http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 05:18:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Odchudzanie blanków
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Odchudzanie blanków  (Przeczytany 51835 razy)
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« : 29 Października 2011, 10:03:32 »

Zawsze chciałem sprawdzić ile dokładnie masy odchodzi z blanku po oskrobaniu go z lakieru. Dzisiaj udało mi się to sprawdzić na gołym blanku (bo przezbrajanie wędki zawsze było obarczone zbyt dużym błędem).
Blank o długości 7'6" i c.w. 1/32 - 3/16 oz. (po naszemu 2,3 m i 1-5 g) w oryginale ważył 34,7 g. Po oskrobaniu z lakieru waży 31,4 g. Różnica niby wydaje się niewielka, bo tylko 3,3 g, ale po pierwsze jest to i tak prawie 10% ubytku masy blanku, a po drugie nie oskrobałem ostatnich 30 cm dolnika, gdzie będzie rękojeść, bo mi się nie chciało, a w gotowym kiju i tak na nic to nie wpłynie.
Jutro dam znać o ile wzrośnie masa blanku po wtarciu żywicy, ale obstawiam, że będzie to około 0,5 g.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Pool

Wiadomości: 972


Piotrków Trybunalski


« Odpowiedz #1 : 29 Października 2011, 15:34:47 »

Moim zdaniem na tak delikatny kij to bardzo dużo, przy kijach o większej masie wyrzutu będzie to bardziej odczuwalne
Zapisane

Catch & Release
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 29 Października 2011, 15:44:07 »

Oczywiście różnica w szybkości blanku po skrobance jest wyraźnie odczuwalna. Na korzyść oczywiście Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #3 : 30 Października 2011, 08:42:27 »

No trochę się przeliczyłem, bo po 'lakierowaniu' masa blanku wzrosła 'aż' o 0,1 g Tongue
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #4 : 31 Października 2011, 08:43:57 »

Takiej wiedzy można zadobyć tylko od praktyka,
dzięki Kamil za  informacje.  ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #5 : 31 Października 2011, 12:12:03 »

pytanko mam, po co właściwie wciera się żywice w oskrobany blank?
czy ma to jakieś znaczenie praktyczne?
pozdrówka
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #6 : 31 Października 2011, 14:20:12 »

Moim zdaniem nie ma praktycznego znaczenia. Jedynie 'ładniej' wygląda, bo się lekko błyszczy. Ale to jest kwestia gustu.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #7 : 31 Października 2011, 17:46:06 »

Witam
Nigdy takiego blanku nie widziałem, ale musi się błyszczeć okrutnie
bo te które ja sam potraktowałem papierem wodnym
świeca się aż za bardzo.
Nie ma jakiegoś sposobu na uzyskanie matowej powierzchni poza lakierowaniem?
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2011, 23:15:44 wysłane przez peresada » Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
woblerwz

Wiadomości: 107

Brzeg


« Odpowiedz #8 : 11 Listopada 2011, 17:52:49 »

Można skończyć szlifowanie na papierze 800. Jest gładki, ale nie błyszczy jak po polerce.
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #9 : 21 Listopada 2012, 21:35:56 »

Znowu trafił się goły blank, którego oskrobałem z lakieru i sprawdziłem różnicę masy.
Blank 1,98 m, dwa kawałki, do 10 g. Przed skrobaniem 28,5 g, po - 25,4 g. Czyli ubyło ponad 10% masy.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Tarłoś

Wiadomości: 320


Gdańsk


« Odpowiedz #10 : 21 Listopada 2012, 23:28:37 »

Witam,
wtarcie żywicy powoduje "powiązanie " wypełnienie ubytków i sklejenie - generalnie wzmocnienie blanku po potraktowaniu go nożem i papierem ściernym.
U mnie po wcierce jest satyna, ale ja wcieram tak, że aż parzę sobie palce. Czasami wcieram kilka warstw żywicy ( po każdej warstwie mała polerka 1000 i kolejna warstwa ).
I rzeczywiście nawet kluskowate blanki znacznie przyspieszają.
Ponoć w USA w świadku rodbuilder-skim lakierowanie metodą wcierki jest bardzo wysoko oceniane.
Pzdr.
Tarłoś
 
Zapisane

Pozdrawiam
 Tarłoś
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #11 : 22 Listopada 2012, 00:19:34 »

Dobrze czasem odświeżyć stary temat. Można się czegoś ciekawego dowiedzieć Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #12 : 22 Listopada 2012, 16:01:31 »

Te blanki, które ja skalpowałem, zawsze dostawały nowego ducha. Nie skrobałem UL ale raczek M więc na masie różnicy nie zauważyłem.
Unikałem skrobania nożem, zaczynałem od papieru 500 i kończyłem na 2000. Połysk jak po lakierowaniu.
Zapisane

kardi

Wiadomości: 138


Poznań


« Odpowiedz #13 : 22 Listopada 2012, 16:58:08 »

Czy lakier nie pełni funkcji ochronnej w razie uderzeń? Niestety nie umiem zbroić wędzisk,i powiem nawet,że wcale się na tym nie znam.Wiem która wędka jest dobra,a która zła-oczywiście w mojej ocenie-ale jak dokładnie doszło do jej powstania to już niestety nie Sad
Zauważyłem jednak na moich wędziskach użytkowanych bardzo już długo ubytki lakieru w miejscach uderzeń.Czy goły blank,lub opatrzony małą tylko powłoką nie uległ by w tym miejscu złamaniu?
Jeśli walę jakieś rodbuildingowe androny to sorry Embarrassed
pzdr.kardi
Zapisane
Jeziorm 1

Wiadomości: 27


« Odpowiedz #14 : 22 Listopada 2012, 22:58:44 »

To jest dobre pytanie kardi
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!