http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
28 Kwietnia 2024, 19:38:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2633 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Candyjjr
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Jezioro Żarnowieckie opłaty na 2012 - po staremu
« poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jezioro Żarnowieckie opłaty na 2012 - po staremu  (Przeczytany 6025 razy)
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« : 05 Stycznia 2012, 23:33:04 »

Jezioro Żarnowieckie
jest już cennik opłat na 2012r
zapowiadanej wielkiej rewolucji nie ma
- miały być porobione strefy i różne ceny w strefach
- myślano o wprowadzeniu strefy martwej koło Lubkowa
- cen nie podnieśli
wiec raczej jest to dobra wiadomość?

źródło:
http://www.gniewino.pl/wiadomosci_wedkarskie/wiecej/184.html

opłata roczna:
400zl łodzi i z brzegu (600zł z trollingiem) + ewentualnie łowienie z lodu Cry

dzienna oplata:
Połów z łodzi i z brzegu 30zl tj. o 5zł drożej niż rok temu


« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2012, 20:44:00 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #1 : 09 Stycznia 2012, 21:52:41 »

Szkoda i to wielka że nie podnieśli wymiaru i okresu ochronnego dla okonia.
Zreszta kto tam tego przestrzega.Dobre jest tylko to że nie podnieśli cen/poza dniówką-było 37,50 bedzie 45 z trolem/
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2012, 21:54:20 wysłane przez gawel » Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #2 : 09 Stycznia 2012, 23:07:34 »

Szkoda i to wielka że nie podnieśli wymiaru i okresu ochronnego dla okonia.
Zreszta kto tam tego przestrzega.Dobre jest tylko to że nie podnieśli cen/poza dniówką-było 37,50 bedzie 45 z trolem/

kilka dni temu wysłałem do nich maila z zapytaniem jak ma się ich regulamin do:
"W wodach okręgu gdańskiego począwszy od 01 stycznia 2012 roku obowiązuje
wymiar ochronny okonia 18 cm i okres ochronny od 01 marca do 30 kwietnia".


do dziś nikt nie raczył mi nic odpisać
ale czego można było się po nich spodziewać  Angry
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
slawito

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #3 : 04 Czerwca 2012, 21:06:11 »

witam,
mam na imię Sławek, mam 31 lat i jestem z Gdyni. na portalu zarejestrowany jestem od ponad pół roku, ale nigdy się sie udzielałem.
mam nadzieję, że będę aktywnie uczestniczył w życiu forum.
i od razu moje pytanko, czy na Żarnowcu nadal rybak stawia siaty? w zeszłym roku w listopadzie i chyba w grudniu widziałem ich siaty, ale w tym roku jeszcze nie, więc pomyślałem, że się wyniósł. możecie potwierdzić tą wiadomość?
pozdrawiam
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #4 : 04 Czerwca 2012, 21:19:43 »

witam,
mam na imię Sławek, mam 31 lat i jestem z Gdyni. na portalu zarejestrowany jestem od ponad pół roku, ale nigdy się sie udzielałem.
mam nadzieję, że będę aktywnie uczestniczył w życiu forum.
i od razu moje pytanko, czy na Żarnowcu nadal rybak stawia siaty? w zeszłym roku w listopadzie i chyba w grudniu widziałem ich siaty, ale w tym roku jeszcze nie, więc pomyślałem, że się wyniósł. możecie potwierdzić tą wiadomość?
pozdrawiam
Siaty stawiane są od marca.Bardzo dużo zębatych,leszczy i płoci jest na hali w Gdyni/jest tam paru moich kolegów
którzy widzą codziennie tą sytuację/
Zresztą byłem parę dni temu w Gniewinie i miejscowy/pracownik tam gdzie będą mieszkać Hiszpanie/powiedział
prosto i bez ogródek-ryba będzie podczas Euro na "Gorąco"
Miejmy nadzieję że to wszystko się szybko skończy.
Zresztą Zlot/o którym napiszę za dwa tygodnie/zweryfikuje praktycznie tą sytuację.
Pozdro ok
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #5 : 04 Czerwca 2012, 23:12:01 »

@slawito
witam Ciebie serdecznie na forum i jak najbardziej zachęcam do udzielania się

co by ludzie nie plotkowali o Żarnowcu
uwierz mi, że warto zmierzyć się z ta wodą
a to, ze nie każdy daje sobie tam rade i później zwala pewne rzeczy na siatki i rybaków
to zupełnie inny temat,  

PS
na chwilę obecna nie ma możliwości zlikwidowania siatek na Żarnowcu
trzeba się z tym niestety pogodzić

Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
slawito

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #6 : 05 Czerwca 2012, 07:25:47 »

kurde, to moje ukochane jeziorko:) myślałem, że jak gmina przejęła we władanie ten zbiornik, to postwią rzeczywiście tylko na turystykę i sport wędkarski i dadzą sobie spokój z rybakami. ale, aż jestem zdziwiony bo ostatnio kilka razy przetrolowałem całe jezioro i siat nie zauważyłem. in plus ostatnio dwie kontrole PSR, tak trzymać!!
Zapisane
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #7 : 05 Czerwca 2012, 16:19:32 »

kurde, to moje ukochane jeziorko:) myślałem, że jak gmina przejęła we władanie ten zbiornik, to postwią rzeczywiście tylko na turystykę i sport wędkarski i dadzą sobie spokój z rybakami. ale, aż jestem zdziwiony bo ostatnio kilka razy przetrolowałem całe jezioro i siat nie zauważyłem. in plus ostatnio dwie kontrole PSR, tak trzymać!!

niestety nie jest tak różowo skoro jak czytasz ludzie na okrągło narzekają
(bo maja po części racje, opłaty raczej mocno wygórowane)
- trochę siedzę na Żarnowcu ale niestety kontroli PSR w tym roku jeszcze nie wiedziałem  Shocked
Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #8 : 05 Czerwca 2012, 16:44:14 »

kurde, to moje ukochane jeziorko:) myślałem, że jak gmina przejęła we władanie ten zbiornik, to postwią rzeczywiście tylko na turystykę i sport wędkarski i dadzą sobie spokój z rybakami. ale, aż jestem zdziwiony bo ostatnio kilka razy przetrolowałem całe jezioro i siat nie zauważyłem. in plus ostatnio dwie kontrole PSR, tak trzymać!!
No własnie wreszcie kontrole ok
Szkoda tylko że tak jak zwykle sprawdzają zezwolenia.Jak zaczynają kontrolę to parę łódek dziwnie szybko spływa do brzegu Wink
A jak wyniki w trolu?
Co łódki mogę pomóc.
Info na pw ok
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2012, 16:46:56 wysłane przez gawel » Zapisane
slawito

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #9 : 05 Czerwca 2012, 19:15:02 »

dzięki @gaweł za zainteresowanie temaem, czekam na info. wyniki w trolu raczej słabe. w ogóle ostatnio jak byliśmy to złapaliśmy we dwojkę z teściem tylko po szczupaczku ok.50 cm przez cały dzień pływania. tak generalnie to jeździmy tam za okoniem:) w zeszłym roku kilka bardzo ładnych nam się trafiło.
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #10 : 05 Czerwca 2012, 19:36:44 »

dzięki @gaweł za zainteresowanie temaem, czekam na info. wyniki w trolu raczej słabe. w ogóle ostatnio jak byliśmy to złapaliśmy we dwojkę z teściem tylko po szczupaczku ok.50 cm przez cały dzień pływania. tak generalnie to jeździmy tam za okoniem:) w zeszłym roku kilka bardzo ładnych nam się trafiło.
Oj to za mało czasu poświęciłeś.Trzeba miesiąc pływać,prawie dzień/10godzin trolu dziennie/ w dzień żeby się pochwalić Wink
Ale tak jak napisałeś tam zawsze coś może się trafić,zresztą łowię na Żarnowcu ponad 20 lat i nie uważam siebie za "specjalistę"
aczkolwiek cosik się tam wie Wink
Dam info w twojej sprawie.
Zapisane
slawito

Wiadomości: 34


« Odpowiedz #11 : 05 Czerwca 2012, 19:50:00 »

ja tam łowię trzeci sezon. niestety nie mam czasu żeby być tam tak często. czasem trzeba iść do tyry coby zarobić na zezwolenie:) generalnie troszkę poznałem to jeziorko i na innych lepszych wyników na pewno nie miałem. znam z opowieści to jezioro sprzed 20 lub nawet więcej lat i teraz to już tylko wspomnienie, ale i tak jest super.
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #12 : 05 Czerwca 2012, 21:17:30 »

ja tam łowię trzeci sezon. niestety nie mam czasu żeby być tam tak często. czasem trzeba iść do tyry coby zarobić na zezwolenie:) generalnie troszkę poznałem to jeziorko i na innych lepszych wyników na pewno nie miałem. znam z opowieści to jezioro sprzed 20 lub nawet więcej lat i teraz to już tylko wspomnienie, ale i tak jest super.
Jezioro jest super a niedawno spuścili całą wodę z górnego zbiornika/czyżby przez Hiszpanów Wink/-mogła wejść nowa ryba/spory wysyp metrówek/
Dobre jest Choczewo/jeszcze/kiedy na Żarnowcu nie da się łowić ok
Zapisane
mdziam_78

Wiadomości: 29

Wawa


« Odpowiedz #13 : 03 Sierpnia 2012, 23:24:38 »

Witam,
Za tydzień z rodzinka wybieram się w okolice Zarnowieckiego i nie wiem czy warto upychać do auta ponton i silnik. Jeżeli warto to czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie rejony zbiornika przeczesać - nie trolem.
Z góry dziekuje za ewentualne podpowiedzi.
Zapisane

Pozdrawiam
MDD
Wojti

Wiadomości: 1184


Gdynia

trolling for pike


WWW
« Odpowiedz #14 : 05 Września 2012, 17:39:13 »

W ostatnim czasie pojawiła się kwestia dotycząca opłaty trollingowej na jeziorze Żarnowieckim.
Tak jak obiecałem zbadałem temat. Sprawy związane ze zezwoleniem amatorskiego połowu ryb na jeziorze Żarnowieckim reguluje Gminny Ośrodek Turystyki i Sportu Sp. z o.o.

Sprawa wygląda tak:
- trolling dozwolony jest na jedna wędkę
- dopłata do trollingu wymości 50% składki podstawowej
- każda osoba łowiąca metoda trollingowa musi mieć wykupione opłatę trollingową

i w tej kwestii nie ma żadnych zmian, nieprawda jest, że jeśli jedna osoba na łodzi ma wykupione zezwolenie trollingowe to pozostali nie muszą go mieć
(nie poruszam tu kwestii osób poniżej 14 roku życia)
« Ostatnia zmiana: 05 Września 2012, 17:56:26 wysłane przez Wojti » Zapisane

"lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć"
Strony: [1] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!