http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 15:03:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  czy ktoś spotkał sie z multikiem abu garcia ambasadeur 2005??
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: czy ktoś spotkał sie z multikiem abu garcia ambasadeur 2005??  (Przeczytany 8196 razy)
krzysztofek

Wiadomości: 226


Raba Wyżna, Rabka-Zdrój


« Odpowiedz #15 : 15 Stycznia 2007, 17:44:42 »

dziekuje za powitanie Smiley tak szczerze to dopiero poznaje to hobby miałem kilka razy wędkę w ręce ale nie tak zeby łowic tylko oglądałem przymierzałem sie chce rozpocząc przygode z łowieniem na powaznie w tym roku i tak napomknałem o tym ostatnio wujkowi i sprawił mi taki prezent Smiley zanim nad wode to do PZW zeby uzyskać "licencje na poławianie" prawie byłem juz na kupnie jakiejś stałej szpuli a tu pac prezent mam. kilka ksiązek przeczytałem o tematyce wędkarskiej i w kazdej autor pisze ze multiplikator jest dobry ale bardzo ciezko sie tym zarzuca ze to kołowrotki mocne ale nie do spiningu tylko do połowów morskich i troche sie przeraziłem ze chyba nie trafny ten prezent był a tu znalazłem Waszą strone i widze ze nie taki diabeł straszny jak go malują. Wybaczcie laikowi ale na razie jestem wedkarzem teoretykiem ale mam to zamiar zmienic nie długo. od czegos trzeba zacząć i zaczołem od teorii.
Podpowiedzcie mi czy wędzisko Jaxon XT-pro spin caster bedzie pasowało do tego kołowrotka?? na początku od czego zaczac jakies gumy błystki woblery?? żyłka mono czy plecionka?? doradźcie cos nie doświadczonemu prosze  Laughing
Zapisane

"Rzeka powstała podczas potopu i płynie po kamieniach z piwnic czasu. Na niektórych kamieniach są wieczne krople deszczu, pod kamieniami są słowa i niektóre to ich słowa. Wody nie dają mi spokoju" cyt. z filmu R.Redforda "Rzeka życia".
Sławek

Wiadomości: 316


Polska północna :)

wobki


« Odpowiedz #16 : 15 Stycznia 2007, 20:20:43 »

Polecam na początek plecionkę - później też. Proponuję jaxonowską new concept - miałem ją na łowiskui jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony jakością. Do multika idealna.
Na początek zacznij od gum (ew małych jerków), bo z nich najłatwiej się rzuca. Jak już z nimi będziesz sobie radził, to później zaczniesz się przerzucać na inne przynęty
Podczas zlotu wszedłem w posiadanie wspominanego przez Ciebie kijka. Moje zdanie na jego temat jest pozytywne. Jego cw to 10-35 gram i jeżeli taki ciężar przynęt masz zamiar obsługiwać, to może on być dobrym wyborem.
Jakbyś szukał takiego kijka z drugiej ręki to mam takiego na zbyciu - w takim wypadku odpowiedz już na priv.
Pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam i połamania kija życzę Smiley
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #17 : 15 Stycznia 2007, 20:25:15 »

Jakbyś szukał takiego kijka z drugiej ręki to mam takiego na zbyciu - w takim wypadku odpowiedz już na priv.

@Sławku, czyżby rewolucja w sprzęcie?
Zapisane

Pozdrawiam
Sławek

Wiadomości: 316


Polska północna :)

wobki


« Odpowiedz #18 : 15 Stycznia 2007, 20:27:39 »

@JJ
Mam triumfa i nie jestem za skazywaniem wędzisk na bezsensowne leżenie w szafie - one muszą widzieć wodę Smiley
Zapisane

Pozdrawiam i połamania kija życzę Smiley
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #19 : 15 Stycznia 2007, 20:29:39 »

Co racja, to racja.
Zapisane

Pozdrawiam
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #20 : 15 Stycznia 2007, 21:05:07 »

Mogę tylko potwierdzić, że Twój zestaw @krzysztofku będzie dobrze pracował.
Ale nie odpowiedziałeś na najistotniejsze pytanie  Undecided, na którą rękę będziesz używał kołowrotka?
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
krzysztofek

Wiadomości: 226


Raba Wyżna, Rabka-Zdrój


« Odpowiedz #21 : 15 Stycznia 2007, 22:06:31 »

Mogę tylko potwierdzić, że Twój zestaw @krzysztofku będzie dobrze pracował.
Ale nie odpowiedziałeś na najistotniejsze pytanie  Undecided, na którą rękę będziesz używał kołowrotka?
wiem ze to moze dziwnie zabrzmiec ale na ta na którą został mi sprezentowany kołowrotek czyli kręce łapką prawą niestety ale juz o to nie zapytał wujek na którą reke chce Sad da sie chyba rade człowiek przestawic biorac pod uwage to ze nie miał nad woda jeszcze żadnej wędki w rece? bo jak nie to kaplica i bede musiał kołowrotek zmienic Sad
Zapisane

"Rzeka powstała podczas potopu i płynie po kamieniach z piwnic czasu. Na niektórych kamieniach są wieczne krople deszczu, pod kamieniami są słowa i niektóre to ich słowa. Wody nie dają mi spokoju" cyt. z filmu R.Redforda "Rzeka życia".
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #22 : 15 Stycznia 2007, 22:09:08 »

to fakt, sam zaczynałem obydwiema rękowa i ta właściwa wyszła w praniu ok
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
krzysztofek

Wiadomości: 226


Raba Wyżna, Rabka-Zdrój


« Odpowiedz #23 : 15 Stycznia 2007, 22:11:39 »

Podczas zlotu wszedłem w posiadanie wspominanego przez Ciebie kijka. Moje zdanie na jego temat jest pozytywne. Jego cw to 10-35 gram i jeżeli taki ciężar przynęt masz zamiar obsługiwać, to może on być dobrym wyborem.
Jakbyś szukał takiego kijka z drugiej ręki to mam takiego na zbyciu - w takim wypadku odpowiedz już na priv.
Pozdrawiam
dziekuje za propozycje bardzo chcetnie bym skorzystał jednak obawiam sie o stan wędziska po przesyłce bo jak wiadomo ani pocztka ani kurierzy nie obchodzą sie delikatnie z przesyłkami a wędka z racji swojej budowy raczej nie jest stworzona to obijania nią i rzucania a niestety wyzej wspomniani dostarczyciele tak sie obchodza z przesyłkami Sad ale raz jeszcze dziekuje z propozycje  Beer
Zapisane

"Rzeka powstała podczas potopu i płynie po kamieniach z piwnic czasu. Na niektórych kamieniach są wieczne krople deszczu, pod kamieniami są słowa i niektóre to ich słowa. Wody nie dają mi spokoju" cyt. z filmu R.Redforda "Rzeka życia".
bregande

Wiadomości: 257


Wrocław


« Odpowiedz #24 : 15 Stycznia 2007, 22:12:33 »

O oo i tu rodzi się ciekawy temat.... na filmikach "japończyków" zauważyłem, że oni b. często kręcą prawą ręką.... nie wierzę, że aż tylu jest tam mańkutów (bez urazy). Czy to jakaś moda, czy tak po prostu?

@krzystofek
Fajnie byłoby mieć multik do kecenia lewą ręką (jeśli jesteś praworęczny), ale skoro się tak przyzwyczaisz to brawo dla Ciebie! Znam praworęcznych ludzi, którzy potrafią grać na gitarze dla leworęcznych i dla siebie....  ok ok może kiedyś spotkamy się nad wodą to wymienimy spostrzeżenia Fishing Beer Beer Beer Beer
Zapisane
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #25 : 15 Stycznia 2007, 22:27:51 »

Temat przynależności politycznej - lewica i prawica - już był wałkowany.
Zobacz tutaj:
http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=20.0
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Sławek

Wiadomości: 316


Polska północna :)

wobki


« Odpowiedz #26 : 16 Stycznia 2007, 06:46:55 »

Krzysztofek Smiley
Do przesyłania wędzisk nadaja sie właściwie tylko takie grube tuby z... materiału pochodnego papierowi (ścianka ma około 1-1,5 cm). Przestrzeń  pomiędzy wędziskiem a ową ścianką wypełnia się papierem albo jakąś pianką opakowaniową. Tak zabezpieczony kijek mógłbyś spuścić z 4 piątra i pewnie nic by się nie stało.
Ale ja nikogo na siłę nie namawiam Smiley
Pozdrawiam
Zapisane

Pozdrawiam i połamania kija życzę Smiley
big_m

Wiadomości: 1969


Węgorzewo


« Odpowiedz #27 : 16 Stycznia 2007, 08:13:38 »

Sławek ma rację.
Wysyłałem i otrzymywałem łącznie coś ze 100 kijaszków i padły tylko te źle zapakowane.
Zapisane

Niechaj wodziki będą Ci zawsze łaskawe,
a szpula Twoja niech nie ma końca...
Jarek
Gość
« Odpowiedz #28 : 16 Stycznia 2007, 14:55:31 »

Krzysztofek Smiley
Do przesyłania wędzisk nadaja sie właściwie tylko takie grube tuby z... materiału pochodnego papierowi (ścianka ma około 1-1,5 cm). Przestrzeń  pomiędzy wędziskiem a ową ścianką wypełnia się papierem albo jakąś pianką opakowaniową. Tak zabezpieczony kijek mógłbyś spuścić z 4 piątra i pewnie nic by się nie stało.
Ale ja nikogo na siłę nie namawiam Smiley
Pozdrawiam

Niestety, to nie jest tuba, która daje całkowitą pewność, że wędka dojdzie nieuszkodzona.
Papier jest podatny na wilgoć, wodę i urazy mechaniczne, szczególnie jeżeli urazy zadziałają  zgodnie z kierunkiem ułożenia pasów papieru. Z takim właśnie przypadkiem miałem doczynienia przy jednej z przesyłek, które otrzymałem. Bardzo starannie zapakowana i przygotowana do przesyłki tuba z wędką , dotarła tak właśnie przełamana w połowie swojej długości. /Wędka nie została na szczęście uszkodzona./
O wiele pewniejsza a przy tym kosztująca tylko kilka złotych, jest zwykła szara rura kanalizacjna, występująca w kilku średnicach. W tą pięciocentymetrową, o długości ponad 2m. idealnie wchodzi jednoczęściowy kij w miękkim pokrowcu.
Rurę taką, można potem po dokupieniu dekli wykorzystywać jako tubę do transportu wędki.
Ma ona jeszcze tą zaletę, że można ją wyginać z kijem w środku. Tak właśnie wysyła, zrobione wędki 'Rodmas'.

Zapisane
Sławek

Wiadomości: 316


Polska północna :)

wobki


« Odpowiedz #29 : 16 Stycznia 2007, 15:50:11 »

Jarku  zgadzam się z Tobą jednak w szczególe popolemizuję Smiley. Jaxon jest dwuskładem. Dlatego przesyłka miałaby około metra długości. Przy takich parametrach taka "tekturowa" tuba wystarczy. Przy jednoskładach podpisuję się w całej rozciągłości Smiley
Zapisane

Pozdrawiam i połamania kija życzę Smiley
Strony: 1 [2] 3 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!