http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Kwietnia 2024, 04:31:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Split grip wyważenie czy tylko estetyka
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Split grip wyważenie czy tylko estetyka  (Przeczytany 4750 razy)
bassy

Wiadomości: 927


Lublin


« : 04 Grudnia 2006, 09:27:40 »

Jak to jest z tym wywazeniem zwłaszcza lekkich kijów do castingu...............
Zapisane

POZDRAWIAM
   MARCIN
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 04 Grudnia 2006, 12:47:28 »

Moim zdaniem sprawa jest prostsza niż się wydaje. Zresztą już Ci pisałem, ale się powtórzę. Przy krótkich, castingowych blankach nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli długość rękojeści jest sensownie dobrana, a blank jest dobry to kij sam się wyważy. Moje dwa kije ze split gripami mają środek ciężkości przy uchwycie kołowrotka co uważam za ideał. Kije kilku znanych mi zbrojmistrzów też nigdy nie były doważane żadnymi ciężarkami (split gripy i pełne rękojeści). Dokładanie masy do kija to moim zdaniem bezsens. Po co zwiększać masę kija? Nie ważne czy ta masa jest pod kołowrotkiem czy za nim i tak zawsze wyczujesz różnice, jak nie od razu to po kilku godzinach łowienia. Poza tym kij ze split gripem wygląda ładnie i jest ciut lżejszy.
Troszkę inaczej może się mieć sprawa z długimi spinningami, ale nie znam tematu z autopsji więc nie będę się wypowiadał. Nie chce teoretyzować.
Zapisane

Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!