http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 03:01:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Ogólne (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Szanujmy nasz język.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szanujmy nasz język.  (Przeczytany 75817 razy)
Krecik

Wiadomości: 118

Stevenage Anglia


« Odpowiedz #75 : 09 Lutego 2012, 19:46:49 »

@zippo.
Pisze na Polskiej klawiaturze iPhone'a , i niestety nie zawsze wskakuja mi Polskie znaki. Czuje się przez to upodlony. Firma Apple upokorzyla mnie , moj naród i ojczyznę nie umieszczając w sofcie mojego telefonu klawiatury z wszystkimi , jakże ważnymi dla naszej tożsamośći kulturowej fontami.  Prawdopodobnie jest to celowe działanie tych parszywych polonofobow ponieważ nic im nie przeszkadzało umieścić inne egzotyczne klawiatury , np: 8 chińskich ,chorwacka , estonska , hindi , tybetanska a także czirokeska i ikony emoji.  Ponadto ich agenci w porozumieniu z Moskwa i Berlinem , wyczyscili całego AppStora z naszych narodowych, patriotycznych , wszechpolskich i jedynie słusznych klawiatur.  To nie godne żebyśmy my , nie gęsi przecież , korzystali z obcych , zaprzanskich alfabetow.
Dlatego z radością skonstatowalem ze możesz nam - piszącym na telefonach - pomoc.
Podobna znasz dwa miejsca w które należy kliknąć żeby rozwiązać ten problem.
No to wskaz proszę te miejsca. Albo przestań pitolic.

Samwieszkto, wytłuściłem fonty w Twojej wypowiedzi, więc przestań pitolić tylko wolniej i uważniej pisz. W wytłuszczeniach widać że się da, te same literki, raz mają polskie znaki raz nie.
Wolniej i uważniej pisz i nie pitol jak to sam napisałeś.
Przytoczyłem jeden Twój post, ale tak samo piszesz we wszystkich, mało uważnie.
To raczej ta opcja wypełniania, wyłacz lub poprawiaj wyrazy:)
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #76 : 09 Lutego 2012, 21:35:24 »

Nie ma to jak wujek Staszek - Mistrz Ciętej Riposty.

Sądząc po tym:

http://www.spierdalaj.org/

to Wujek Staszek jest sławniejszy od niejednej osoby życia publicznego w naszym kraju Smiley Sami nie wiemy ile mu zawdzięczamy Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Samwieszkto

Wiadomości: 316

Bytom.


« Odpowiedz #77 : 09 Lutego 2012, 22:08:23 »

@zippo . Odszczekuję co napisałem.
@ Kiersnowski Artur , @Rewizor , @Krecik ; Dziękuje za trud wniesiony w dzieło " przywrócenia mnie na ojczyzny łono ".
Całą resztę a w szczególnie @Zamki ; przepraszam za wieczne pyskówki na temat ortografii.
Faktycznie . Sprawa okazała się prosta , wystarczyło zapytać. Miałem włączoną polską klawiaturę , ale bez rozszerzenia i nie wpadło mi do głowy żeby przytrzymac klawisz.
Teraz macie mnie z głowy, będę pisał bez błędów .
Zapisane

Pozdrawiam. Jacek.
Krecik

Wiadomości: 118

Stevenage Anglia


« Odpowiedz #78 : 09 Lutego 2012, 22:21:28 »

@zippo . Odszczekuję co napisałem.
@ Kiersnowski Artur , @Rewizor , @Krecik ; Dziękuje za trud wniesiony w dzieło " przywrócenia mnie na ojczyzny łono ".
Całą resztę a w szczególnie @Zamki ; przepraszam za wieczne pyskówki na temat ortografii.
Faktycznie . Sprawa okazała się prosta , wystarczyło zapytać. Miałem włączoną polską klawiaturę , ale bez rozszerzenia i nie wpadło mi do głowy żeby przytrzymac klawisz.
Teraz macie mnie z głowy, będę pisał bez błędów .
Luzik, mi nie przeszkadza...
Zapisane
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #79 : 09 Lutego 2012, 22:26:14 »

@zippo . Odszczekuję co napisałem.
@ Kiersnowski Artur , @Rewizor , @Krecik ; Dziękuje za trud wniesiony w dzieło " przywrócenia mnie na ojczyzny łono ".
Całą resztę a w szczególnie @Zamki ; przepraszam za wieczne pyskówki na temat ortografii.
Faktycznie . Sprawa okazała się prosta , wystarczyło zapytać. Miałem włączoną polską klawiaturę , ale bez rozszerzenia i nie wpadło mi do głowy żeby przytrzymać klawisz.
Teraz macie mnie z głowy, będę pisał bez błędów .
Jak się zbiesisz, to najwyżej znowu przeczołgamy  Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #80 : 09 Lutego 2012, 22:43:18 »

Przyjedziesz na zlot to Cię nauczymy poprawnie pisać nawet na Lwów PK-01 albo Mikroszy.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Kriss

Wiadomości: 103


« Odpowiedz #81 : 24 Października 2012, 21:36:34 »

Kłaniam się. Uważam, że "jednoskład" jest całkiem w porządku, ale do długości 6', bo powyżej to już nadbagaż, czyli faktycznie PKP  Wink "Miejscówka" też mnie nie wzdryga. Wzdryga mnie wziąść, poszłem, zatrzymie (zaczymie, zaczymam), wogóle, z tąd lub z tamtąd, okres czasu, cofanie do tyłu, 4 luty i to roku dwutysięcznego dwunastego, bynajmniej w znaczeniu przynajmniej i wiele innych kwiatków. Jednoskład to taki nasz folklor spiningowy, głównie internetowy, ale nie tylko. W sumie użyteczny neologizm, bo "wędzisko jednoczęściowe" jest trochę przydługim określeniem  Smiley

Kurczę, Grzesiek, irytują mnie dokładnie te same wpadki językowe. Ale czego chcieć od zwykłego Kowalskiego, skoro w każdym programie informacyjnym, z ust światłych "dziennikarzy", pada kilka razy: "rok dwutysięcznyktóryśtam" - dziwne, że jak mówią o dwudziestym wieku, to nie używają sformułowania np. "rok tysiąc dziewięćsetny dwudziesty trzeci".
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2012, 20:06:37 wysłane przez zamki » Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #82 : 24 Października 2012, 21:40:56 »

@Kriss - i do tego wszechobecne w programach każdej stacji TV i radiowej przez początkujących i doświadczonych prezenterów i dziennikarzy - "dwajścia"... Czy DWADZIEŚCIA tak ciężko zapamiętać i wypowiedzieć?Huh?
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Kriss

Wiadomości: 103


« Odpowiedz #83 : 24 Października 2012, 21:58:59 »

Co mam zrobić, żeby cytat był cytatem (wrzosowe tło), a moja wypowiedź moją wypowiedzią (pod cytatem białe tło)?
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #84 : 24 Października 2012, 22:01:29 »

Co mam zrobić, żeby cytat był cytatem (wrzosowe tło), a moja wypowiedź moją wypowiedzią (pod cytatem białe tło)?

Jak naciśniesz CYTUJ to ustaw się na samym końcu, po (quote) (tylko, że w nawiasach [ ] )  - naciśnij Enter i pisz Smiley I wiadomość będzie wyglądała tak jak ta moja Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Kriss

Wiadomości: 103


« Odpowiedz #85 : 24 Października 2012, 22:37:30 »

Co mam zrobić, żeby cytat był cytatem (wrzosowe tło), a moja wypowiedź moją wypowiedzią (pod cytatem białe tło)?

Jak naciśniesz CYTUJ to ustaw się na samym końcu, po (quote) (tylko, że w nawiasach [ ] )  - naciśnij Enter i pisz Smiley I wiadomość będzie wyglądała tak jak ta moja Smiley
Próba - jak mi się udało, to dziękuję  Beer.
Zapisane
YacoszeK

Wiadomości: 523


Dąbrowa Górnicza \ Katowice


« Odpowiedz #86 : 24 Października 2012, 22:39:10 »

Udało Ci się  ok
Zapisane

Pozdrawiam,
Jacek
Kiersnowski Artur

Wiadomości: 1770


Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody


« Odpowiedz #87 : 25 Lutego 2013, 14:41:28 »

Smiley Smiley Smiley.
Zapisane

Wilk_

Wiadomości: 170


Łódź

Robert Wilk


« Odpowiedz #88 : 31 Marca 2013, 23:48:20 »

Ja odruchowo piszę względnie dobrze - chyba (przejąłem to od Prousta i Manna - moi ulubieni pisarze, czytam ich na okrągło, więc i nabrałem nawyków, a u Prousta jedno zdanie potrafi trwać... stronę ), że wyjdzie mi tasiemcowe zdanie, wielokrotnie złożone, z nawiasami w nawiasach - które zresztą bardzo lubię: człowiek myśląc nie stawia tylu kropek, ile Hemingway w swoich tekstach i dlatego te jego brzmią sztucznie, a te Manna nie. Mam też skrzywienie i wyłapuję błędy, czy chcę czy nie, zatem odwrotnie: staram się zupełnie nie zwracać na nie uwagi, by łatwiej mi się żyło. Jednak jakiś kompletny brak interpunkcji przeszkadza mi. Bardziej niż błąd ortograficzny. Naprawdę nie jest jakimś ogromnym wysiłkiem postawienie przecinka przed drugim czasownikiem; średnika, gdy nie jesteśmy pewni, czy powinna w danym miejscu znaleźć się kropka czy przecinek  - da się tego nauczyć w kilka wieczorów, że przed "a" - przecinek, przed "ale" - również;  i że dawno i nieprawda, iż nie zaczyna się zdania od "więc", "ale", "bo" - zatem można postawić czasem jakąś kropkę, by czytelnik odetchnął z ulgą. Cool
Zapisane

Póki wilk krwawi - wilk żyw!
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #89 : 08 Września 2013, 20:12:53 »

Chyba tu będzie pasowało...

Ludziska - proszę, aby choć trochę zachować umiar i ogładę - do niedawna (poza niewielkimi zgrzytami) było to forum koleżeńskie. Praktycznie nie padały żadne zarzuty, wszystko było ok. Ostatnimi czasy język, jaki jest używany przy pisaniu postów, insynuacje (poruszył mnie do białego mnie jeden tekst z latarnią, żoną i matką  Undecided) I teraz ja - CHOLERA JASNA - CO SIĘ DZIEJE? CZY NAPRAWDĘ MAM WCHODZIĆ NA STRONY, GDZIE ZAMIAST O RYBACH ZAPODAJE SIĘ EPITETY, JAKICH UŻYWA GÓWNIARZERIA Z RYNSZTOKA? I tyle. Tak informacyjnie - siara i kwas. A szkoda, naprawdę. Pozdrawiam.

Zapisane

Tomek
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!