http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 08:39:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Echosonda - co wybrać???
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Echosonda - co wybrać???  (Przeczytany 6095 razy)
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« : 18 Grudnia 2006, 09:14:44 »

Hej Panowie

Mam pytanko co do echosond. Na przyszły sezon chcę kupic sobie echosondę i jest tego tyle że aż głowa boli (osiołkowi w żłobie dano). Podstawowymi parametrami jakie chciałbym żeby były to: rozdzielczość 320x320, ekran monochrom, GPS, Grayline. Poza tym mam na nią  przeznaczone jakieś 1300PLN. Dajcie znać jakich używacie i co mogłibyście mi polecić z praktycznego użytkowania tego sprzętu. Sam mam na oku echo - FishMark 320, ale nie wiem czy to dobry sprzęt więc nie chcę sugerowaćżadnych rozwiązań.  Laughing

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
yacaré
Wyprawy
*
Wiadomości: 291


Delmenhorst/Bremen


« Odpowiedz #1 : 18 Grudnia 2006, 23:01:50 »

Witaj Macku,

po dwoch sezonach z uzytkiem echolotu uwazam, ze takie proste i tanie urzadzenie jak n.p. Eagle Cuda 168 (ok. 100 €)  wystarcza dla zaspokojenia potrzeb wedkarza w wiekszosci wod slodkich a nawet u przybrzezy Baltyku. Stalo sie ono dla mnie prawie nieodzowne przy wedkowaniu z lodzi, wazniejsze niz system nawigacyjny w aucie, szczegolnie na nieznanych akwenach.
Dwie informacje sa dla mnie wazne: Glebokosc i rodzaj dna (kamienie/piach/mul...). W koncu nie mam aspiracji znalezienia konkretnej ryby, lecz raczej miejsc, gdzie mogly by one przebywac. Oczywiscie coraz to nowoczesniejsze modele kusza nas np. kolorowymi ekranami, wysoka rozdielczoscia, sila sygnalu itd., ale biorac pod uwage, ze przecietna glebokosc pod moim kilem to zaledwie kilka metrow...
Za podobne pieniadze dostaniesz tez maly i prosty GPS, ktory mozna uzywac z osobna.
Polaczenie tych dwuch urzadzen w jednym kosztuje aktualnie od ok. 250 - 300 € (np. w Eagle Cuda 250) wzwyz, jednak nie nalezy od "kombajnu" za taka cene oczekiwac cudow - szczegolnie od mozliwosci GPSa.
Chcac wydac ok. 350 € kupilbym aktualnie cos w rodzaju Cuda 242 + Garmin GPS 60 lub Magellan eXplorist, wystarczy jeszcze na akumulator...

Cenne informacje (oczywiscie z domieszka reklamy  Wink) znajdziesz bezposrednio na stronach producentow np. Lowrance oferowal symulacje Modelu X126, na ktorej mozna bylo pocwiczyc "na sucho" - mam ja gdzies na kompie, moge odszukac w razie potrzeby...

Pozdrawiam --Yacaré--



Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #2 : 19 Grudnia 2006, 09:05:47 »

Hej,

Nie chciałem się wychylać, ale mam podobne zdanie jak @yacare. Od 2 lat używam Cuda 168. Brała mnie ochota na wymianę, ale coś porządnego z GPS kosztuje już ok. 2000 zł. Co skutecznie studzi moje zapędy.
Zapisane

Pozdrawiam
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #3 : 19 Grudnia 2006, 13:04:12 »

Powiem tak, Fishmark 320 to jest zajebista echosonda i napewno sprosta twoim nawet najwyższym wymaganią na allegro mozna ją kupić juz od 800zł. Jeżeli o gps, to niewiem czy w echo jest potrzebny, lepiej kupic sobie ręczny odbiornik, bedzie wiecej zastosować (wycieczki, wypady na ryby bez łodzi) no a na łódce tez bedzie ja najbardzoej. Ze swojej strony polecam GARMIN eTrex, nie sugerowac sie tym ze kosztuje niecałe 500zł bo powiem ze ten model jest lepszy od niektorych drozszych z tej samej firmy. Hihi. Miej to też na uwadze.

« Ostatnia zmiana: 19 Grudnia 2006, 13:08:10 wysłane przez Michumm » Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




witek

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : 19 Grudnia 2006, 15:28:45 »

Bardzo dobry Garmin GPSMap 178 (monochromatyczny kombajn) można kupić na ebayu za 330 USD.
Zapisane
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #5 : 19 Grudnia 2006, 21:11:55 »

Dzięki chłopaki

Ostudziliście trochę moje dzikie żądze lecenia rakietą do sąsiedniej wioski. Rozumiem że generalnie lepszym zastosowaniem będzie posiadanie GPS-a i Echo osobno Smiley

Widzę że Michumm już ćwiczysz przed Sylwkiem. Rozumiem że tak jak ten GPS, będziesz miał w Sylwka tzw. "pełne zanurzenie"  Beer Beer Beer

pozdro i dzięki Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #6 : 19 Grudnia 2006, 22:22:49 »

 Lips Sealed
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2006, 10:28:54 wysłane przez Esox1 » Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #7 : 20 Grudnia 2006, 00:38:32 »

 .
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2006, 02:04:01 wysłane przez JJ » Zapisane

Pozdrawiam
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #8 : 20 Grudnia 2006, 01:55:43 »

Swoja drogą, jestem bardzo ciekaw... Laughing Laughing...
Jarku (JJ), weźmiemy tę twoją echosondę na najbliższe łowienie muchą? Laughing Laughing Laughing ok
z całym szacunkiem dla kolegów muszkarzy, do tej pory forum www.multiplikator.pl poświęcone było castingowi. nie chcę nikogo urazić ale zmęczony jestem przebijaniem się przez posty dotyczące muchy w w prawie każdym wątku. stąd apeluje do kolegów którzy łowią na muchę aby swoje posty dotyczące tej że metody połowu ograniczyli do wydzielonego przez Urso miejsca.
z góry dziękuje i pozdrawiam!

Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #9 : 20 Grudnia 2006, 02:17:37 »

Rozumiem że generalnie lepszym zastosowaniem będzie posiadanie GPS-a i Echo osobno Smiley

Chyba najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie najczęściej będą obydwa urządzenia używane, a przede wszystkim GPS. Jeśli większość czasu będziesz używał GPS na łódce, a sporadycznie chodził np. na grzyby, to chyba warto się zastanowić na GPS i echo w jednym, a zrezygnować z GPS do pieszych wycieczek. No chyba, że ktoś opracował efektywną metodę poszukiwania grzybów z zastosowaniam echosondy  Wink
Obsługa oddzielnych urządzeń na łódce w postaci echa, gps, do tego silnik/wiosła i jeszcze łowienie ryb robi się dosyć skomplikowane. Jeśli dużo czasu spędzasz na łódce, to gps + echo w jednym wydają się rozsądnym rozwiązaniem.
Ja na łódce bywam nieczęsto, dlatego echo i gps są oddzielnie. Jeśli jednak kiedyś będę posiadaczem własnej łódki, to z pewnością zainwestuję w jedno urządzenie.

@peresada
Ani słowa o bzzz, nawet ostatni post wykasowałem  Grin
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2006, 11:04:14 wysłane przez JJ » Zapisane

Pozdrawiam
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #10 : 20 Grudnia 2006, 10:29:39 »

Swoja drogą, jestem bardzo ciekaw... Laughing Laughing...
Jarku (JJ), weźmiemy tę twoją echosondę na najbliższe łowienie muchą? Laughing Laughing Laughing ok
z całym szacunkiem dla kolegów muszkarzy, do tej pory forum www.multiplikator.pl poświęcone było castingowi. nie chcę nikogo urazić ale zmęczony jestem przebijaniem się przez posty dotyczące muchy w w prawie każdym wątku. stąd apeluje do kolegów którzy łowią na muchę aby swoje posty dotyczące tej że metody połowu ograniczyli do wydzielonego przez Urso miejsca.
z góry dziękuje i pozdrawiam!



Przepraszam.
wykasowane. ok
Zapisane
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #11 : 20 Grudnia 2006, 22:39:05 »

Hej Panowie
Ok @JJ rozumiem o czym mówisz bo sam nie jestem posiadaczem swojej łódki (jeszcze), ale kto wie. Natomiast sądzę po tym na ile wykorzystuję echosondę że jednak kupię jakiś zestawik zmontowany z GPS-a i Echo. Jestem posiadaczem jednego z pierwszych GSP-ów wspomnianej przez Michumma firm bo wykorzystywałem go do troszkę innych sportów (alpinizm), ale chyba jednak wolę mieć mimo to jakiś zestawik niż pięć urządzeń i nie wiedzieć czy łowić czy zastanawiać się nad elektroniką na pokładzie (zanika tzw, czystość stylu) Smiley.

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #12 : 21 Grudnia 2006, 02:28:37 »

Daj znać co wybierzesz
Zapisane

Pozdrawiam
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #13 : 23 Stycznia 2007, 22:21:25 »

Witam

A więc spieszę donieść że na przyszły tydzień stanę się posiadaczem Fishmarka 320 Smiley

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« Odpowiedz #14 : 23 Stycznia 2007, 22:29:27 »

Panowie, żeby nie tworzyć nowego watku, a widzę ze twórca tego wątku znalazł już rozwiazanie............
    Mam pytanie. Niestety to nie ja kupuję echo Grin, ale chcę dla kolegi dowiedziec się:
jest 800złotych i trzeba tę sumę wydać na nową echosondę - zestaw gotowy do używania.
        Proszę o o wytypowanie jakiegos sprawdzonego modelu, a i namiary na jakiś sklep też mile widziane.
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!