http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 08:58:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  MULTIPLIKATOR PROCASTER DAIWA 100L
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: MULTIPLIKATOR PROCASTER DAIWA 100L  (Przeczytany 4752 razy)
tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #15 : 26 Stycznia 2007, 00:50:38 »

ups  Tongue , myślałem, że Michum ma sześćdziesiątkę...Smiley, źle przeczytałem-sorrki, za mało snu  Embarrassed , Przy takim dłuższym to nie wiem, bo sam łapię na krótsze....
Zapisane
Sumas

Wiadomości: 470


www.namyslow.com.pl


« Odpowiedz #16 : 26 Stycznia 2007, 06:50:54 »

@Jerzy masz rację jesli chodzi o finezję i wygode uzytkowania - to tu jest ogromna przewaga niskiego profilu - poprostu jest bardziej poręczny.ABU C 3 4601 mi wygodnie rzucało się z niego (oczywiście po długim i intensywnym treningu) 8 g min z lekkiego kija, ale rzuty były bardzie z kija niż z multika.
Proponuję C 3 gdyż to dobra maszynka którą aby zajechać to trzeba się strasznie napracować Wink no i ten kijek @ Michumma bardzo fajnie będzie pasował gdyż to kawał kija  ok Laughing
Zapisane

Pozdrawiam serdecznie

Damian

tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #17 : 26 Stycznia 2007, 13:06:24 »

Faktycznie...to moje stwierdzenie „do piachu” było raczej nie potwierdzone moimi własnymi doświadczeniami z tym kręciołem, lecz po prostu złym doświadczeniem z inna tańszą konstrukcją i chyba pamiętam jakas archiwalna wypowiedz kogoś tu na forum co do Procastera, że jednak ekspluatuje sie dość szybko..Ale przyznaje i przepraszam za wyrokowanie czegoś czego osobiście nie sprawdziłem....
Co do kijka nie twierdzę, że dłuższe jest gorsze, tylko się wycofałem z tego stwierdzenia bo nie sprawdziłem na dłuższych, mam po prostu krótsze kijki....Musimy sobie jeszcze uzmysłowić, że kij 2,13 jest dłuższy od 1,82 o około 30cm, jak przyłożymy do siebie te dwa kije  na wysokości łączenia  multika to się okaże że jest dłuższy o około 15cm.. Kij 1,82 ma jedną wadę wg mnie, a mianowicie jest jednoręczny i kłopotliwe jest „wciskanie” drugiej łapy do wyrzut dwuręcznego. Przy lżejszych wabikach mi osobiście podoba się łapanie takim króciakiem bo łapię z jednej ręki...Przy sliderach 10, fatso 10 i w górę machanie jednoręczne będzie męczące...i raczej kolega Mario73 powinien ten fakt tez przemyśleć...Czy do jednej ręki czy do dwóch...I wydaje mi sie , że dobranie zestawu gdzie mowa jest o przynetach 10-50gr i to wszystko jest trochę mało komfortowe do udzielania jakichkolwiek wskazówek...Bo to że Sliderami czy Fatso będziesz Mario łapał, to tez nie wiadomo, czy tymi 17gr czy tymi około 50 czy może jeszcze cięższym byś chciał próbować. . Czy kij chcesz tylko pod te jerki, czy może jeszcze do jakichś innych przynęt..To chyba dość istotne....i powinienes troche bardziej uszczegółowić....Jeżeli Siderek 7S i jakieś kopytka na główkach 5-10g, to w zupełności wystarczy króciak...jak ciężej to juz u dłuższym dolniku trzeba myśleć...Tak mi się wydaje Smiley Pozdrawiam
Zapisane
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #18 : 26 Stycznia 2007, 13:14:28 »

@Tomku
Jeśli masz kij o dużej mocy, który jest jednoręczny to chyba jego producent zbytnio nie przemyślał tej konstrukcji. Nie wyobrażam sobie rzucania jedną ręką przynętami ważącymi 40+g. To jakaś pomyłka.

Osobiście zdecydowanie wole 6' do jerkowania. Przy wzroście 1,80m jest to idealna długość. Kijem 2,13 nie byłbym w stanie poprowadzić np. Jacka tak jak mam w zwyczaju do robić. No chyba, że stanąłbym na ławce w łodzi lub miał 2m.
Zapisane

tomek72

Wiadomości: 399


Toruń


« Odpowiedz #19 : 26 Stycznia 2007, 13:44:58 »

Bartku
...nie mam takiego kijka...Ja napisałem, że tez łapię na krótkie kije, bo takie wolę...ale nigdzie nie napisałem, że mam jerkówkę długą i jeszcze do tego jednoręczną... Grin
Z tymi długościami ostrzegałem tylko Mario, żeby nie kupił na przykład Trumpha 6’ 7-21g
i namietnie myślał, że będzie go używał do łapania na Slidery 10, bo ktoś mu powie, że da się rzucić...Da się rzucic....ale bardzo mało komfortowo i przed tym chciałem Go ostrzec, sugerując, żeby do cięższego łapania rozglądał się za dłuzszym dolnikiem (ale nie napisałem że za dłuzszym kijem)...Pozdrawiam Beer Beer Beer
Zapisane
Strony: 1 [2] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!