http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 02:52:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Początkujący proszę o pomoc..
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Początkujący proszę o pomoc..  (Przeczytany 57420 razy)
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« Odpowiedz #15 : 29 Lutego 2012, 18:16:47 »

Bolonka 700cm w jednoskładzie, spiralnie zbrojona. To by było coś!
Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #16 : 29 Lutego 2012, 19:23:08 »

poprzestawiać `segmenty w bolonce w ten sposób, coby spiralka wyszła i będzie git...
Zapisane

Tomek
Włodas

Wiadomości: 443


Warszawa


« Odpowiedz #17 : 29 Lutego 2012, 19:37:57 »

poprzestawiać `segmenty w bolonce w ten sposób, coby spiralka wyszła i będzie git...
Witam!

.. też mi się tak wydawało, raz w domciu przymierzyć spiralne rozłożenie teleskopa, porobić znaczki flamastrem i już  ok Laughing

Pozdrawiam!

Zapisane

Nie mogę zasnąć w nocy, jak sobie pomyślę, że po mojej śmierci, żona sprzeda cały mój sprzęt wędkarski po cenie za którą myśli, że go kupiłem. Laughing Laughing Laughing
Manius30

Wiadomości: 7

Łódź


« Odpowiedz #18 : 18 Marca 2012, 21:26:36 »

Witam kolegów mam pytanie związane z multikem, posiadam Daiwę Exceler 100hl w zeszłym sezonie używałem jej raczej do przynęt max 30g a w tym chciałbym do max 70g moje pytanie jest takie czy jest sens jej używać do cięższych zastosowań(nie jestem pewien czy wytrzyma) czy po prostu lepiej sprzedać i kupić coś lepszego? z góry dziękuje za podpowiedzi Pozdrawiam
Zapisane

Najgorsze jest pierwsze pięć dni po weekendzie;)
Pyzdra

Wiadomości: 272


Legionowo

Ryby są oslizłe i śmierdzą!


« Odpowiedz #19 : 19 Marca 2012, 05:54:02 »

Zależy jakich chcesz używać przynęt!?Jeżeli w grę wchodzą wielkie obrotówki i woblery,to faktycznie możesz swoją maszynkę zajeżdzić!
Inaczej sprawa wygląda przy ciężkich jerkach bo multik wtedy służy jedynie do rzutu i zwijania luźnej linki,bo podszarpujesz przynętę wędką!
Pozdrawiam Łukasz!
Zapisane

Manius30

Wiadomości: 7

Łódź


« Odpowiedz #20 : 19 Marca 2012, 21:35:21 »

Witam

 głownie chodzi mi o jerki takie do 70g, obrotówki sporadycznie choć lubię łowić dużymi obrotówkami, więc jakoś może wytrzyma
a po drugie za często w tym roku nie będę jeździł na rybki Embarrassed  Dzięki za odpowiedź Pozdrawiam
Zapisane

Najgorsze jest pierwsze pięć dni po weekendzie;)
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #21 : 07 Października 2012, 20:23:36 »

Witam , nie wiem czy piszę w dobrym temacie no ale ....

Chciałbym od przyszłego sezony zacząć łowić na zestaw castingowy sandacze , jak myślicie czy zda on egzamin przy łowieniu z opadu na przynęty takie jak. gumy 3-5 cali na główkach 15-30g ? Smiley Jak jest z czuciem brań i opadu w takim zestawie ? Reakcja na branie oraz zacięcie będzie szybsze ? Czy po 6-8 godzinnym podbijaniu przynęty nie będzie mnie bolał nadgarstek gdyż przy zwykłej korbie ten problem nie występował Smiley
Zapisane
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #22 : 07 Października 2012, 21:07:05 »

Witam kolege,


Casting jest stworzony do lowienia snadaczy z opadu. Mnie osobiscie lepiej podbija sie przynete multikiem niz korba. Taki zestaw pewniej lezy mi w rece a nadgarstek jest mniej obciazony.

Co do czucia bran i opadu to to juz raczej krestia kija ktorego uzywasz. Zalezy jak dobierzesz zestaw. Mozna na lekko a mozna tez ciezko przy uzyciu przyslowiowej palki z dolnikiem jak styl od szpadla. A tak po prawdzie to na kiju za 150 zl poczujesz niemal takie samo kopniecia jak na handmade ze 1500 zl. Nie sadze zeby reakcja na branie byla szybsza przy castingu. O tym decyduja umiejetnosci wedkarza.

A co do bolacego nadgarstka to podziwiam wytrzymalosc kolegi. Mnie osobiscie po 8h lowienia na 4 calowe gumy na glowkach 20-30g i koguty po 35g cale przedranie napier... a nie tylko nadgarstek.
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2012, 21:10:22 wysłane przez IMMORTAL » Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #23 : 07 Października 2012, 21:10:33 »

Ja mam zamiar kupić taki zestaw:

multik dragon hs200il
a kijek okumy black rock 2,13 do 35g

Jak myślisz taki zestaw sprawdzi się przy moich wymaganiach ?
Zapisane
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #24 : 07 Października 2012, 21:28:50 »

Niestety nie mialem do czynienie ani z multikiem ani a wedka. Multik wydaje sie byc ok. Wedka moim zdaniem nie wytrzyma prowadzenia mocno obciazonej 5 calowej gumy.
Moze wypowiedza sie uzytkownicy tego sprzetu.

Poczytac o tym sprzecie mozesz na sasiednim forum - castmani. Uwazaj bo zamieszcone tam artykuly, to teksty raczej "sponsorowane" niz obiektywne.
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #25 : 07 Października 2012, 21:32:21 »

Ja mam zamiar kupić taki zestaw:

multik dragon hs200il
a kijek okumy black rock 2,13 do 35g

Jak myślisz taki zestaw sprawdzi się przy moich wymaganiach ?


Jeśli chodzi o okume to słyszałem same dobre opinie, na pewno sobie poradzi, co do multika to nie znam więc się nie wypowiem.
Zapisane

Catch & Release
IMMORTAL

Wiadomości: 366


« Odpowiedz #26 : 07 Października 2012, 21:39:52 »

Jeśli chodzi o okume to słyszałem same dobre opinie, na pewno sobie poradzi, co do multika to nie znam więc się nie wypowiem.

Ja takze slyszalem dobre opinie o tych wedkach. Jednak te 35g a z drugiej strony 5cio calowa guma. No sam nie wiem...

Jak bede nastepny raz w FM to napewno pomacam Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Marcin
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #27 : 07 Października 2012, 21:48:09 »

Multik mam kija nie..
Miałem dwa takie multiplikatory. Jeden odsprzedałem i kupiłem coś innego. Jak się okazało to był zły pomysł.
Multiplikatorem łowi się przyjemnie od około 7-8gr a na dobrym kiju od 6gr (+dobra plecionka) a ile gramom daje rade?
Ja łowiłem  35gr do tego lunatic 12cm w nurcie Wisły i jakoś żyje multiplikator. Realie dają inne odczucia niż wypisywane na forach różne "sprawdzone" newsy.
Teraz łowie nim jerkami zaczynając od Glapek 7cm po slidery w tej wielkości po Sweepery 14cm (choć te ostatnie bardziej straszą u mnie ryby Tongue).  
W/g mnie jest super multiplikator bo za 300zł dostajemy mocny multiplikator z kilku letnią gwarancją, która zawsze będzie brana pod uwagę bo serwis desing fishing działa dość sprawnie.
Zapisane



Fan jerkowania.
Manniek66

Wiadomości: 43


« Odpowiedz #28 : 07 Października 2012, 22:04:09 »

O multiku też szłyszałem wiele dobrego , a może macie jakieś kije do polecenia dla mnie ? Max dla niego to będzie główka 25 i bardzoooo radzko 30g oraz gumy przeważnie wielkości 7 cm ale założę też lunatica 12 Smiley Więc chciałbym coś o cw do 40g , żeby koko 20-25g też obsłuzył Smiley

Cena do 300
Zapisane
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #29 : 07 Października 2012, 22:08:58 »

O multiku też szłyszałem wiele dobrego , a może macie jakieś kije do polecenia dla mnie ? Max dla niego to będzie główka 25 i bardzoooo radzko 30g oraz gumy przeważnie wielkości 7 cm ale założę też lunatica 12 Smiley Więc chciałbym coś o cw do 40g , żeby koko 20-25g też obsłuzył Smiley

Cena do 300

Zobacz sobie Max Insygnia Cast nie jest wymarzony kij ale na początek będzie OK ostatnio łowiłem tym kijem parę godzin ładnie pokazuję opad, no i do tego cena trochę ponad 200 zł
Zapisane

Catch & Release
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!