http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 16:54:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Odchudzanie blanków
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Odchudzanie blanków  (Przeczytany 51717 razy)
Czyżu

Wiadomości: 5


« Odpowiedz #45 : 06 Stycznia 2014, 16:27:42 »

Cześć,
ja oskrobałem na próbę i skróciłem Dragona HM 62 Pike. Zmieniłem mu też ostatnie przelotki z 7 na 6 i z kawał kija zrobił się kijek lekki i przyjemny. Skróciłem go z 282 (w opisie 2.85 ale to nieprawda) na 2.78 szlifując element B by wchodził coraz głębiej w żeńską część wędki a potem wbiłem trochę zatyczkę w elemencie męskim i uciąłem na taką długość, by element A nie był dłuższy. z tyłu doważyłem do kołowrotka i wyszło super. Kolega który wziął ten kij do ręki od razu tak mi zaczął truć o niego, że sprzedałem Smiley Wtarłem mu minimalną ilość lakieru bo rys po skrobaniu nie udało mi się całkiem wyszlifować i nie było widać nic. Nie zważyłem kija po, ale różnica była ogromna.
Zapisane
Homesaver

Wiadomości: 178

Sandomierz


« Odpowiedz #46 : 28 Września 2014, 16:40:56 »

Witam,

miałem kija na blanku St.Croix 5S70LF-B

Blank oskrobałem i zastanawiam si czy mu teraz tylko polerkę papierem wodnym 1500-2000-2500 zastosować.
A może jakąś formę ochroną jak lakier wcierany?

A właśnie, jak to się robi?

Jak blank oskrobałem pojawiły się "anomalia" w strukturze blanku.
Zrobiłem zdjęcia tego. Z zewnątrz jest gładko, jest jeszcze jakaś tam warstwa żywicy nad tym.
Jest to może jakaś refleksja czy co to może być?
Ja myślę że to coś w rodzaju fałd w rolowaniu blanku.

Co myślicie o tym?
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #47 : 28 Września 2014, 17:26:45 »

Takie anomalie są w wielu firmowych blankach, a trochę już mi się ich zdarzyło skrobać Wink
Zawsze wydawało mi się, że to wina maty, która się zmarszczyła przy zwijaniu blanku. Zresztą jakoś nigdy się tym nie interesowałem i nie przejmowałem, bo nie zauważyłem, aby w tych miejscach blank był osłabiony. Co innego, jak pod matę dostanie się jakiś paproch/pęcherzyk. W takim miejscu blank niemal na pewno strzeli.

Czy tylko przeszlifować, czy wcierać żywicę to raczej nie ma znaczenia praktycznego - nie zauważyłem by cokolwiek się działo z blankami niezabezpieczonymi żywicą - a dla siebie robiąc nigdy nie chce mi się jej wcierać. Wtarcie nie podnosi masy blanku praktycznie wcale (to są jakieś dziesiętne grama).
Generalnie w blank wcieram tą samą żywicę, której używam do omotek (Flex Coat). Wycinam kawałek bawełny 3x5cm, która się 'nie sypie', zakładam lateksową rękawiczkę, na bawełnę daję kroplę lakieru i wcieram mocno i intensywnie, tak by ciepło od tarcia się robiło.
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Homesaver

Wiadomości: 178

Sandomierz


« Odpowiedz #48 : 28 Września 2014, 20:25:42 »

W tym miejscu blank nie strzeli, tego jestem tez pewny.
Blank był już uzbrojony, ja za zwyczaj mam takie szczęście do przyłowów zębatych. 
78 cm przeżył, więc jestem pewny że nic się nie stanie.

NFC posiada blanki, które wyglądająca nie lakierowane.
Wydaje mi si że lakierowanie blanków i WC sa pozostałości z blanków szklanych.
Pewien jednak nie jestem.

Ale skoro nie zauważyłeś jakich wad z powodu nielakierowania blanku, to tak może też być.
Jedynie zastanawiam się nad lakierowaniem blanku w miejscu Rękojeści, planuje dzieloną.
Kolor lakieru, czarny.

Sam blank wydaje mi się teraz szybszy, ale to może być mylne.
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #49 : 28 Września 2014, 20:31:25 »

No przy tak delikatnym blanku to wręcz powinieneś zauważyć przyspieszenie po skrobance Tongue
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Homesaver

Wiadomości: 178

Sandomierz


« Odpowiedz #50 : 28 Września 2014, 20:36:30 »

I napiszę nawet że nie żałuje.  Laughing
Zapisane
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #51 : 28 Września 2014, 20:38:25 »

W to nie wątpię Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
Strony: 1 2 3 [4] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!