http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 23:43:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Kormorany
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Kormorany  (Przeczytany 21625 razy)
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #75 : 04 Września 2012, 17:19:52 »

Zastanawiam się co zrobili gospodarze Bobrzańskiego odcinka , na którym w zimie bytują głodne ptaszki? Pewno nic. Jak znam życie i gospodarzy to tematem zaczną się interesować ponownie kiedy powrócą kormorany.   C'est la vie  (selavi)
 
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
costi

Wiadomości: 197


« Odpowiedz #76 : 04 Września 2012, 20:46:04 »

Zrobili, zrobili Jaca Smiley
Starania o zrobienie czegoś( z tymi bądź co bądź niewinnymi, bo przecież też chcą żyć ptaszyska ) rozpoczęły się już wczesną wiosną i będzie dobrze Smiley
Zapisane
jaca

Wiadomości: 3661


Jelenia Góra

multi-obsesja


« Odpowiedz #77 : 05 Września 2012, 07:17:00 »

Oby, ja się przygotowuję "indywidualnie"  Cool
Zapisane

Życie jest jak bieg na sto metrów, im szybciej biegniesz tym szybciej się kończy
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #78 : 05 Września 2012, 14:51:48 »

Cytat: Jeziorm 1
Worek złota dla tego co kiedys wytepi to badziewie na jeziorsku - brak kormoranów+ wywalenie rybaków i ukrucenie co niektórym mięsiarzom = super rybny zbiornik. ( Jeziorsko)

Podobnoż wystraszenie kormoranów z gniazd w okresie wysiadywania jaj bardzo szybko i etycznie minimalizuje populację.
Kilka godzin starczy aby zalążki w nieogrzewanych jajach obumarły. Doczytałem też , że najlepiej późnym wieczorem tak aby mogły jeszcze odlecieć ale ze względu na ciemności nie dały już rady wrócić.  Ponowienie w następnym sezonie lęgowym i myślę, że to jest to czego nam trzeba.
Zgłoszę się po nagrodę w przyszłym roku latem.  Laughing
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2012, 14:59:20 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
WhiteWillow

Wiadomości: 45

Gdynia / Tobołowo


« Odpowiedz #79 : 05 Września 2012, 15:07:14 »

Myślę @zamki, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż po takim zabiegu będziesz jednak miał trochę więcej pracy niż przed nim, bo po tym jak rozproszysz kormorany (poprzez płoszenie) jest duża szansa, że utworzą one kolonie satelitarne, czyli z jednej dużej kolonii zrobi się dużo małych "kupek". Rozrzedzenie wpływa jak najbardziej pozytywnie na rozwój populacji, co byłoby dalej to już łatwo sobie wyobrazić.
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2012, 15:17:01 wysłane przez WhiteWillow » Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #80 : 05 Września 2012, 15:32:02 »

Nigdzie nie napisałem, że to ja będę je płoszył.  Laughing
Do tego myślę, że skoro po kilku godzinach nieogrzewane  jajo
nie nadaje się już do niczego to poco płoszyć je dalej ?  Roll Eyes
Raz a dobrze i po sprawie. Poza tym nad stawami hodowlanymi gazowe  armatki walą całymi dniami
a kormorany i tak wciąż próbują się tam dostać.
Są bardzo stadne i tak łatwo się nie rozpierzchają chyba, że kolonia bardzo się rozrasta
i brakuje miejsca.
Myślę, że to niezły sposób huknąć pod wieczór żeby odleciały i  jaja ostygły
i niech wysiadują dalej a za nim jarną się, że nic z tego się nie wykluje
na złożenie kolejnych jaj będzie już za późno.  ok
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2012, 15:35:07 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zet

Wiadomości: 196

Kraków

Lubię okrągłe... ABU :-)


« Odpowiedz #81 : 15 Listopada 2012, 22:28:10 »

Sposób, by ptaszyska wysiadywały zbuki jest bardzo dobry i stosowany na świecie. Oglądałem kiedyś film właśnie o regulacji populacji kormorana, chyba w Niemczech. Tam brali i malowali jaja jakimś specyfikiem, który odcinał dopływ tlenu do zarodka i w rezultacie on obumierał. Wyrzucenie jaja, usunięcie gniazda itp nie przynosiło rezultatu, bo samica zaraz składała nowe. A tak, wysiaduje nadal swoje jajo, ale nieskutecznie i okres lęgowy mija.
Zapisane

Wodom cześć!
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #82 : 16 Listopada 2012, 11:40:19 »

Ciekawy artykuł na temat tych ptaków ukazał się w Wędkarskim Świecie nr 10/2012. TUTAJ fragment. Ciekawy jest szczególnie wniosek, że rozwojowi kormoranów sprzyja duża ilość małych ryb w akwenie  oraz brak dużych drapieżników. Kormorany po prostu zajmują niszę, którą normalnie zajmują kilkukilogramowe szczupaki, sandacze, sumy i duże okonie.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
welski

Wiadomości: 306


Gdansk


« Odpowiedz #83 : 16 Listopada 2012, 19:08:58 »

A jak  ptaszki odleciały to ......znaczy,że rybki niet ??
Zapisane
Novis

Wiadomości: 1553


Łódź

Uć Casting Team, I catch esox and release them all


« Odpowiedz #84 : 16 Listopada 2012, 20:21:28 »

To znaczy, że rybów niet Angry
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #85 : 16 Listopada 2012, 23:32:49 »

Smutne, ale prawdziwe.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
marqos

Wiadomości: 235


Dzierżoniów


« Odpowiedz #86 : 17 Listopada 2012, 14:31:33 »

Jak nie boleń to kormoran. "Kowal ukradł, Cygana powiesili".
Zapisane

... a gdyby tu było przedszkole w przyszłości ... i wasz synek mały przechodził ... w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie. Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu !!!
welski

Wiadomości: 306


Gdansk


« Odpowiedz #87 : 17 Listopada 2012, 15:13:27 »

To by znaczylo ,że na Martwej powinno niebyć ryb,bo kormoranów jak na lekarstwo,w tym ro ku niewidziałem żadnego a rybeńki plywają.
Może te skutery wypłoszyly
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #88 : 17 Listopada 2012, 16:21:23 »

Welski, stado lęgowe wynosi się z nad akwenu dopiero jak musi. Skutery mogą, ale nie muszą na to wpływać.

Marqos, każde wprowadzenie obcego gatunku do środowiska, w którym naturalnie nie występuje jest groźne.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Jeziorm 1

Wiadomości: 27


« Odpowiedz #89 : 20 Listopada 2012, 15:27:55 »

Ciekawy jest szczególnie wniosek, że rozwojowi kormoranów sprzyja duża ilość małych ryb w akwenie  oraz brak dużych drapieżników. Kormorany po prostu zajmują niszę, którą normalnie zajmują kilkukilogramowe szczupaki, sandacze, sumy i duże okonie.

no to jak w morde jeziorsko, identyczna sytuacja....
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!