http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 13:58:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Co to za ryba? Uwaga zdjęcia drastyczne
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Co to za ryba? Uwaga zdjęcia drastyczne  (Przeczytany 3798 razy)
Kraja

Wiadomości: 24


Gdynia


« : 28 Września 2011, 00:08:38 »

Witam. Ostatnio wybrałem się na rybki na jedno z pomorskich jeziorek ze spinem. Brodząc w wodzie w woderach usłyszałem strasznie głośne pluskanie ok 70-80 m ode mnie w trzcinach, hałas przypominał kaczkę lub psa taplającego się w wodzie i trwało to około 10-20 sekund. Spiningowałem dalej powoli zbliżając się do tych trzcin i zauważyłem w wodzie śniętą rybę. Okazało się że ryba jeszcze żyła tylko niestety coś jej wyrwało lub odgryzło ogon(widać na zdjęciu). Ryba była zdrowa, gruba i miała nie wiem może 50-55cm(lunatic na zdjęciu ma 10cm). Po wyciągnięciu na brzeg szalała jak bym ją złowił przed chwilą(oczywiście skróciłem jej cierpienia od razu po wyciągnięciu na brzeg). Według mnie to sieja ale prosił bym o potwierdzenie tego ponieważ pierwszy raz widzę taką rybę, po drugie jak myślicie co mogło zrobić takie rany? Wiem że w jeziorze jest na pewno duży szczupak, 108cm w tym roku i 120cm  w zeszłym to wiem na pewno, widziałem fotki. Bywam często na tym jeziorku, ma około 25 hektarów i głębokość do 25m.
« Ostatnia zmiana: 29 Września 2011, 21:28:48 wysłane przez Kraja » Zapisane
Kraja

Wiadomości: 24


Gdynia


« Odpowiedz #1 : 28 Września 2011, 00:09:12 »

2
Zapisane
Kraja

Wiadomości: 24


Gdynia


« Odpowiedz #2 : 28 Września 2011, 00:09:34 »

3
Zapisane
jaworstarszy

Wiadomości: 136


Chrzanów


« Odpowiedz #3 : 28 Września 2011, 07:21:36 »

Stawiam na Wydrę . Gdybyś jej nie wystraszył to pewne że ryba zostałaby opędzlowana w całości .
Zapisane
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #4 : 28 Września 2011, 08:42:10 »

Witam,
tak sieja.
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
jarek001

Wiadomości: 682


Płońsk


« Odpowiedz #5 : 28 Września 2011, 08:51:36 »

Pewnie wydra dopadła tą piękną rybke... Ale co zrobić taka jest natura.
Zapisane



Fan jerkowania.
Salmo_Salar
Gość
« Odpowiedz #6 : 28 Września 2011, 11:32:18 »

Sieja, pewnie z tych wędrownych. Jeżeli wydra dopadła ją to znaczy, że zbierają się na tarło. Opędzlowała ogon, najszybsze unieruchomienie ryby.

Pozdr.

Salmo
Zapisane
Kraja

Wiadomości: 24


Gdynia


« Odpowiedz #7 : 29 Września 2011, 12:24:18 »

A już myślałem że ktoś  napisze  że to bardzo duży szczupak Wink Wtedy bym z tego jeziorka nie schodził Smiley W sumie to bardzo często jestem na tym jeziorku, łowię tam szczupaki na spining i i leszcze z gruntu ale nigdy nie widziałem żeby grasowało tam coś  takiego jak wydra. Byłem w tym roku nad tą wodą chyba z 30 razy ani widu ani słychu jakiegoś żerującego ssaka(aż do tej pory).
Zapisane
OlekD

Wiadomości: 186


Gniezno


« Odpowiedz #8 : 29 Września 2011, 12:46:25 »

Szczupak raczej by nie spowodował aż takich uszkodzeń. Chyba wydra wydaje się najbardziej prawdopodobna.
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #9 : 02 Listopada 2011, 14:41:16 »

Cytuj
Wiem że w jeziorze jest na pewno duży szczupak, 108cm w tym roku i 120cm  w zeszłym to wiem na pewno, widziałem fotki. Bywam często na tym jeziorku, ma około 25 hektarów i głębokość do 25m.

jesli to nie tajemnica napisz jak nazywa sie to jezioro

widzialem kilowe plocie pociete przez zebatego wygladało to zupenie inaczej, moze ktos ja przejechal silnikiem?
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
seba

Wiadomości: 14


« Odpowiedz #10 : 15 Listopada 2011, 20:42:07 »

Rybka sieja - sprawca wyderka
Zapisane
Kraja

Wiadomości: 24


Gdynia


« Odpowiedz #11 : 15 Listopada 2011, 22:02:38 »

Cytuj
Wiem że w jeziorze jest na pewno duży szczupak, 108cm w tym roku i 120cm  w zeszłym to wiem na pewno, widziałem fotki. Bywam często na tym jeziorku, ma około 25 hektarów i głębokość do 25m.

jesli to nie tajemnica napisz jak nazywa sie to jezioro

widzialem kilowe plocie pociete przez zebatego wygladało to zupenie inaczej, moze ktos ja przejechal silnikiem?


Nie ma szans że to silnik ponieważ jest zakaz pływania łódkami po tym jeziorze, można łowić tylko z brzegu
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!