http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 09:22:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Początkujący proszę o pomoc..
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Początkujący proszę o pomoc..  (Przeczytany 57422 razy)
matthews

Wiadomości: 1


« : 09 Sierpnia 2011, 22:37:58 »

Witam doświadczonych kolegów jestem raczej początkujacym fanem multików mozecie mi pomoc na ich temat? bedę bardzo wdzieczny. Dokladniej mowiac mam kilka pytann
1. Które multiki są lepsze okraglaki czy niskoprofilowe?
2. interesuje mnie dlaczego multiplikami nie łapie sie na zestaw ze splawikiem chcialbym wlasnie tak łapac bo mysle ze nie ma nic lepszego jak patrzenie godzinami na splawik to chyba mnie najbardziej kreci to oczekiwanie na branie a chcialbym polaczyc bardzo splawik i multiplikator.
3. Jednych używa sie do powyzej 5 gram innych ponizej o co dokladnie chodzi?
4. Jakie obciażenie wytrzymuja i jaki spinning jest dobry do multiplika? chciałbym w sumie kupić wytrzymałą wękde sobie i ogolnie żeby wytrzymała taka rybke z 20 kg ;]

Jak juz pisalem jestem poczatkujacy dzieki bardzo za pomoc bede wdzieczny pozdrawiam ;]
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpnia 2011, 22:42:02 wysłane przez matthews » Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #1 : 10 Sierpnia 2011, 07:19:56 »

1. Głównie to kwestia gustu. Ogólnie niskie do lżejszego łowienia a okrąglaki do cięższego ale to nie jest jakaś zasada bo jest trochę odstępstw.
2 i 3. Ruchoma szpula ma swoją bezwładność, którą trzeba pokonać a każda szpula coś waży. Zestaw spławikowy zazwyczaj jest zbyt lekki dla multiplikatora, chyba że łowisz na waglery np 5 lub 10 gram. Poniżej 5 gram to taka umowna granica gdzie potrzebujesz najczęściej tunningu lub wysokiej klasy multika.
4. Każda sprawna rozsądnej klasy wędka wytrzyma rybę 20 kg. pod warunkiem odpowiedniej linki i ustawienia hamulca. Pytanie jaką wędką wyjmiesz rybę 20 kg bo to już zależy od wędkarza.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #2 : 15 Sierpnia 2011, 13:36:16 »

Witam doświadczonych kolegów jestem raczej początkujacym fanem multików mozecie mi pomoc na ich temat? bedę bardzo wdzieczny. Dokladniej mowiac mam kilka pytann
1. Które multiki są lepsze okraglaki czy niskoprofilowe?
2. interesuje mnie dlaczego multiplikami nie łapie sie na zestaw ze splawikiem chcialbym wlasnie tak łapac bo mysle ze nie ma nic lepszego jak patrzenie godzinami na splawik to chyba mnie najbardziej kreci to oczekiwanie na branie a chcialbym polaczyc bardzo splawik i multiplikator.
3. Jednych używa sie do powyzej 5 gram innych ponizej o co dokladnie chodzi?
4. Jakie obciażenie wytrzymuja i jaki spinning jest dobry do multiplika? chciałbym w sumie kupić wytrzymałą wękde sobie i ogolnie żeby wytrzymała taka rybke z 20 kg ;]

Jak juz pisalem jestem poczatkujacy dzieki bardzo za pomoc bede wdzieczny pozdrawiam ;]
To jakiś żart   Cheesy czy prowokacja.Normalnie monitor oplułem ze śmiechu i prawie dostałem kolki.Pozdrawiam Paweł.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #3 : 15 Sierpnia 2011, 15:47:46 »

Witam doświadczonych kolegów jestem raczej początkujacym fanem multików mozecie mi pomoc na ich temat? bedę bardzo wdzieczny. Dokladniej mowiac mam kilka pytann
1. Które multiki są lepsze okraglaki czy niskoprofilowe?
2. interesuje mnie dlaczego multiplikami nie łapie sie na zestaw ze splawikiem chcialbym wlasnie tak łapac bo mysle ze nie ma nic lepszego jak patrzenie godzinami na splawik to chyba mnie najbardziej kreci to oczekiwanie na branie a chcialbym polaczyc bardzo splawik i multiplikator.
3. Jednych używa sie do powyzej 5 gram innych ponizej o co dokladnie chodzi?
4. Jakie obciażenie wytrzymuja i jaki spinning jest dobry do multiplika? chciałbym w sumie kupić wytrzymałą wękde sobie i ogolnie żeby wytrzymała taka rybke z 20 kg ;]

Jak juz pisalem jestem poczatkujacy dzieki bardzo za pomoc bede wdzieczny pozdrawiam ;]
To jakiś żart   Cheesy czy prowokacja.Normalnie monitor oplułem ze śmiechu i prawie dostałem kolki.Pozdrawiam Paweł.
Czemu?Przecież niektórzy łowią dorsze na spławik Laughing Laughing Laughing
Zapisane
wujek

Wiadomości: 804



« Odpowiedz #4 : 15 Sierpnia 2011, 16:55:06 »

2. interesuje mnie dlaczego multiplikami nie łapie sie na zestaw ze splawikiem chcialbym wlasnie tak łapac bo mysle ze nie ma nic lepszego jak patrzenie godzinami na splawik to chyba mnie najbardziej kreci to oczekiwanie na branie a chcialbym polaczyc bardzo splawik i multiplikator.

Łowi się. Sam łowię, obecnie głównie na Curado 200DPV. Spławik i multiplikator jest mało popularny w tym kraju, poczytasz internet to zrozumiesz. Jak chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na zagraniczne strony.


Czemu?Przecież niektórzy łowią dorsze na spławik Laughing Laughing Laughing

Łowią, co w tym dziwnego.
Zapisane

Surfcasting
DAWID@

Wiadomości: 179



« Odpowiedz #5 : 09 Grudnia 2011, 15:00:11 »



[/quote]To jakiś żart   Cheesy czy prowokacja.Normalnie monitor oplułem ze śmiechu i prawie dostałem kolki.Pozdrawiam Paweł.
[/quote]
Czemu?Przecież niektórzy łowią dorsze na spławik Laughing Laughing Laughing
[/quote]   



To tak jak ja jak przeczytałem wasze wypowiedzi !!!! Bardziej pośmiałem się z was niż z naszego nowego kolegi .  Łowiłem na spławik multikiem i kijem trociowym 3m do 1 uncji i miałem takie same efekty jak kolega który łowił korbą i powiem szczerze ,że miałem z tego przyjemność.
Tylko niestety taki zestaw będzie kosztował więcej niż 1000zł jeśli ma być odpowiedni i ma dawać komfort Smiley
Zapisane

@Davidoff:)
mdziam_78

Wiadomości: 29

Wawa


« Odpowiedz #6 : 11 Stycznia 2012, 22:02:13 »

Osobiście odkąd spróbowałem multiplikatora to zwykłej korby nawet nie chce mi się ruszać i wcale się nie dziwię, że ktoś chciałby się przesiąść nawet do spławika.
Myślę, że najtańszym rozwiązaniem byłby multik w rodzaju Jaxon XTL200 z nawiniętym Berkley Nano 0,08/0,10- mam takiego Jaxona z Nano 0,12 i od 7g daje radę z Guideselect Buster. Do tego jakąś matchowkę i przezbroić przelotki.
Nie wiem tylko ile by kosztowało samo przezbrojenie. Choć może ktoś z forumowych Rodbuilderòw zrobiłby to z ciekawości za koszt materiałów i  Beer.
Zapisane

Pozdrawiam
MDD
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #7 : 11 Stycznia 2012, 22:12:12 »

Oj jutro z ciekawości założę scorpiona z availem do bolonki. Mam jakąś taką 4m leciusieńką z delikatną szczytóweczką.
Pickerem już łowiłem z multikiem   Laughing ale tam to już grubo bo powyżej 15g
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mdziam_78

Wiadomości: 29

Wawa


« Odpowiedz #8 : 11 Stycznia 2012, 22:40:47 »

Kurcze, chwilę po napisaniu o kijku matchowym pomyślałem o bolonce, ale niestety nie posiadam. Właściwie jakby ktoś określił koszt przerobienia matchowki pod pazur to mam takiego kija do eksperymentów.
Zapisane

Pozdrawiam
MDD
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #9 : 11 Stycznia 2012, 22:47:57 »

 Łowić na dłuższą metę  ? Segmenty są bardzo długie trzeba by kombinować z przelotkami na ruchomych pierścieniach  Roll Eyes albo pogodzić się z szorowaniem linki w czasie holu po blanku. Tongue
Ja potraktuję to tylko jako eksperyment.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #10 : 12 Stycznia 2012, 07:24:14 »

Zamki - a spirala na matchówce? Myślisz że blank tego może nie wytrzymać?
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #11 : 12 Stycznia 2012, 09:28:24 »

Może jak by dało radę obrócić się pod blank na pierwszym segmencie ..? co na to nasze majstry ?
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #12 : 12 Stycznia 2012, 09:31:46 »

Wstrzymuję się od głosu... nie bardzo mogę to sobie wyobrazić. Jeszcze matchówkę to jako tako potrafię, ale bolonkę... nijak.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #13 : 12 Stycznia 2012, 09:33:20 »

No o matchówce mówimy bo bolonka to z zasady teleskop przynajmniej wedle mojej wiedzy.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #14 : 12 Stycznia 2012, 09:45:56 »

Wstrzymuję się od głosu... nie bardzo mogę to sobie wyobrazić. Jeszcze matchówkę to jako tako potrafię, ale bolonkę... nijak.

Nie śpiesz się w wolnej chwili pomyśl  ja oczywiście mówię o bolonce która jest teleskopowa a Logan o matchówce.
Bolonki niesamowicie się ładują stąd moje zainteresowanie tym kijem.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: [1] 2 3 ... 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!