http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Kwietnia 2024, 09:38:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Kormorany
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Kormorany  (Przeczytany 21630 razy)
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #60 : 01 Marca 2012, 09:17:49 »

Jak zwykle jedyne co może uratować nasze wody przed zbyt dużą ilością kormoranów to interes/pieniądze. Myślę, że szanse na samoregulację ekosystemu (jak pisaliście wcześniej - wszystko wyjedzą i zdechną z głodu) są niewielkie. Przyjdzie czas, że zmniejszenie ilości ryb w wodach zacznie bić kogoś na górze po kieszeni i wtedy szybko znajdzie się sposób na ograniczenie ich pogłowia.
Zapisane

R.O.O.S.

Wiadomości: 4


Dąbrowa Górnicza


« Odpowiedz #61 : 07 Marca 2012, 21:47:39 »

Kontynuując n/t kormoranów ekipa działająca na rzecz ochrony rzeczki pstrągowej południowej Polski - Biała Przemsza - tworzy inkubatory, zarybia narybkiem letnim wodę, udało im się wywalczyć odcinek "NO KILL", patrolują wodę, a kormoranów z roku na rok przybywa (w okresie zimowym jest ich niezła gromadka, która sobie zimuje i ucztuje). Najbardziej boli fakt, że chroniąc wodę przed jednym dzikim gatunkiem (kłusol+mięsocyt) nie dadzą rady uchronić jej przed prawnie chronionym gatunkiem - to jest dramat
Zapisane

RS
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #62 : 07 Marca 2012, 22:04:15 »

Kontynuując n/t kormoranów ekipa działająca na rzecz ochrony rzeczki pstrągowej południowej Polski - Biała Przemsza - tworzy inkubatory, zarybia narybkiem letnim wodę, udało im się wywalczyć odcinek "NO KILL", patrolują wodę, a kormoranów z roku na rok przybywa (w okresie zimowym jest ich niezła gromadka, która sobie zimuje i ucztuje). Najbardziej boli fakt, że chroniąc wodę przed jednym dzikim gatunkiem (kłusol+mięsocyt) nie dadzą rady uchronić jej przed prawnie chronionym gatunkiem - to jest dramat

ja bym to nazwał ptasią grypą  Laughing
a tak na poważnie wszyscy o tym wiedza ale nic sie z tym zrobić nie da  Sad
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #63 : 11 Marca 2012, 18:32:56 »

Światełko w tunelu ?  http://www.tvnmeteo.pl/informacje/polska,28/zgoda-na-odstrzal-140-kormoranow-wnioskowano-o-300-sztuk,38186,1,0.html   
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #64 : 11 Marca 2012, 20:46:18 »

Najlepsze to są komentarze ludzi pod artykułem. Łojeju Cheesy
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #65 : 11 Marca 2012, 20:50:23 »

.... tak jak zawsze  panie to dopiero wiedzą najlepiej  ...
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Jeziorm 1

Wiadomości: 27


« Odpowiedz #66 : 14 Marca 2012, 12:46:55 »

Ja pamietam komentarze zwykłych ludzi ( anie nie wędkarzy ani ornitologów) po tej akcji na cofce Jeziorska - ło boże lament jakby im rodziny powybijali...
Ludzi nie są świadomi co sie dzieje w momencie gdy kormoranów jest delikatnie mówiąc za dużo..

pzdr
Zapisane
R.O.O.S.

Wiadomości: 4


Dąbrowa Górnicza


« Odpowiedz #67 : 15 Marca 2012, 14:43:09 »

Ja pamietam komentarze zwykłych ludzi ( anie nie wędkarzy ani ornitologów) po tej akcji na cofce Jeziorska - ło boże lament jakby im rodziny powybijali...
Ludzi nie są świadomi co sie dzieje w momencie gdy kormoranów jest delikatnie mówiąc za dużo..

pzdr
Zgoda na odstrzał to jedno a wynik odstrzału to drugie - "np. w 2010 roku można było odstrzelić 175 kormoranów, ale faktycznie odstrzelono jedynie 22 sztuki"
Jakby część lamentujących wiedziała jaka jest rzeczywiście ekspansja kormorana to może by przestali biadolić - fakt jest taki, że nie jesteśmy jedynym krajem gdzie jego rok rocznie rosnąca populacja staję się powoli plagą - no ale jak człowiek mądrze temu nie zaradzi to przyroda z kormoranem się nieprędko rozprawi
Biorąc pod uwagę naszych rządzących to ich takie sprawy raczej nie obchodzą i długo będzie trzeba czekać na mądre decyzje w naszej po PRLowskiej RP Cheesy
PS: dziś będąc z wędką nad Wisłą(powyżej ujścia Skawy) widziałem tylko 8szt kormorana Cheesy
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2012, 14:44:42 wysłane przez R.O.O.S. » Zapisane

RS
Jeziorm 1

Wiadomości: 27


« Odpowiedz #68 : 30 Marca 2012, 09:26:42 »

No więc trzeba działać samemu  Wink
Zapisane
bosman7

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #69 : 30 Marca 2012, 17:10:03 »

Nie ma sily na to co robia,robily i beda robic kormorany w Swinoujsciu,zniszczona wyspa Mielin,a zima w basenie Zimowym sa ich setki i co roku przybywa,a ZIELONI z Polski i Niemiec wymyslili dotacje dla rybakow a co z wedkarzami bedzie pytam,odpowiedzi brak Lips Sealed
Zapisane
Kristofer

Wiadomości: 173

Stockholm


« Odpowiedz #70 : 30 Marca 2012, 18:43:57 »

Hej!

Zieloni mysla zielono i trzeba ich olac. Im wydaje sie, ze wiedza najlepiej, a za tym tylko pieniadze i kariera polityczna. Tobie kaza jezdzic rowerem do pracy, a sami beda uzywac stadjipp, ktore zuzywa 18 litrow na 100km.

Mvh.Kristofer
Zapisane
Roch

Wiadomości: 8


« Odpowiedz #71 : 31 Marca 2012, 12:19:42 »

Zieloni? Raczej nie...
To po prostu "speczeństwo" faszerowane ekologią dla 7-latków.   Dzieci, które później dorosną i napiszą taki "genialny" komentarz, wychowane są na kreskówkach -a tam wszystkie zwierzątka żyją w zgodzie, się kochają, lwy są trawo- ewentualnie rybożerne itd.

To dobrze, że się pracuje nad  wrażliwością ekologiczną w narodzie. Lepiej w tą stronę, niż w przeciwną. Takie emocjonalne komentarze to efekt uboczny; należy je traktować z pobłażaniem.

A tu trochę treści:
http://www.smz.waw.pl/files-gatunki/kormoran_strategia_draft_25_08_2011.pdf
Zapisane
Maraf

Wiadomości: 1233

Poznań


« Odpowiedz #72 : 31 Marca 2012, 13:50:13 »

Przeleciałem zalinkowaną pracę szybciutko w 10 minut, a więc moje uwagi mogą być pochopne i wynikać z niedoczytania
1. Populacja kormorana stale sie zwiększa i to w coraz szybszym tempie (patrz tabela)
2. Mamy 27.000 par lęgowych czyli 54.000 ptaków  razy 365 dni razy 0,5 kg ryb dziennie....strach liczyć
3  sukces lęgowy 1,5-2 na parę to ile będziemy mieli za rok... a ile za 10 lat
4. większość podejmowanych dzialań jest mało skuteczna łącznie z odstrzałem  
5. komisja europejska jak zwykle podejmuje półśrodki aby Panu Bogu świeczkę i kormoranowi( i zielonym) nie ogarek, a drugą świecę
6. czyli co? nic tylko siąść i płakać jeśli chcemy działać lege artis
7. cała nadzieja w......kormoranach, może, z przeproszeniem, obsrają gmach komisji europejskiej i się ruszy wtedy
Maraf
P.S.: jeszcze jeden kwiatek: sugeruje się zastąpienie w zarybieniach szczupaka i sandacza ...sumem jako mniej wrażliwym na kormorany. Nie mam słów...
« Ostatnia zmiana: 31 Marca 2012, 14:09:49 wysłane przez Maraf » Zapisane

coincidentia oppositorum...
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #73 : 01 Kwietnia 2012, 20:24:18 »

jeden pozytyw kormoranów znalazłem

Piotr Szczepanik - Goniąc kormorany
 ok

"... Już kormorany odleciały stąd,
Poszukać ciepłych stron.
Powrócą wiosną nad jeziora... "

innych chyba nie ma  Huh
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« Odpowiedz #74 : 04 Września 2012, 15:39:02 »

Tu jest wywiad z autorem tej strategii:

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,12417240,Jak_tu_zyc_z_kormoranem.html
Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!