http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 22:50:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2634 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Stevegerly
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Drużno 2011
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Drużno 2011  (Przeczytany 7837 razy)
rolek
Wyprawy
*
Wiadomości: 1428


LECH POZNAŃ


« Odpowiedz #15 : 20 Sierpnia 2011, 06:50:20 »

Dla porównani dodam że zezwolenie na Ebro w  Hiszpanii kosztuje około 15 euro---- uwaga NA ROK  Shocked Shocked Shocked. No tak ale gdzie szczuble z Drużna  do sumów ,karpi i sandaczy z Ebro.
Zapisane

Nie rozmawiaj z idiotą bo sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #16 : 20 Sierpnia 2011, 09:38:27 »

Cytat: gawel
W tym roku troszkę panowie z PZW Elbląg przesadzili.Za 1 dzień łowienia od 01.10 do 31.12. życzą sobie 100pln+25pln/wpisowe/od osoby! Embarrassed
Zawsze jeżdziłem wiele razy w roku,teraz może raz,dwa pojadę.Chyba nie chcą/Elbląg/zarobić i trzymają wodę dla siebie dając zaporowe ceny! Roll Eyes
A co Wy o tym myślicie?

Rozumiem, że jest to stawka dla "przyjezdnych" a czy dla  "tubylców" też wzrosła ?

Zresztą mniejsza o to mnie tam i tak nie zobaczą bo nie zwykłem dawać się dymać  w zad
stawkami żywcem z kosmosu. Ciekawy jestem który to "działacz" wpadł na taki super pomysł
bo trzeba wszytskim wiedzieć, ze w Drużnie ryb ubywa i nie jest to już takie eldorado jak dwa lata wstecz
może panowie działacze postanowili dorybić dodatkowymi pieniążkami z kieszeni wędkarzy.?

Są i inne wody szczupakiem słynące a do tego bez limitu wejściówek gdzie do tego
można spotkać się z kilkoma kolegami i połowić w towarzystwie jak choćby Wersminia czy też
Żarnowiec.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #17 : 20 Sierpnia 2011, 11:14:57 »

Byłbym skłonny zapłacić za zabawę na dobrym łowisku jakim jest Drużno gdyby nie:

- każdorazowe wyplątywanie śruby silnika z sieci porozstawianych na łowisku
- błoto po kostki na przystani
- niepewny sprzęt pływający
- tragiczna baza noclegowa.

Wszystkie te elementy kwalifikują je raczej jako otwarta wodę PZW, no może za dopłatą 15zł. Niestety obawiam się, że przy takiej dostępności dobrych wód szczupakowych w Polsce i tak będą mieli pełne obłożenie, dlatego podnieśli ceny...
Zapisane

gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #18 : 20 Sierpnia 2011, 11:49:51 »

Byłbym skłonny zapłacić za zabawę na dobrym łowisku jakim jest Drużno gdyby nie:

- każdorazowe wyplątywanie śruby silnika z sieci porozstawianych na łowisku
- błoto po kostki na przystani
- niepewny sprzęt pływający
- tragiczna baza noclegowa.

Wszystkie te elementy kwalifikują je raczej jako otwarta wodę PZW, no może za dopłatą 15zł. Niestety obawiam się, że przy takiej dostępności dobrych wód szczupakowych w Polsce i tak będą mieli pełne obłożenie, dlatego podnieśli ceny...
Niestety tak to wygląda,'baza' hotelowa-najlepiej skomentował to@Maraf-sheraton!No jak pamiętam @jacy bardzo podobały się 'drzwi do łazienki' Laughing
Czy bedą mieli pełne obłożenie-osobiście wątpię,już jak słyszałem po podwyżce wielu wędkarzy wycofało wstępne rezerwacje.
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #19 : 20 Sierpnia 2011, 11:59:43 »

Zresztą z Gdańska jeden wypad we dwóch to koszt wychodzi ok 200pln/jak nie lepiej/ na głowę-w zeszłym roku byłem z 10 razy na Drużnie,teraz pewnie trzeba się bardzo zastanowić/nad jednym,może dwoma/.
Dobrze że mamy Żarnowiec aczkolowiek do castingu Drużno to bajka.
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #20 : 20 Sierpnia 2011, 12:00:43 »

Cytat: gawel
Czy bedą mieli pełne obłożenie-osobiście wątpię,już jak słyszałem po podwyżce wielu wędkarzy wycofało wstępne rezerwacje.

Dwóch mocich znajomych tez odwołało rezerwację poza tym wielkie AJ WAJ  szczupakowe już się skończyło na Drużnie presja robi swoje nawet jak ludzie nie zabierają a przecież to robią to samo nieumiejętne obchodzenie się z dużą ryba powoduje jej uśmiercanie.
Do tego kłusownictwo a wątpię aby ta woda była dobrze przypilnowana .....
Tak jak napisał Przemek dopłata 15 zł za dzień i to wszystko....  
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #21 : 20 Sierpnia 2011, 12:57:14 »

Byłbym skłonny zapłacić za zabawę na dobrym łowisku jakim jest Drużno gdyby nie:

- każdorazowe wyplątywanie śruby silnika z sieci porozstawianych na łowisku
- błoto po kostki na przystani
- niepewny sprzęt pływający
- tragiczna baza noclegowa.

Wszystkie te elementy kwalifikują je raczej jako otwarta wodę PZW, no może za dopłatą 15zł. Niestety obawiam się, że przy takiej dostępności dobrych wód szczupakowych w Polsce i tak będą mieli pełne obłożenie, dlatego podnieśli ceny...

To tam stoją siaty?!

O ja naiwny, wierzyłem, że jak już łowisko specjalne pzw, to chociaż tę atrakcję sobie darują... Roll Eyes Roll Eyes
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #22 : 20 Sierpnia 2011, 13:05:12 »

Cytat: wojciiech

To tam stoją siaty?!

O ja naiwny, wierzyłem, że jak już łowisko specjalne pzw, to chociaż tę atrakcję sobie darują... Roll Eyes Roll Eyes

A czego się spodziewałeś ? , że uda się upilnować taką wodę ?
W większym lub mniejszym stopniu wszędzie istnieje kłusownictwo.
Przeliczając areał wód na ilość strażników wychodzi że powinno być ich
dziesięć razy więcej żeby dali radę cokolwiek upilnować.
Kilkunastu  strażników państwowych na całe wojewodztwo a przecież nie tylko
Drużno do pilnowania ......
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #23 : 20 Sierpnia 2011, 15:56:31 »

Dzięki takim zabiegom wędkarstwo w Polsce będzie zamierać i stanie się jedynie zabawa dla najbogatszych. Nie tylko u Was takie są wysokie ceny w okręgu Toruńskim jest też bardzo drogo a rybostan raczej taki sam jak od kilku lat. Ale tutaj ludzie sobie poradzili z problemem i nie kupują zezwoleń a łowią dalej... Odchodząc troche od tematu to już ostatno rok wykupuje zezwolenia w PZW. Ryb mało, ceny wysokie dlatego wole zrobić jeden wypad na weekend w miesiącu na dobre łowisko jak marnować przynęty na wodach pełych ryb pzw.
Zapisane



Fan jerkowania.
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #24 : 20 Sierpnia 2011, 16:42:07 »

Jarek, bez przesady, nie narzekaj na nasz okręg bo nie ma akurat powodu.

PZW Toruń ma takie ceny, że wychodzi złotówka za jeden dzień łowienia - koło 3 i pół stówy roczna.
To akurat uczciwa cena - bo ile mamy płacić? Roll Eyes 80 zł za rok? Na całym świecie płaci się wielkie pieniądze(np takie Morrum, Irlandia) - ale są ryby. Jesli chcemy cokolwiek osiągnąć ceny muszą być wysokie - wysokie ale dostosowane do warunków.
OS Dunajec z tego co wiem, też nie ma tanich dniówek - coś koło 70 zł. Ale też przekłada się to na rybostan i ochronę odcinka.

Co do bezrybia - uwierz, że nie ma na co narzekać - są rejony w Polsce, w których trudno o jakąkolwiek sensowną wodę. Masz Wisłę, masz kilka jezior wartych uwagi.
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #25 : 20 Sierpnia 2011, 20:21:37 »

Jarek, bez przesady, nie narzekaj na nasz okręg bo nie ma akurat powodu.

PZW Toruń ma takie ceny, że wychodzi złotówka za jeden dzień łowienia - koło 3 i pół stówy roczna.
To akurat uczciwa cena - bo ile mamy płacić? Roll Eyes 80 zł za rok? Na całym świecie płaci się wielkie pieniądze(np takie Morrum, Irlandia) - ale są ryby. Jesli chcemy cokolwiek osiągnąć ceny muszą być wysokie - wysokie ale dostosowane do warunków.
OS Dunajec z tego co wiem, też nie ma tanich dniówek - coś koło 70 zł. Ale też przekłada się to na rybostan i ochronę odcinka.

Co do bezrybia - uwierz, że nie ma na co narzekać - są rejony w Polsce, w których trudno o jakąkolwiek sensowną wodę. Masz Wisłę, masz kilka jezior wartych uwagi.
Aleś dał prównanie z Morrum.Jakby tak było na Słupi to cały rok suchy chleb bym jadł żeby tak połapać.Ponad dwadzieścia lat łowię trocie.Setki razy na rybach-na Morrum pięć.To co bylo na kiju a to co wyjąłem zamieniłbym
na 300 wyjazdów na nasze rzeki/niestety/ Fishing
Zapisane
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #26 : 20 Sierpnia 2011, 20:36:09 »

No to był tylko przykład, fakt że skrajny, ale jednak. Przykład, że można płacić duuużo - ale za uznany produkt/markę.

Swoją drogą - zdradzisz ile kosztuje dniówka na Morrum? Smiley
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #27 : 20 Sierpnia 2011, 20:48:25 »

No to był tylko przykład, fakt że skrajny, ale jednak. Przykład, że można płacić duuużo - ale za uznany produkt/markę.

Swoją drogą - zdradzisz ile kosztuje dniówka na Morrum? Smiley
Byłem zawsze przed oficjalnym otwarciem/01.04/Ceny nie były kosmiczne.Dwa razy miałem okazję być w "raju"/czytaj odcinek ABU/za darmo Laughing Ale nie zaśmiecajmy wątku,jak coś to na priv ok
Zapisane
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #28 : 20 Sierpnia 2011, 22:28:50 »

Wojtek jak co to możemy się umówić na castingowe łamigłówki pod tytułem "czemu te ryby do ***ja nie biorą??!!". Pozdro
Zapisane



Fan jerkowania.
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #29 : 21 Sierpnia 2011, 20:18:21 »

Byłbym skłonny zapłacić za zabawę na dobrym łowisku jakim jest Drużno gdyby nie:

- każdorazowe wyplątywanie śruby silnika z sieci porozstawianych na łowisku
- błoto po kostki na przystani
- niepewny sprzęt pływający
- tragiczna baza noclegowa.

Wszystkie te elementy kwalifikują je raczej jako otwarta wodę PZW, no może za dopłatą 15zł. Niestety obawiam się, że przy takiej dostępności dobrych wód szczupakowych w Polsce i tak będą mieli pełne obłożenie, dlatego podnieśli ceny...

Najlepsze jest to, że siaty stoją na legalu, gospodarka rybacka...

To tam stoją siaty?!

O ja naiwny, wierzyłem, że jak już łowisko specjalne pzw, to chociaż tę atrakcję sobie darują... Roll Eyes Roll Eyes
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!