http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 19:49:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  SURFCASTING na PLAŻY M. BAŁTYCKIEGO
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: SURFCASTING na PLAŻY M. BAŁTYCKIEGO  (Przeczytany 3559 razy)
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« : 25 Lipca 2012, 00:47:07 »

Witam, mam pytanie do szanownych kolegów. Wybieram się z kolegą posmakować surfcastingu. Jesteśmy spod Malborka a dokładnie ze Sztumu. Czy możecie doradzić gdzie udać się na łowienie z plaży, może Gdańsk Górki zachodnie? W sumie szukamy miejsca gdzie udac się tak aby było niedaleko plaży, ponieważ jedziemy z dziećmi na całą noc i pod namiot, co za tym idzie obawiamy sie o auta, ale i tez chcemy coś niecoś połowić w sumie nasze dzieciaki by sobie cosik połapały. Za wszelkie rady będe bardzo zobowiązany. Pozdrawiam serdecznie Wink
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #1 : 25 Lipca 2012, 07:15:18 »

nie jest wielka tajemnica ze Rozewie to najlepsza miejscówka do takiego łowienia
auto zostawiałem na parkingu w ośrodku wczasowym za jakieś rozsądne pieniądze
plaża do kąpieli i wypoczynku OK – tylko to zejście schody, trochę trzeba się namęczy

stanowiska wędkarskie łatwo zlokalizujesz bo pod wieczór zaczną się rozstawia Ci  którzy łowią tam na odzień, oby wiatr był dobry bo jak naniesie glony to nie da rade łowić
« Ostatnia zmiana: 25 Lipca 2012, 08:25:03 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #2 : 25 Lipca 2012, 10:23:38 »

Dzięki Wojtuś:)
A moze łowi ktos w okolicach Stegny, Jantara, Krynicy Morskiej??
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #3 : 05 Sierpnia 2012, 23:35:37 »

Czesc, byłem w Rozewiu łowiłem Grin Wspaniała przygoda, ale te schodzyy.. By je powykręcało:) Winda by sie zdała.
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #4 : 06 Sierpnia 2012, 10:37:27 »

Czesc, byłem w Rozewiu łowiłem Grin Wspaniała przygoda, ale te schodzyy.. By je powykręcało:) Winda by sie zdała.

schody jak schody ale ten cały majdan z ołowianymi ciężarkami
co Połowiłeś? chwal się (leszcz? okoń? węgorz?)
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #5 : 06 Sierpnia 2012, 15:29:56 »

Już na samym początku pogoda zrobiła nam psikusa i tak przy wyjeździe ze sztumu mieliśmy upał 26 stopni, po dojechaniu po 3 godzinach do rozewia(korki) rozpadalo się niesamowicie i temperatura spadła do 16,5 stopnia Undecided No ale niezrażeni tym faktem poczekalismy w barze w najbliższym ośrodku i jak tylko przestało padać zebraliśmy majdan i wyszliśmy na plaże. zejscie z tym majdanem bylo powiedziałbym hardkorowe trzeba bylo uważać, żeby nie skulac się na dół Grin
Łowienie zaczęliśmy około 19.30 juz po 30 minutach miałem pierwsze branie i wyłowiłem maleńkiego dorszyka (15 cm), wypuśiłem go i poprosiłem żeby przysłał starszych kolegów. Niestety nieposłuchał. około 22-ej kolega miał piekne branie, ale nic nie wyciągnął obrzarło mu coś pęczek czerwonych.
Około 23-ej miałem piekne branie, kij skakał jak wariat kiedy podcięłem poczułem wspaniałe uderzenia, kij wygiął się w pałąk kilka razy podpompowałem, ale niestety wlazło coś w kamienie których tam leży na dnie całe mnóstwo i było po przywieszce. szybko założyłem drugą i po kilku minutach na kolejnej wedce ostre branie, niestety zacięcie było zbyt późne, bo juz wszystko było miedzy kamieniami i znów zrywka. To tyle wrażeń.
       Dwaj starsi Panowie łowili niedaleko nas i mieli przez całą noc jedno branie, to była ich druga noc, poprzednia tydzień wcześniej.
O godzinie 7-mej zwinęliśmy majdan i zalani potem wdrapaliśmy się na góre. Tak więc wyprawa sama w sobie była piekną przygodą, pomijając wejście i zejście ;)w końcu lato, morze, niestety nie skwitowaliśmy tego pobytu jakimis konkretnymi wynikami:)
Jak na razie odpuściłem sobie surfcasting Fishing, chyba jednak wole spinning i trolling na morzu Fishing
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2012, 15:34:37 wysłane przez RAFAL1101 » Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #6 : 06 Sierpnia 2012, 19:43:14 »

Rafał jest tam zejście na plażę nieomalże po prostej drodze a dochodzi się nim  do końca "betonu" od wschodniej strony,
zresztą tam też są najlepsze miejscówki do surfa..
Znajduję się ono około 500m przed dojazdówką do latarni. Można też nim dojechać autem ale nie polecam bo można "oberwać".
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #7 : 06 Sierpnia 2012, 20:43:55 »

coś za dużo Mieliście tych pustych brań i zerwań
jaki miałeś zestaw ...
1. żyłka główna?
2. przypon strzałowy?
3. ciężarek?
4. jakie miałeś haczyki (wielkość i marka)?
5. wiązałeś zestaw czy robiłeś troki na krętlikach?

 Wink
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #8 : 07 Sierpnia 2012, 07:49:12 »

Rafał jest tam zejście na plażę nieomalże po prostej drodze a dochodzi się nim  do końca "betonu" od wschodniej strony,
zresztą tam też są najlepsze miejscówki do surfa..
Znajduję się ono około 500m przed dojazdówką do latarni. Można też nim dojechać autem ale nie polecam bo można "oberwać".

Hmm.. Niekojarze tam takiego wejscia, tymbardziej, że wszędzie było widac morze wysoko z góry jak dojeżdżaliśmy na miejsce. Ja dokładnie byłem na granicy Rozewia i Chłapowa, tam tez nieomal na przeciwko zostawiałem auto w ośrodku, parking na calą dobę za śmieszne pieniązki. Przechodziliśmy koło jakiegos bunkra chyba, czy miejsca w którym stało działo.. Wejście do latarni widzieliśmy, ale tez wydawało mi się z drogi, że tam musi być wysoko, może kiedyś sprawdze to jeszcze.

   Ale co ciekawe nad ranem przyjechał traktor po smieci, dał mi do zastanowienia, że jednak schodami to on tu chyba nie trafił  Grin
No chyba, że to jakis łazik Wink
Zapisane
RAFAL1101

Wiadomości: 165


Sztum

koło nr 25 Sztum - http://pzwsztum.mky.pl/


« Odpowiedz #9 : 07 Sierpnia 2012, 08:13:34 »

coś za dużo Mieliście tych pustych brań i zerwań
jaki miałeś zestaw ...
1. żyłka główna?
2. przypon strzałowy?
3. ciężarek?
4. jakie miałeś haczyki (wielkość i marka)?
5. wiązałeś zestaw czy robiłeś troki na krętlikach?

 Wink

Żyłke główną miałem 3.5, kije feedery 3.90
Przypon strzałowy na 20 metrów z żyłki 4,5
ciężarki spore, bo 100gr z kolcami. łowiłem na kupnych przywieszkach z hakami 4.0 firmy chyba -X2 ale dobrze nie pamiętam, zakupiłem je  w sklepie internetowym.
Myśle, że jak na  moje feedery (do 120 gr c.w.)miałem za duże obciążenie, ciężarki 40-60 gr starczyły by w zupełności

W sumie oboje z kumplem byliśmy w tym temacie początkującymi, więc nie ma sie co dziwić:) Ale posmakowaliśmy surfcastingu i to się liczy;) Może kiedyś następnym razem pójdzie nam lepiej ok Fishing
Zapisane
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!