale za to nałowiłem się kleniaczków. W sumie kilkanaście sztuk z czego 5-6 takich 30+. Te większe złowiłem na własną muchę. Była już ledwie "żywa" i mocno zmiętolona a i tak ryby ją zbierały. Pod koniec łowienia musiałem już poprawiać skrzydełka i jeżynkę palcami. Skończyłą swój żywot na drzewie. Może to i dobrze bo więcej czasu spędzałem susząc ją niż łowiąc. Zrobię nową to wstawię fotki w odpowiednim wątku. Muszę przyznać że widok podnoszącej się rybki i zbierającej muszkę jest fantastyczny. Do tego stopnia, że czasem zapominałem zaciąć. Myślę, że okres letni będzie u mnie już zawsze wybitnie muchowy. Nawet gdybym miał łowić tylko klenie.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #23 : 16 Lipca 2012, 08:17:13 »

Witaj w klubie  Grin Następny przepadł bez reszty Wink
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #24 : 16 Lipca 2012, 08:23:02 »

Może nie bez reszty, ale będzie kłopot jak podzielić maj między jętkę a fatso.  Tongue
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #25 : 23 Grudnia 2012, 21:48:28 »

Witajcie,
potrzebowałbym wskazówek co do wyboru sprzętu na pstrągi. Kij ma służyć do łowienia na bardzo małych i bardzo zakrzaczonych rzeczkach, chciałbym łowić i nimfą i mokrymi muszkami i sucharkami i małymi streemerkami. Jest to możliwe, by pogodzić wszystko jednym sprzętem? Cenowo - najlepiej jak najniżej-do nauki. Jakieś konkrety, rady?
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
woyan

Wiadomości: 332


Gliwice


« Odpowiedz #26 : 24 Grudnia 2012, 08:05:22 »

Cześć, brodząc czy z brzegu?
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #27 : 24 Grudnia 2012, 09:35:21 »

I tak i tak. Nie zawsze da się wejść do wody i nie zawsze da się iść brzegiem niestety...  Cry
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
woyan

Wiadomości: 332


Gliwice


« Odpowiedz #28 : 24 Grudnia 2012, 09:57:08 »

To ja bym Ci proponował długość 8,6 - 9 ft i w klasie 4 - 5. Szczegóły z eBayu na priva.
Zapisane
wobler129

Wiadomości: 2074


Lubuskie

Opad...


« Odpowiedz #29 : 24 Grudnia 2012, 10:36:44 »

A na zakrzaczonych miejscach krótsze kijeczki nie będą lepsze? Coś powiedzmy max 8stóp? Tak teoretycznie przynajmniej mi się wydaje?  Smiley
Zapisane

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili - pokaż, że się mylili!

pozdrawiam
Maciej
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!