http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
29 Marca 2024, 15:39:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2628 użytkowników
Najnowszy użytkownik: blak-blek
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  Z czym na klenia?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Z czym na klenia?  (Przeczytany 32909 razy)
Tubaram

Wiadomości: 151


Oxford, UK


« Odpowiedz #30 : 12 Lipca 2013, 20:21:56 »

Ogólnie to wszystkie zbiórki kleniowe które miałem bardziej przypominały atak bolenia niż zbiórkę np. pstrąga. Konkretne chlapnięcie, odruchowe zacięcie i tyle, ryby nawet nie widziałem, a co dopiero, czy ma zamknięty pysk.

Kilkanaście lat temu miałem podobną sytuację na Brdzie w okolicach Rytla. Klenie zbierały suchą, skuteczność zacięć - 15%.

Pomogła rada kolegi, postaraj się trzymać muchówkę w jednej linii z linką jako jej przedłużenie, w trakcie brania zamiast podnosić wędkę do góry - zacinaj z linki długim pociągnięciem.

 ok
Zapisane

Nie tylko casting, przepływanka za kleniem, karpiowanie, łowienie brzan, lipieni i węgorzy też ma swój urok. Życie jest zbyt krótkie, żeby ograniczać się do jednej metody...
Kriss

Wiadomości: 103


« Odpowiedz #31 : 14 Lipca 2013, 09:40:06 »

Logan, łowię na przejrzystej wodzie w miejscach gdzie wiem, że są klenie (rekonesans z brzegu), ale stojąc w wodzie nawet w polaroidach nie widzę wyjścia ryby. Po prostu jest dołek z ciemnym dnem, zmarszczona powierzchnia wody itp. Jako początkujący nie potrafię podać muchy dalej niż na 10-12 metrów.

Tubaram, dzięki za wskazówkę, pewnie spróbuję.

Na razie jedyny kleń, którego złowiłem na muchę był na mokrą.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!