http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 22:50:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Żarnowieckie Metrowce 122 i 117cm
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Żarnowieckie Metrowce 122 i 117cm  (Przeczytany 10921 razy)
wojciiech

Wiadomości: 558


Ostrów/Toruń


« Odpowiedz #30 : 11 Czerwca 2012, 18:25:41 »

Mario, śledzę na bierząco Wink

Tylko odnoszę wrażenie, że 99 % trol. No ale jak mówisz, że z ręki można i lepiej...


pzdr
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #31 : 11 Czerwca 2012, 22:00:56 »

wszystkie metrówce powyżej 120cm w tym roku złowiono jak na razie w trollingu (a wiem ze było ich co najmniej 5szt)
wiem o jednej metrówce z rzutu na kolejne trzeba jeszcze trochę poczekać lipiec/sierpień

ze względu na rozległość tej wody trolling na Żarnowcu to jedyna rozsądna metoda aby łowić te największe "metrowce" - a o to chyba chodzi?
niestety wielu wędkarzy, którzy nie mają o trollingu zielonego pojęcia, nie radzą sobie na Żarnowcu

jeśli ktoś ma ambicje aby złowić naprawdę dużą rybę, powinien zmierzyć się z tą woda - warto  ok
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
orzech

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #32 : 19 Czerwca 2012, 18:50:51 »

Wojti, nie sądzę aby Żarnowiec był specjalnie trudnym jeziorem do trolingu. Trochę w życiu trolowałem i wiem, że ta metoda przede wszystkim wymaga czasu i mega cierpliwości. Zwłaszcza jeśli człowiek nastawia się na big mamę:) Ale zgadzam się w pełni, podstawy trolingu należy mieć opanowane, aby próbować mierzyć się z żarnowieckimi głębokościami.
Choć jestem z Gdyni, dopiero w tym roku zacząłem tu wędkować (zdecydowanie za późno!) I po sobotnim walnięciu w jerka na ponad metrowej wodzie, mam nadzieję na trafienie next time  Wink
pzdr
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #33 : 21 Czerwca 2012, 08:30:57 »

Wojti, nie sądzę aby Żarnowiec był specjalnie trudnym jeziorem do trolingu. Trochę w życiu trolowałem i wiem, że ta metoda przede wszystkim wymaga czasu i mega cierpliwości. Zwłaszcza jeśli człowiek nastawia się na big mamę:) Ale zgadzam się w pełni, podstawy trolingu należy mieć opanowane, aby próbować mierzyć się z żarnowieckimi głębokościami.
Choć jestem z Gdyni, dopiero w tym roku zacząłem tu wędkować (zdecydowanie za późno!) I po sobotnim walnięciu w jerka na ponad metrowej wodzie, mam nadzieję na trafienie next time  Wink
pzdr

pod względem struktury dna nie ma tam rzeczywiście wielkiej filozofii (tego chyba najbardziej mi brakuje na Żarnowcu) ale na całe szczęście sa ostre spady
nie ma co gdybać nad tematem, trzeba zabrać się do roboty (daleko nie masz) i czekamy na efekty, każdy ma szanse jeszcze pobić tegoroczne wynik 126cm
bo o takim największym w tym roku słyszałem
« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2012, 23:52:44 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
orzech

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #34 : 22 Czerwca 2012, 19:30:00 »


pod względem struktury dna nie ma tam rzeczywiście wielkiej filozofii (tego chyba najbardziej mi brakuje na Żarnowcu) ale na całe szczęście sa ostre spady
nie ma co gdybać nad tematem, trzeba zabrać się do roboty (daleko nie masz) i czekamy na efekty, każdy ma szanse jeszcze pobić tegoroczne wynik 126cm
bo o takim najsilniejszym w tym roku słyszałem
[/quote]
Eeee, ja tam spokojnie bym się zadowolił Twoim 122cm:) Zwłaszcza z trola, choć robię to tylko płynąc na łowisko gdzie mogę pojerkować. Jak na razie ze względów czasowych oraz sprzętowych (silnik) poznałem niewielką część tego jeziora. Myślę, że na efektywny trolling przyjdzie jeszcze czas. Teraz lato za pasem a szczupaki gryzą w jerki, więc poświęcam każdy wypad tej metodzie  ok
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #35 : 22 Czerwca 2012, 19:40:45 »

Cytuj
pod względem struktury dna nie ma tam rzeczywiście wielkiej filozofii (tego chyba najbardziej mi brakuje na Żarnowcu) ale na całe szczęście sa ostre spady
nie ma co gdybać nad tematem, trzeba zabrać się do roboty (daleko nie masz) i czekamy na efekty, każdy ma szanse jeszcze pobić tegoroczne wynik 126cm
bo o takim najsilniejszym w tym roku słyszałem
Cytuj
Eeee, ja tam spokojnie bym się zadowolił Twoim 122cm:) Zwłaszcza z trola, choć robię to tylko płynąc na łowisko gdzie mogę pojerkować. Jak na razie ze względów czasowych oraz sprzętowych (silnik) poznałem niewielką część tego jeziora. Myślę, że na efektywny trolling przyjdzie jeszcze czas. Teraz lato za pasem a szczupaki gryzą w jerki, więc poświęcam każdy wypad tej metodzie  ok

no rzeczywiście warto juz poświęcać trochę czasu na typowy spininng
z pewnego źródła wiem, ze niedawno złowiono na Żarnowcu 115cm na płytkiej wodzie niestety nie na jerka (guma)
a w trollingu było kilka kolejnych metrówek w tym 104cm złowił mój kolega
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
orzech

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #36 : 26 Czerwca 2012, 17:40:54 »


a w trollingu było kilka kolejnych metrówek w tym 104cm złowił mój kolega
[/quote]
No proszę, troling pany! Takie zdania kuszą aby się przestawić i dłużej podorożkować...  Smiley Gdyby Ci towarzystwa brakowało na łodkę daj znać  Fishing
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #37 : 26 Czerwca 2012, 20:39:12 »

Cytuj

a w trollingu było kilka kolejnych metrówek w tym 104cm złowił mój kolega

Cytuj

No proszę, troling pany! Takie zdania kuszą aby się przestawić i dłużej podorożkować...  Smiley Gdyby Ci towarzystwa brakowało na łodkę daj znać  Fishing

ja po ponad 3 latach intensywnego pływania po Żarnowcu mogę powiedzieć, że coś zaczynam łapać
a i tak zdążają mi sie puste dni, że spływam bez brania albo znajomi bija mnie danego dnia o klasę,
albo pływam z kolegą łowimy jednakowymi przynętami a tylko jeden osoba ma brania
umiejętności, szczęście? trudno czasami to wytłumaczyć

@orzech
wszystko jest możliwe, nigdy nie mówię nie
woda ma ogromny potencjał rybny ale nie zawsze i nie każdy sie na niej odnajduje
- znam przypadek ze w tym roku ktoś złowił jednego dnia komplet w metrówkach   Fishing

PS
jeśli tylko Będziesz się pojawiał na Żarnowcu co jakiś czas, na pewno się spotkamy i będzie okazja porozmawiać
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2012, 20:41:58 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
orzech

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #38 : 29 Czerwca 2012, 08:15:58 »

Myślę, że to jest właśnie kwintesencja wędkarstwa - nie da się wyliczyć matematycznie i czasem zwykły fart bierze górę  Roll Eyes Jasne, że rutyna, umiejętności, doświadczenie, znajomość wody pomagają i stwarzają większe możliwości, ale czasem zwyczajnie kumpel łowi a ja nie  Huh Ważne, aby cieszyć się z wyniku na łodzi a nie skupiać tylko na sobie.
Jutro napadamy na wodę! Ok 6 rano wypływamy z Nadola gdzieś w lewo. Gdybyś zobaczył trójkę załamanych oszołomów na białej łodzi, to podpłyń, chętnie wymienimy spostrzeżenia  Wink
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #39 : 29 Czerwca 2012, 09:59:26 »

Myślę, że to jest właśnie kwintesencja wędkarstwa - nie da się wyliczyć matematycznie i czasem zwykły fart bierze górę  Roll Eyes Jasne, że rutyna, umiejętności, doświadczenie, znajomość wody pomagają i stwarzają większe możliwości, ale czasem zwyczajnie kumpel łowi a ja nie  Huh Ważne, aby cieszyć się z wyniku na łodzi a nie skupiać tylko na sobie.
Jutro napadamy na wodę! Ok 6 rano wypływamy z Nadola gdzieś w lewo. Gdybyś zobaczył trójkę załamanych oszołomów na białej łodzi, to podpłyń, chętnie wymienimy spostrzeżenia  Wink

ja zobaczę o której wstanę - ale o 08:00/09:00 będę już na wodzie na 100%
pogoda zapowiada sie rożnie deszcz upały?
- sugeruje przemyśleć temat rzutów pod Lubkowem
ja pozostanę wierny swojej pasji czyli - troll troll i troll
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
orzech

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #40 : 01 Lipca 2012, 17:53:34 »

Nasza trójka złowiła przez ponad pół dnia 3 niewymiarwe szczupaki i jednego okonia  Angry Kompletnie nie żerowały i ciężko było je sprowokować. Piękne zapisy na echosondzie!
Wojti, na jakich głębokościach się skupiasz trolując? I czy zazwyczaj (zawsze) jest to wobler? A jeśli wobler to poprzedzony jakimś ciężarkiem? Coś mi się zdaje, że warto jednak poświęcić więcej uwagi tej metodzie...  Roll Eyes
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #41 : 01 Lipca 2012, 20:03:11 »

Nasza trójka złowiła przez ponad pół dnia 3 niewymiarwe szczupaki i jednego okonia  Angry Kompletnie nie żerowały i ciężko było je sprowokować. Piękne zapisy na echosondzie!
Wojti, na jakich głębokościach się skupiasz trolując? I czy zazwyczaj (zawsze) jest to wobler? A jeśli wobler to poprzedzony jakimś ciężarkiem? Coś mi się zdaje, że warto jednak poświęcić więcej uwagi tej metodzie...  Roll Eyes

w sobotę pływało tyle białych łódek, ze nie byłem wstanie Was rozpoznać
(lepsze brania zaczęły sie po 14-tej i pod wieczór)
- trzeba szykować się na rzuty i koncentrować się na okoniu
 trolling / teraz to już nie to - brania się bardzo delikatne, sporo ryb spada podczas holu,
 możne się to jeszcze zmieni jak się pogoda ustabilizuje 

wpadnij na zlot, to coś obgadamy, ok

 lub za tydzień na wodzie będę pływał z Markiem to możemy sie konkretnie gdzieś umówić na pogawędkę
(proponuję i polecam nocleg w WillaOrfa / nad samą wodą - świetne warunki, tanio, no a kuchnia P. Marii .... no i na luzie można  Beer Beer Beer)
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
orzech

Wiadomości: 20


« Odpowiedz #42 : 01 Lipca 2012, 21:16:32 »


w sobotę pływało tyle białych łódek, ze nie byłem wstanie Was rozpoznać
(lepsze brania zaczęły sie po 14-tej i pod wieczór)
- trzeba szykować się na rzuty i koncentrować się na okoniu
 trolling / teraz to już nie to - brania się bardzo delikatne, sporo ryb spada podczas holu,
 możne się to jeszcze zmieni jak się pogoda ustabilizuje 

wpadnij na zlot, to coś obgadamy, ok

 lub za tydzień na wodzie będę pływał z Markiem to możemy sie konkretnie gdzieś umówić na pogawędkę
(proponuję i polecam nocleg w WillaOrfa / nad samą wodą - świetne warunki, tanio, no a kuchnia P. Marii .... no i na luzie można  Beer Beer Beer)

Taaa, gęsto było na wodzie.
Na zlot jeszcze się nie deklaruję choć bardzo poważnie o tym myślę i jak nie wyjadę to będę.
Może się uda za tydzień, dam znać  ok
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #43 : 23 Lipca 2012, 15:53:53 »

kolejna "starsza pani"- 21.07.2012
(czasami trzeba sobie spojrzeć prosto w oczy)

szczupak 117cm
« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2012, 16:16:32 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #44 : 23 Lipca 2012, 15:54:30 »

"starsza pani" w całym ujęciu 117cm

21.07.2012
« Ostatnia zmiana: 23 Lipca 2012, 17:05:37 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Strony: 1 2 [3] 4 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!