http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
25 Kwietnia 2024, 15:38:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Rod building/Lure building (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Produkcja wobków - spostrzeżenia i rady
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 66 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Produkcja wobków - spostrzeżenia i rady  (Przeczytany 249375 razy)
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« : 23 Stycznia 2007, 21:59:32 »

Witam

Chciałem rozopocząć wątek o produkcji wobków, spostrzeżeniach i radach od starych wyjadaczy. Mam właśnie pytanie bo produkuję wobki od jakiś dwóch lat i jakoś mi się nie przytrafiło robić efektu "łuski" za pomocą różnego rodzaju siatek. Dzisiaj zrobiłem próbę tego efektu i niestety jakoś mi to nie wychodzi Sad Proszę o pomoc i jakiekolwiek wskazówki. Dodam że jak dotąd większość moich woblerków wykonuję z buku. A podkład pod kolor wykonuję w następujących fazach:

1. 2-3 warstw pokostu
2. 2-3 warstw lakieru
3. baza - farba akrylowa lub lakier który ma być podstawowym kolorem

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #1 : 23 Stycznia 2007, 22:44:53 »

Kiedyś jak bawiłem się w robienie woblerów to łuskę robiłem właśnie przez siatkę. Siatka to dużo powiedziane, był to kawałek jakiejś zasłonki rozpięty na starej ramce. Działało ok Siatka umieszczona blisko woblera, malowanie z ok.30-50cm.
Może @siudak dorzuci parę groszy Wink
Zapisane

Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #2 : 24 Stycznia 2007, 10:25:59 »

Wyjadaczem to na pewno nie jestem a tym bardziej starym wyjadaczem, w zasadzie to dopiero zaczynam, ale próbowałem nieco inaczej niż Buri. Kupiłem w pasmanterii kawał tiulu (materiał na welon - kosztuje niewiele) wyciąłem z niego mniejszy kawałeczek i naciągnałem na jedną stronę wobka (nie rozpinałem siatki na ramce). Potem aerografen natrysnąłem - akurat w moim przypadku - srebrzankę i delikatnie zdjąłem siatkę. Poczekałem aż podeschnie i tak samo zrobiłem z drugą stroną. Efekt mnie zadowolił.
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
siudak

Wiadomości: 76


Gdynia

tylko woblerki


« Odpowiedz #3 : 24 Stycznia 2007, 20:37:16 »

Siatka musi idelanie przylegać do korpusu wobka, a jezeli malujesz spray'em to tylko takim z dobra dyszą najlapiej Motip akrylowy samochodowy lub Duplicolor dają drobną chmurę. Maluj z odległosći ok 30 - 40cm i nie za dużo by nie zrobił się zaciek. Siatkę trzeba płukać po kilku pryśnieciach, jezeli zalejesz to za każdym razem. Ja uzywam duży kawałek siatki tak by za kazdym razem owijac wobler świerzym kawałkiem, potem płucze i od nowa. 

Zapisane

Pozdrawiam
siudak
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #4 : 24 Stycznia 2007, 21:27:33 »

A ha spoko bo ja mam taką siatkę która jest dstepna w sklepach budowlanych i można ją nakleić wręcz. Widzę że błędem było trzymanie siatki jakiś centymetr od wobka. Tak na marginesie używam tylko wspomnianych przez Ciebie @Siudaku farb Smiley
Oprócz tego robię ostatnio testy z farbami do tzw. docoupage i efekty są ciekawe. W jednym z wątków na tym forum znalazłem nawet takiego wobka z zastosowanym tego typu malowaniem. Zaraz go znajdę i podam linka Smiley) żeby było wiadomo o co mi dokładnie chodzi.

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #5 : 24 Stycznia 2007, 21:37:31 »

Dokładnie chodzi mi o efekt spękania na woblerze z megabassa (pierwsze foto od góry) właśnie ostatio nad tym pracuję. Oto link:

http://www.multiplikator.pl/forum/index.php?topic=775.15

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #6 : 24 Stycznia 2007, 21:43:28 »

Też kiedyś próbowałem robienia woblerów  Smiley  Wykonałem ich ... kilkanaście  Grin Swoje przeważnie oklejałem pazłotkiem z papierosów (cienka, fajnie karbowana folia aluminiowa na cienkim papierku). Pamiętam, że wtedy chciałem spróbowac uzyskać efekt łuski w ten sposób,że taki papier z papierosów (wtedy jeszcze paliłem) chciałem podziurkowac dziurkaczem i te kółeczka, te niby łuski chciałem naklejać na drewniany korpus rzędami tak, żeby imitowały prawdziwe łuski. Oczywiście planowałem to robić na większych modelach woblerów. Nigdy jednak nie wprowadziłem tego pomysłu w życie, nie sprobowałem nawet Smiley Nie traktujcie tego jako rady lecz raczej jako ciekawostkę lub humoreskę  Grin
Zapisane
szczuply_maciek

Wiadomości: 333


Pyskowice

Silesian Casting Team


« Odpowiedz #7 : 24 Stycznia 2007, 21:50:51 »

A ha no spoko całkiem niezły pomysł chętnie spróbuję - chociaż nie palę to mam kilka taki papierków od znajomych palaczy. Jeszcze nie próbowałem nakładania tego złotka na wobki ale mam parę takich boleniowych bezsterowców które są tym oklejone w całości i muszę powiedzieć że jest to bardzo trwały patent.

pozdrawiam Maciek
Zapisane

Catch&Release don't be afraid my fish
siudak

Wiadomości: 76


Gdynia

tylko woblerki


« Odpowiedz #8 : 24 Stycznia 2007, 22:54:19 »

Ja oklejałem kółkami wyciętymi dziurkaczem, była to srebrna folia samoprzylepna, na wobler 9cm wchodziło ich około 600szt, oklejanie trwało 8 godzin :-) zrobiłem ich ok 15szt.
to było ok 10 lat temu i z tej zabawy pozostał mi się tylko tylko ten  wobler  na którym się uczyłem, nr 01
Może jeszcze kiedyś się skuszę .

[załącznik usunięty przez administratora]

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Pozdrawiam
siudak
Herman
Wyprawy
*
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #9 : 24 Stycznia 2007, 22:57:29 »

Kurczę, czyli mój pomysł był całkiem dobry  Smiley 
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #10 : 24 Stycznia 2007, 23:11:22 »

Ja oklejałem kółkami wyciętymi dziurkaczem, była to srebrna folia samoprzylepna, na wobler 9cm wchodziło ich około 600szt, oklejanie trwało 8 godzin :-) zrobiłem ich ok 15szt.
to było ok 10 lat temu i z tej zabawy pozostał mi się tylko tylko ten  wobler  na którym się uczyłem, nr 01
Może jeszcze kiedyś się skuszę .
O kurcze- ale efekt!!! Gratuluję pomysłu u wytrwałości.
Serdecznie pozdrawiam! ...Serdecznie!
Zapisane
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #11 : 24 Stycznia 2007, 23:21:01 »

Ja oklejałem kółkami wyciętymi dziurkaczem, była to srebrna folia samoprzylepna, na wobler 9cm wchodziło ich około 600szt, oklejanie trwało 8 godzin :-) zrobiłem ich ok 15szt.
to było ok 10 lat temu i z tej zabawy pozostał mi się tylko tylko ten  wobler  na którym się uczyłem, nr 01
Może jeszcze kiedyś się skuszę .
15 sztuk przez 8 godzin czy 1 sztuka na godzinę? Bo naszły mnie wątpliwości.
Zapisane
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #12 : 24 Stycznia 2007, 23:44:23 »

Siudak kapitalnie Ci wyszedł ten wobler Smiley
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
Bigessox

Wiadomości: 487


« Odpowiedz #13 : 24 Stycznia 2007, 23:46:13 »

Poprawka: 15 sztuk przez 8 godzin czy 1 sztuka na 8 godzin? Bo naszły mnie wątpliwości.
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #14 : 24 Stycznia 2007, 23:46:56 »

Nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem... tylko słów brakuje... a swoją droga jest to imitacja jakiego gatunku?  ok Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 66 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!