http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
23 Kwietnia 2024, 08:19:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Pstrągowe sznury muchowe
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Pstrągowe sznury muchowe  (Przeczytany 5183 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« : 22 Sierpnia 2011, 10:48:41 »

Dziś łowię tanimi sznurami Taimen i Jaxon. Uważam, że na moje umiejętności są wystarczające. Powiedzcie, jaka jest różnica pomiędzy takimi sznurami a tymi z najwyższej półki? Które są najlepsze?
Zapisane

RADAR

Wiadomości: 249


« Odpowiedz #1 : 22 Sierpnia 2011, 21:11:02 »

Zacząłem swoją przygodę z muchowaniem w tym roku tak więc moje doświadczenie jest znikome ale myślę że różnice między nimi (mam zarówno takie po 45zł jak i po 300zł) można wyczuć jak nabierze się już wprawy.Oczywiście gołym okiem można zauważyć jakość wykończenia czyli gotowe pętęelki lepsze połączenie z głowicą itp. ale na chwilę obecną łowię jednymi i drugimi z taką samą przyjemnością Smiley.Napewno w linkach dedykowanych do różnych zadań jest różnica ,najbardziej moim zdaniem zauważalna w linkach na szczupaki gdzie trzeba pociągnąć sporą muchę,tam linki dobrych firm sprawdziły mi się najbardziej.
Zapisane
Pavko

Wiadomości: 302


Zabrze

BORN TO FISH, FORCED TO WORK


« Odpowiedz #2 : 22 Sierpnia 2011, 21:14:27 »

Hej! Jako świeżak w muchowaniu pozwolę sobie na wyrażenie swoich spostrzeżeń Grin Zacząłem od Cortlanda 333 żeby nie szaleć z kasą bo nie wiedziałem czy się przekonam do muchowania, na początek dawał rady ale z racji tego że pływający to nie zawsze dawał rady. Stwierdziłem że jednak mi się podoba no to trzeba zinwestować w coś lepszego. Padło na Vision'a intermedium z sinktip'em w 5 klasie, z tym ciężarem trochę mnie poniosło ale co tam Tongue I tu było zaskoczenie co do pamięci. Niebo a Ziemia, Cortland lubił "esować" po przerwie w łowieniu a u Visiona nie zauważyłem pamięci. Tendencje do pamięci zauważyłem też u Greys'a GRXI którego kupiłem na ebay'u, myślałem że skoro to Greys to będzie git ale potwierdziło się że tanie nie znaczy dobre  Tongue Pozytywnie też zaskoczyła nie ta  Airflo linka. Łatwo się podaje nawet spore nimfy na większe odległości. Tak że wolę wydać trochę więcej a mieć spokój nad wodą, no może nie licząc splątań zestawu, ale to już kwestia techniki a nie sprzętu  Laughing
Zapisane
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #3 : 22 Sierpnia 2011, 21:20:04 »

Ja tak trochę po za tematem ale co jaki czas trzeba wymieniać linkę
Zapisane

Catch & Release
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #4 : 22 Sierpnia 2011, 21:37:09 »

Ja tak trochę po za tematem ale co jaki czas trzeba wymieniać linkę

Będziesz wiedział kiedy, uwierz mi, Smiley
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




endriu24

Wiadomości: 646


JELENIA GÓRA

Trening czyni mistrza.


« Odpowiedz #5 : 22 Sierpnia 2011, 23:03:18 »

Ja polecam orvisa jest wart tych 280zł a szczupakowy wf 10 z 4 głowicami to dopiero bomba tylko ta cena 320zł , mam użytkuje i polecam przetestowałem już kilka firm ale orvis wymiata ok
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #6 : 22 Sierpnia 2011, 23:08:28 »

moim zdaniem sznur to indywidualna sprawa. ten sam sznur z górnej półki może być zupełnie inny dla dwóch różnych wędkarzy.
(inne kije tudzież inna technika)
generalnie sprawdzenie producenci  gwarantują doskonałą jakość, brak pamięci  i długi okres użytkowania.
najlepiej było by popróbować sznur zanim zakupimy tenże, bo te dobre to często gruby szmal.
ogólnie każdy producent ma w swojej ofercie sznur na każdą okazję, jednakże konstrukcyjnie sznury różnych producentów dedykowane do tej samej metody mogą się bardzo różnić.
trzeba próbować i kupować to co wpisuję się w nasze preferencję.
warto również przed zakupem poczytać w sieci opinie innych użytkowników o danej lince, bo to często uchroni nas przed niepotrzebnym wydaniem sosu.
ja sam nie mam jakiś ulubionych marek, kupuje te linki które mi po prostu pasują i tak:
na pstrągi używam cortlanda, w oceanie airflow a na zębate guideline.
więc rozstrzał dosyć duży bo airflow jest relatywnie tani, cortland "so, so," a guideline dosyć drogi.
powodzenia w poszukiwaniach - dobrze dobrany sznur pozwoli lepiej cieszyć się wędkowaniem
pozdrówka

Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #7 : 23 Sierpnia 2011, 08:46:42 »

A czy ktoś z Was próbował takiego zestawu głowic?

http://www.bogdangawlik.pl/product_info.php/cPath/205_511_680_686/products_id/6137?topSsid=9u5piecq79ecejrhmdjpqrvth0
Zapisane

salmon1977

Wiadomości: 31


« Odpowiedz #8 : 23 Sierpnia 2011, 19:36:23 »

Ja tak trochę po za tematem ale co jaki czas trzeba wymieniać linkę

Będziesz wiedział kiedy, uwierz mi, Smiley
Brud miedzy peknieciami powłoki sznura  Cool
Ja ma tego taniego tru casta airflo daje rade,na poczatku były eski fakt ale wyciagniecie całego sznura i popływanie w ten sposob rozprostowało go tzn.odkreciło i tak jest całkiem ok jak na 60zł .To rowniez moj pierwszy sznur ...i nie bedzie to raczej ostatni.
Przy okazji mam rowniez pytanie-czy sznury np.typu extreme distance wf 6 f w airflo 40+ bodaj .wpływaja na dłuzszy dystans rzutu?Jakby wskazywała nazwa.. Fishing
Zapisane
krzysztofek

Wiadomości: 226


Raba Wyżna, Rabka-Zdrój


« Odpowiedz #9 : 27 Sierpnia 2011, 02:11:31 »

Posiadam cortlanda 5 pływającą obustronnie koniczną i muszę powiedzieć że tez zauwazyłem ze jak posiedzi na kołowrotku to przy pierwszych kilku rzutach robi sie spirala na wodzie potem sie prostuje, dobrze mi się rzuca tym sznurem, ale też przydałoby sie cos tonącego lub z tonącą końcówką, ech kochane hobby im dalej w las tym większe potrzeby (wydatki) Laughing
Zapisane

"Rzeka powstała podczas potopu i płynie po kamieniach z piwnic czasu. Na niektórych kamieniach są wieczne krople deszczu, pod kamieniami są słowa i niektóre to ich słowa. Wody nie dają mi spokoju" cyt. z filmu R.Redforda "Rzeka życia".
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!