http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 10:45:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Ciekawostka
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Ciekawostka  (Przeczytany 13077 razy)
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #15 : 11 Stycznia 2007, 21:42:40 »

kolega ma ten kij w właśnie z promocji za 19.99 obadam w niedzielę i dam znać
pozdrawiam
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #16 : 11 Stycznia 2007, 21:44:36 »

Według mnie to typowy kijek pod linkę 15lb i przynęty 7-25g. Szczupak na "średnio" itd. Jeśli komuś pasuje jego długość (a w zasadzie krótkość Wink) to można wziąć na próbę, nie jest to majątek.  ok
Zapisane

big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #17 : 11 Stycznia 2007, 21:45:41 »

no i ta długośc jest niezastąpiona w zakrzaczonych maałych rzeczkach. Na takie kijaszki utworzyłem klasę o nazwie:
szperacz strumieniowy ale nie ma to nic wspólnego z fizyką jądrową ani z gwiezdnymi wojnami Laughing
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #18 : 11 Stycznia 2007, 21:46:08 »

Kijek ma 'pistoletowy' uchwyt, który nie każdemu pasuje. Ja się kiedyś przymierzałem do St.Croix z takim uchwytem, ale mi nie pasował. Ale to każdy musi sam pomacać  Grin O kijach z BassPro wyczytałem pozytywne opinie, choć tego nie 'macałem'  Laughing

@peresada, przemyśl to. Byłbyś naszymi 'Wrotami na świat'  Grin

@Darek, ja się przekonałem do jednoskładów, da się z tym jeździć nawet moją 'foczką'.  Laughing
Zapisane

Pozdrawiam
bregande

Wiadomości: 257


Wrocław


« Odpowiedz #19 : 11 Stycznia 2007, 21:46:27 »

Hm, to dobre pytanie. Jako początkujący nie chcę mieć 3 kiji, tylko jeden, więc nie musi być on super nie wiadomo jaki, a właściwie lepiej, żeby był uniwersalny. Do tej pory najcięższą główką, jaką rzucałem to była 18g, więc nie podejrzewam, żebym póki co potrzebował więcej.. Najczęściej tu gdzie jestem i gdzie bywam nad wodą staram się polować (ah brzydkie słowo  Wink )  na szczupaki, sandacze, czasem może okonie, chociaż @Michumm chodził tu z pozytywnym skutkiem na bolki. Raczej na pstrągi póki co się nie wybierałem, ale taki kij mógłby być dla mnie bodźcem  Smiley Pomimo udanych rzutów jak na początek, bo już za drugim chyba razem (czy za pierwszym nie dam ręki) rzucałem na wyłączonych bloczkach w Citicy dużo jeszcze brakuje mi w czuciu przynęty i bardzo pomógłby mi kij, który świetnie przekazywałby to co się dzieje pod wodą... Cóż, prawdą jest też to, że czasem na początku zabawy w spining, a jeszcze jak się go zaczyna od multiplikatora, robi się to na co sprzęt pozwala, bo nie ma się jeszcze aż tak sprecyzowanych chęci, potrzeb  itd.. stąd właśnie moja prośba do Was. Serdeczności
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #20 : 11 Stycznia 2007, 21:46:41 »

O i teraz spokojnie poczekam na opinię... ok ok

Swoją drogą, to powinniśmy na podstawie już zdobytych informacji od użytkowników, postarać się opracować algorytm, dotyczacy wędzisk i ich przeznaczenia... Np. ktoś marzy o kijku pstragowym - i znajduje od razu odpowiednią informację, ktoś o zupełnie lekkim castingu - następny... Nie uważacie, że wiele by to ułatwiło?

@bregande - poczekaj na opinię peresady... dobrze radzę... ok ok
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #21 : 11 Stycznia 2007, 21:50:43 »

ogólnie rzecz biorąc bassy mogą raczej więcej niż mniej.
Buri przypomniał istotne zastosowanie takiego kijka - czyli woblerówka szczupakowa.
no i oczywiście "waga" kogucia lekko półśrednia - uchwyt pistoletowy po całym dniu kogutowania
zapobiega odpadnięciu macieżystej kończyny górnej...
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #22 : 11 Stycznia 2007, 21:52:27 »

jeżeli chodzi o jakość kijów z basspro to jest naprawdę dobra.
posiadam 2 kije - jerkówkę i kijaszek do 1/2oz i są naprawdę oki. co prawda są raczej  droższe niż te 19.99 ale jeżeli tak samo robią tańsze modele to watro je kupować. mankamentem kijów z basspro jest brak zaczepów na przynęte ale można łatwo to rozwiązać specjalnie montowanym na blanku zaczpem fuji.
ogólnie polecam! jeżeli chodzi zaś o okno na świat to zakup jakiegoś drobiazgu dla kolegi z forum nie jest dla mnie przeszkodą, problem pojawia się natomiast z rozliczeniem i wysyłką do Polski. irlandzka jest znacznie droższa od amerykańskiej - możecie mi wierzyć  Shocked
pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2007, 21:55:52 wysłane przez peresada » Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #23 : 11 Stycznia 2007, 22:03:22 »

To jeszcze powiedzcie, który z kijków castingowych posiada aluminiowe wykończenie i aluminiowy pazur... również z uchwytem pistoletowym, korkowym.
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #24 : 11 Stycznia 2007, 22:07:09 »

uchwyty alu są zimne. stosowane były kiedyś powszechnie. mam taki w starym szklaku
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
bregande

Wiadomości: 257


Wrocław


« Odpowiedz #25 : 11 Stycznia 2007, 22:16:57 »

A to fakt, z moich doświadczeń jesiennych wyniknęło tyle, że zamiast trzymać multiplikator(alu) w dłoni, a cyngielek (z tworzywa) mieć pod serdecznym palcem to trzymałem nna korku całą dłoń, a pazur pod wskazującym, bo mrozi, że hoho..... za to  Beer Beer Beer grzeją że hoho ok
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #26 : 11 Stycznia 2007, 22:21:19 »

uchwyty alu są zimne. stosowane były kiedyś powszechnie. mam taki w starym szklaku

jakiego typu? bo mnie cosik wzięło na taki uchwyt... Laughing Laughing
Zapisane
Michumm

Wiadomości: 1730


Nysa/Wrocław


« Odpowiedz #27 : 11 Stycznia 2007, 23:45:14 »

Jeżeli en kij jest podobny w zachowaniu do Lamiglasa Competitor CC561 to nieylko (jak dla mnie do łowienia pstraów) ale i innych rybek.
Zapisane

Nie wedka czyni wedkarza.




Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #28 : 11 Stycznia 2007, 23:49:09 »

Jeżeli en kij jest podobny w zachowaniu do Lamiglasa Competitor CC561 to nieylko (jak dla mnie do łowienia pstraów) ale i innych rybek.

ale który, że w jakim sensie, że kto...?   Wink Grin Grin Grin
Zapisane
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #29 : 12 Stycznia 2007, 00:08:11 »

Michu przestań chlać i gadaj z sensem  Grin
Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
Strony: 1 [2] 3 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!