http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 07:21:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Prośba o opinie.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Prośba o opinie.  (Przeczytany 4884 razy)
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« : 13 Lipca 2011, 22:57:53 »

Potrzebuje krótszego kijka na małe kanały i strumyczki. Mogę kupić VISION EXTREME długość 7,6" linka #3, trój-skład, ale nie wiem czy warto. Nigdy takim nie łowiłem. Tu prośba do bardziej doświadczonych kolegów o opinie na temat tego patyczka.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #1 : 14 Lipca 2011, 22:00:16 »

Na małych, niezbyt szerokich strumieniach, sprawdza się jednoskład tonkinowy w klasie 1 do 2 max, lub dwuskład Orvis'a w klasie 3. Ponieważ nie chcę reklamować konkretnej firmy, wskazuję jedynie na właściwości techniczne, których nie znalazłem w ofertach innych firm. W takich strumieniach polecam pływający sznur jedwabny, lub odpowiednik o klasę wyżej niż kij firmy ScientificAnglers. Rzuty są wtedy wyjątkowo precyzyjne z dokładnością do 10 cm... Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam.
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #2 : 14 Lipca 2011, 22:07:08 »

Ja łowie st.croix 3aftm i linka z taimiena i na niewielkich rzekach, jak biała lądecka, Widna, Ropa sprawdza sie elegancko. 230-240cm są idealne. Czasami tylko załuje ze nie mam tej #4 jak zatne pięknego pstrąga, ale finezja ogólnego łowieni mi to rekompensuje. 
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #3 : 14 Lipca 2011, 22:09:16 »

Mi #3 wystarczy, a przynajmniej kładzenie much będzie bardziej delikatne Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #4 : 14 Lipca 2011, 22:16:57 »

Mi #3 wystarczy, a przynajmniej kładzenie much będzie bardziej delikatne Smiley

Osobiście preferuję 3# 180 cm w dwuskładzie ze sznurem 4#, który kładziesz z dokładnością do kilku cm.. to jest super zabawa. Ale ja jestem tylko amatorem... i ciągle się uczę. Mogę jedynie dziękować mojemu cierpliwemu i nieustannemu mistrzowi...
« Ostatnia zmiana: 14 Lipca 2011, 22:19:40 wysłane przez Darek » Zapisane
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #5 : 14 Lipca 2011, 22:22:34 »

Darku do Ciebie to mi bardzo daleko Smiley Trochę zaniedbałem muchówki i teraz staram sie więcej korzystać z przyjemności łowienia ta metoda.
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #6 : 14 Lipca 2011, 22:25:02 »

A ja zaproponuję nieco bardziej zaawansowaną technologię, od tej, którą proponuje Darek - SZKŁO. Posiadam Lamiglasa 7'6'' #4. Ukręciłem go sobie jakiś czas temu, ale dopiero w zeszłą niedzielę miałem okazję go przetestować. Jestem zakochany. Wędka "rzuca sama", żadnych nerwowych ruchów, płynne, spokojne wymachy, wręcz od niechcenia i muszka ląduje tam gdzie chcesz. Do suchara polecam, a i malutkiego streamerka pociągnie. Na małe strumienie i rzeczki nie chcę znać węgla, węgiel to przeszłość  Wink.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #7 : 14 Lipca 2011, 22:31:24 »

A ja zaproponuję nieco bardziej zaawansowaną technologię, od tej, którą proponuje Darek - SZKŁO. Posiadam Lamiglasa 7'6'' #4. Ukręciłem go sobie jakiś czas temu, ale dopiero w zeszłą niedzielę miałem okazję go przetestować. Jestem zakochany. Wędka "rzuca sama", żadnych nerwowych ruchów, płynne, spokojne wymachy, wręcz od niechcenia i muszka ląduje tam gdzie chcesz. Do suchara polecam, a i malutkiego streamerka pociągnie. Na małe strumienie i rzeczki nie chcę znać węgla, węgiel to przeszłość  Wink.

Arturze Drogi,
z całym szacunkiem, nie wymienię 0/1# tonkin 180cm na szkło :-)
Mów co chcesz :-) Choć wierzę, że doznania są nieziemskie :-)
Jako amator, pozostanę przy swoim, wypróbowanym zestawie...
Uściski dla Was wszystkich znad strumienia, gdzie muchówka jest jedyną formą...
Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #8 : 14 Lipca 2011, 22:42:50 »

Dariuszu.
Wcale nie chcę namawiać Cię (ani innych użytkowników bambusówek) do wymiany zestawów. Jestem na etapie schodzenia, że tak powiem w dół i jeszcze mi trochę zajmie czasu, aby doszlusować do szczęśliwych posiadaczy wędek z trawy. Oczywiście chodzi o kwestię finansową, nie mniej jednak od czegoś trzeba zacząć i w na chwilę obecną będę "SAMOZWAŃCZYM AMBASADOREM UZYWANIA WĘDEK SZKLANYCH".
Pozdrawiam wszystkich Artur.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #9 : 14 Lipca 2011, 22:46:25 »

Artur jaki to model Lamiglasa? Jest dostępny w handlu już uzbrojony?
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #10 : 14 Lipca 2011, 22:50:01 »

Dariuszu.
Wcale nie chcę namawiać Cię (ani innych użytkowników bambusówek) do wymiany zestawów. Jestem na etapie schodzenia, że tak powiem w dół i jeszcze mi trochę zajmie czasu, aby doszlusować do szczęśliwych posiadaczy wędek z trawy. Oczywiście chodzi o kwestię finansową, nie mniej jednak od czegoś trzeba zacząć i w na chwilę obecną będę "SAMOZWAŃCZYM AMBASADOREM UZYWANIA WĘDEK SZKLANYCH".
Pozdrawiam wszystkich Artur.

Arturze,
jestem "neptkiem", "zielonym" w temacie szklanym, bardzo otwarty na tę technologię, tym bardziej, że nigdy (powtarzam NIGDY), nie miałem "szklaka" w ręku. Chętnie wypróbuję i wymienię się  z Tobą czasowo na "trawę" ok ok ok jeśli tylko wyrazisz na to ochotę.
Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #11 : 14 Lipca 2011, 22:54:12 »

Jest to model FL904 i niestety tylko blank. Na chwilę obecną w Mudchole'u kosztuje coś ok. 95$ - dwuskład. Przypuszczalnie jakaś pracownia uzbroiła by Ci ten patyk na zamówienie. Tak to wygląda http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=4377.msg86511#msg86511
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #12 : 14 Lipca 2011, 22:57:46 »

Jest to model FL904 i niestety tylko blank. Na chwilę obecną w Mudchole'u kosztuje coś ok. 95$ - dwuskład. Przypuszczalnie jakaś pracownia uzbroiła by Ci ten patyk na zamówienie. Tak to wygląda http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=4377.msg86511#msg86511

Arturze,
zazdroszczę sygnatur... Z pełną atencją...
Marzę o takim "kijku".
Bez komentarza...
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!