http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 14:13:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  jakies ciekawe przynety jerkowe?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: jakies ciekawe przynety jerkowe?  (Przeczytany 6230 razy)
marekocska

Wiadomości: 99


Wegry - kolo Budapesztu

learn to live with the lure


« : 22 Stycznia 2007, 17:19:37 »

Czesc wam koledzy,
czy oprócz Salmo Slidera i Fatso sa jakies ciekawe jerk-baity na polskim rynku? U nas mozna kupic jerki firmy FOX-a, ale ceny sa kolo 20 EUR, wiec dosyc drogie. Ale koledzy lapia na nie szczupaki. Jakie jerki byscie polecili na szczupaki i sumy, które nadawalyby sie na wode glebokosci od 0,5 metra di 1 metra?
marek
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2007, 17:21:42 wysłane przez marekocska » Zapisane

ugiete kije to cos, co tygrysy lubia najbardziej
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #1 : 22 Stycznia 2007, 18:21:37 »

Innych niż Salmo do tej pory nie testowałem. Z Salmo dosyć ciekawy jest też Jack, w wersji pływającej i tonącej, oraz Skinner. Skinnery są zdaje w wersjach od 10 (nowość w tym roku), 15 i 20 cm. Te największe to raczej troling, bo latają fatalnie. Wszystko to możesz obejrzeć na stronie Salmo - www.salmo.com.pl. Oglądałem w sklepie jerki produkowane przez Jaxona - powinny być w katalogu na ich stronie www.jaxon.pl. Są również dostępne jerki robione przez Daiwę, ale też do tej pory ich nie próbowałem. Niestety nie wiem gdzie je można w internecie obejrzeć.
Zapisane

Pozdrawiam
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #2 : 22 Stycznia 2007, 18:55:25 »

Witam

Tak jak pisze @JJ podstawa to Salmo a poza tym masz masę innych jerków lecz niestety nie tak szybko osiągalnych. Z jerków testowałem jeszcze Guusbait'a, Loz Harrop'a i Musky Mania. Wszystkie są spoko, ale ich cena plus dostępność przynajmniej w Polsce pozostają w sferze marzeń. Obecnie sam próbuje produkować jerki dla własnych potrzeb i też to jest dużą frajdą Smiley i odstresowaniem w oczekiwaniu na upragniony szczupakowy sezon.

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
marekocska

Wiadomości: 99


Wegry - kolo Budapesztu

learn to live with the lure


« Odpowiedz #3 : 22 Stycznia 2007, 19:34:33 »

dzieki za odpowiedzi. Skinera tez znam, choc jeszcze nie próbowalem. Natomiast tez mysle o jerkach wlasnej roboty. Tyle, ze pierwsze zakupy (farby, lakiery, drzewo, i inne) duzo kosztuja, chociaz tez dlugo trwaja, bo malo sie je zuzywa do pojedynczego jerk-baita, i posluza wyprodukowaniu wiele dziesiatek baitów. Ale forse trzeba wydac duzo, i to zaraz na poczatku!!!  Shocked Koledzy sprowadzaja conieco z e-bay, mozna sie u nich zaopatrzyc w ciekawostki, ale myslalem ze ,oze w Polsce sie znajdzie cos latwo dostepnego. A co byscie na sumy polecili? Mój rekord to jak narazie 117cm/0,25 kg, na zwykly spinning. Przyczepil sie do blachy ABU ATOM. Dosyc czesto mozna wyprowokowac branie, ale zaczepic juz bardzo trudno. Cos wycwanily sie u nas ostatnio te sumy, nawet z gniazda zlapac nie mozna (chociaz u nas dozwolone). Mydslalem o Maas marauderze, albo cos innego z grupy "walk the dog", ewentualnie Arbpogast Jitterbug Musky. Ktos próbowal tych przynet moze?
Zapisane

ugiete kije to cos, co tygrysy lubia najbardziej
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #4 : 22 Stycznia 2007, 19:34:33 »

Moje ulubione to Jack, Slider, Fatso. W tej właśnie kolejności Smiley
Oprócz tego gorąco polecam jerki produkcji @Siudaka, naszego forumowego kolegi - naprawdę dobra robota.
W naszych sklepach można jeszcze kupić jerki Dorado. Dobre zaopatrzenie jest w sklepie "Jerk" w Warszawie.
O inne przynęty ciężko u nas... Sad
Zapisane

marekocska

Wiadomości: 99


Wegry - kolo Budapesztu

learn to live with the lure


« Odpowiedz #5 : 22 Stycznia 2007, 19:36:02 »

dzieki za odpowiedzi. Skinera tez znam, choc jeszcze nie próbowalem. Natomiast tez mysle o jerkach wlasnej roboty. Tyle, ze pierwsze zakupy (farby, lakiery, drzewo, i inne) duzo kosztuja, chociaz tez dlugo trwaja, bo malo sie je zuzywa do pojedynczego jerk-baita, i posluza wyprodukowaniu wiele dziesiatek baitów. Ale forse trzeba wydac duzo, i to zaraz na poczatku!!!  Shocked Koledzy sprowadzaja conieco z e-bay, mozna sie u nich zaopatrzyc w ciekawostki, ale myslalem ze moze w Polsce sie znajdzie cos latwo dostepnego. A co byscie na sumy polecili? Mój rekord to jak narazie 117cm/0,25 kg, na zwykly spinning. Przyczepil sie do blachy ABU ATOM. Dosyc czesto mozna wyprowokowac branie, ale zaczepic juz bardzo trudno. Cos wycwanily sie u nas ostatnio te sumy, nawet z gniazda zlapac nie mozna (chociaz u nas dozwolone). Mydslalem o Maas marauderze, albo cos innego z grupy "walk the dog", ewentualnie Arbpogast Jitterbug Musky. Ktos próbowal tych przynet moze?
marek
Zapisane

ugiete kije to cos, co tygrysy lubia najbardziej
Kamil

Wiadomości: 1477


Zabrze

Silesian Casting Team


WWW
« Odpowiedz #6 : 22 Stycznia 2007, 19:38:06 »

Wszyscy znają i chwalą Salmo  Huh ja używam  wszystkich  które się pojawiają na rynku np. Dorado , Jaxson , Siudak i.t.p i są dobre . Każdy z nich inaczej pracuje i oto chyba chodzi  Beer
Zapisane

Siemka
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #7 : 22 Stycznia 2007, 19:49:03 »

Koledzy, jeśli chodzi o Jacka, to ktorym łowi się przyjemniej/lepiej - pływającym czy tonącym ? Wiem, wiem, że to zalezy od głebokosci wody itp, itp. ale który model byście polecali jako"łowniejszy"? Ja np ze Sliderów zdecydowanie wolę tonące jako ciekawsze w prowadzeniu i dające więcej możliwości.
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #8 : 22 Stycznia 2007, 20:10:17 »

Koledzy, jeśli chodzi o Jacka, to ktorym łowi się przyjemniej/lepiej - pływającym czy tonącym ? Wiem, wiem, że to zalezy od głebokosci wody itp, itp. ale który model byście polecali jako"łowniejszy"? Ja np ze Sliderów zdecydowanie wolę tonące jako ciekawsze w prowadzeniu i dające więcej możliwości.

Na żadnego Jacka jeszcze nic nie złowiłem, ale to pewnie wynik zbyt krótkiego 'stażu'. Co do Sliderów też wolę tonące. Zawsze je można poprowadzić prawie jak pływające.

Mydslalem o Maas marauderze, albo cos innego z grupy "walk the dog", ewentualnie Arbpogast Jitterbug Musky. Ktos próbowal tych przynet moze?

Maas maraudera próbowałem na mocno zarośniętych, płytkich (do ok. 1.5 m) zatoczkach. Brania są bardzo widowiskowe, choć w moim przypadku jakoś szczupaki nie mogły trafić w przynętę  Undecided

Dobre zaopatrzenie jest w sklepie "Jerk" w Warszawie.

Jerki Daiwy własnie w Jerku oglądałem. Jest też bardzo dobrze zaopatrzony sklep WMH na Wybrzeżu Gdyńskim, tam widziałem Dorado.

Co do własnego wyrobu... Takie myśli też mi po głowie chodzą. Mam pewien pomysł na jerka na konkretną wodę. Najgorzej jest z drewnem. Ciężko coś dostać, w dużych marketach budowlanych praktycznie tylko drewno iglaste. Ale coś upolowałem.. Teraz pozostaje zrobienie projektu i struganie. Może coś z tego będzie.
Zapisane

Pozdrawiam
peresada

Wiadomości: 1930


British Columbia


« Odpowiedz #9 : 22 Stycznia 2007, 20:22:29 »

niezle jerki mozna kupic na www.jerkbait.com
niestety b. drogie...
pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2007, 21:44:12 wysłane przez peresada » Zapisane

Czy dążę w górę w akrobatycznej wędrówce po
pionowym urwisku, czy leżę na upłazie w
ścianach, patrząc tylko na turnie,
zawsze mam to samo niezachwiane poczucie,
ze stykam się z największym sensem mego
życia...
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #10 : 22 Stycznia 2007, 20:35:18 »


@marekocska jeśli pytasz o woblery na suma to standardowo polecam model Lake firmy Dorado i Boxera z Salmo. Z jerków Salmo Slider 7 w opcji floating. W tamtym sezonie miałem też dwa sumy na model Turbo Jack ze Salmo.

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
Kamil

Wiadomości: 1477


Zabrze

Silesian Casting Team


WWW
« Odpowiedz #11 : 22 Stycznia 2007, 20:45:04 »

W ostatnim sezonie na Lake 7S łowiłem nawet okonie są super ok a kolorystyka  Beer
Zapisane

Siemka
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #12 : 22 Stycznia 2007, 20:54:35 »

niezle jerki mozna kupic na www.jerbait.com
niestety b. drogie...
pozdrawiam!


Tam mozna kupić wszystko, ale to chyba nie jest standard.... Undecided Undecided
Zapisane
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #13 : 22 Stycznia 2007, 21:31:06 »

w wątku mowa była o Dorado. Zakupiłem jeden taki model Drunk 7S opisywany, ze ma 40g. Zależało mi na szybszym opadzie wabika. Nic bardziej mylnego-opada bardzo podobnie jak Slider 7S i poruwnywalnie na dłoniach Drunk nie wydawał się nie być wiele cięższy od Sliderka. Zważyłem i wyszło dokładnie 24g. To tak dla Waszej wiadomości. Pozdrawiam....   
Zapisane
JJ

Wiadomości: 3591


Jabłonna


« Odpowiedz #14 : 22 Stycznia 2007, 21:35:54 »

w wątku mowa była o Dorado. Zakupiłem jeden taki model Drunk 7S opisywany, ze ma 40g. Zależało mi na szybszym opadzie wabika. Nic bardziej mylnego-opada bardzo podobnie jak Slider 7S i poruwnywalnie na dłoniach Drunk nie wydawał się nie być wiele cięższy od Sliderka. Zważyłem i wyszło dokładnie 24g. To tak dla Waszej wiadomości. Pozdrawiam....   

A tych większych nie próbowałeś? Bo jeśli zależność wagowa (coś chyba nie po polsku  Undecided ) jest taka sama jak w mniejszych to pewnie bym się zdecydował na zakup. O ile pamiętam to wieksze Dorado miały podaną wagę coś ok. 100g, co mnie lekko zniechęciło.
Zapisane

Pozdrawiam
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!