http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Kwietnia 2024, 09:16:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jaka żyłka na mrozy do low-profile
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jaka żyłka na mrozy do low-profile  (Przeczytany 2606 razy)
walleye_cast

Wiadomości: 23


« : 17 Listopada 2011, 23:25:29 »

Witam,

Mam prośbę. Poszukuje żyłki do niskoprofilowca o średnicy 0,35 mm (+,-). Nigdy takiej nie używałem, a w zasadzie tylko plecionki.
Żyłkę potrzebuje na obecną porę czyli mrozy + dobrą, wytrzymałą o jak najniższej pamięci i stosunkowo rzeczywistej średnicy..

Wiem, że dobra żyłka płynnie schodząca ze stałej szpuli nie koniecznie musi być tak samo dobra przy ruchomej - stąd również moje zapytanie.

Proszę o podzielenie się opinią jeśli ktoś używał i jest sprawdzone.

Dzięki i pozdrawiam.
Zapisane
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #1 : 30 Listopada 2017, 09:48:32 »

Dołączam się do tematu, żeby nie otwierać nowego.
Wybieram się w styczniu na połów troci, obawiam się że plecionka może przemarzać i mam pytanie jaką żyłkę polecalibyście do wędziska castingowego 10-35g z multiplikatorem Tatula?
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
mekamil
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 3011


Łódź

Uć Casting Team


« Odpowiedz #2 : 30 Listopada 2017, 10:07:51 »

W ub. sezonie aż do końca grudnia łowiłem na Mikado Dino Ultra, albo 0,25 mm, albo 0,28 już nie pamiętam. Tania, miękka, a przez to, że tania sporo osób kupuje, więc ciężko trafić na zleżałą (tak sobie tłumaczę). Wcześniej miałem jakiegoś Dragona, ale chciałem o nim jak najszybciej zapomnieć, bo na mrozie robił się strasznie sztywny i nie szło się z nim dogadać, co wyczyniał na szpuli.
Pewnie z japońskich linek będzie coś lepszego, ale ja tam nie lubię przepłacać za linki Smiley
Zapisane

dyskusja z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - poprzewraca figury, nasra na szachownicę i powie, że wygrał!
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #3 : 30 Listopada 2017, 11:00:12 »

Sufix Super21 - przetestowana na mrozach na pstrągach - polecam  ok ok ok. Osobiście używałem zaledwie 0,20mm - ale grubasza też powinna byc spoko. Wytrzymała jak diabli.
Zapisane

Tomek
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #4 : 30 Listopada 2017, 11:02:18 »

Druga - testowana przez wiele sezonów - Jaxon XT Pro - też rewelacja. Używałem jej przez kilka sezonów - żadnych uwag - same pozytywy. Też mega wytrzymała.  ok ok ok
Zapisane

Tomek
Alexspin

Wiadomości: 223


Sieradz, Piotrków, Skierniewice

carpe diem


« Odpowiedz #5 : 01 Grudnia 2017, 07:14:29 »

Jakoś do żyłek i plecionek JAXONA zupełnie nie mam przekonania, zbyt mocno zawiodłem się na nich, ale ten SUFIX jest wart grzechu...  Wink
Dziękuję.
Pomyślę również na MIKADO, używałem ich Ultraviolet i w najniższych przekrojach do UL-a zdał egzamin choć był nieco przegrubiony.
Bardzo wiele osób poleca DRAGON HM69 i HM80, używałem żyłek i plecionek DRAGONA i choć nie były najgorsze to "orgazmu" nie osiągnąłem.
Summa summarum nadal jestem na rozdrożu...  Cry
Zapisane

Nie wędkuję żeby żyć, żyję żeby wędkować
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!