http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 04:17:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Sprzętowe (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Kajaki wędkarskie
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Kajaki wędkarskie  (Przeczytany 39487 razy)
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #60 : 25 Października 2013, 11:04:12 »

Na pierwszym zdjęciu widać zamontowany ekran echa. Czy wymaga to jakiejś adaptacji czy pomyślał o tym producent? Jak mocujesz przetwornik?
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2013, 12:42:45 wysłane przez BOB » Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #61 : 25 Października 2013, 13:06:44 »

Nie jest konieczna praktycznie żadna ingerencja, są otwory na przewody, miejsce na akumulator. Przetwornik jest zamontowany w otworze odprowadzającym wodę z pokładu.
Zapisane

Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #62 : 01 Lutego 2014, 14:45:45 »

Pojawił się nowy kajak wędkarski z wytwórni Feelfree o bardzo ciekawych właściwościach:

http://www.norfolk-canoes.co.uk/sit-on-top-kayaks/feelfree-lure.htm

Więcej na:

www.feelfreeus.com
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
Apisfisha

Wiadomości: 27


« Odpowiedz #63 : 01 Lutego 2014, 19:45:45 »

Witam
Każdy sprzęt pływający ma swoje wady i zalety. Juz dawno zauważyłem popularność kajaków w Australii i Nowej Zelandii oraz Stanch. Największe wrażenie zrobiły na mnie kajak z tego co pamiętam firmy Ocean z nożnym napędem. Bardzo często kajaki te były wykorzystywane przez prowadzącego program Fishing Australia. Jednak byłem mile zaskoczony kiedy zobaczyłem łowiących z kajaków na Bałtyku i to jeszcze naprawdę w ekstremalnych warunkach. Zdziwiło mnie to z jaka łatwością ustawiają kajak z falą, ale nawet kiedy zdarzyło sie że byli ustawieni pod fale łatwo wychodzili z opresji. Uganiali sie wówczas za trotką wiec i woda była zimna. Wędkarze używali zarówno kajaków sit-on jak i kokpitowych. Według mnie na pewno dobrze sprawdza się na dużych jeziorach, bo kajakiem ( Vs łódka) o napędzie wiosłowym znacznie szybciej można sie przemieścić w wybrane łowisko oddalone jakoś znacznie, nadto kajak jest bardziej cichy wiec mamy chyba większe szanse na udane łowy, kolejna rzecz to siedzimy niżej niż w łodzi i jesteśmy mniej widoczni. Do tego transport jest znacznie łatwiejszy niż łodzi. Jest wiele rożnego rodzaju bagażników na kajaki do samochodu. Nadt bardzo często kajaki sit-on zaopatrzone są w kułko ułatwiające wodowanie. U nas pewnie takiego wyboru nie ma, ale my jesteśmy zawsze za murzynami. Moim zdaniem Kjak ma przewagę nad łodzią. Wady kajak to dostępność w Polsce, niestety jak już są to wysokie ceny. Nadto jednak mimo wszystko dochodzą dodatkowe koszty na stosowne wdzianko, bo jednak bez tego się raczej nie obedzie jesli chcemy korzystać z kajak częściej niż tylko w piękne i słoneczne dni.
Należało by teraz wziąć pod uwagę kolejny sprzęt pływający - ponton. Oczywiście nie taki z ceraty czy zabawka z OBI lub innego marketu. Teraz to nie są gumowe wynalazki ale naprawdę solidne łodzie pneumatyczne.  Wciąż w Polsce panują stereotypy, że mało bezpieczne, ze łatwo uszkodzić i że z pontonu nie wolno łowić, zresztą to również dotyczy kajaków. Wszystko idzie do przodu i to nie sa juz te drewniane kajaki lub pontony z opony lub ceraty. Kajaki coraz częściej wykonywane z tworzyw poliuretanowych, które są lżejsze i trwalsze. Wróćmy do pontonów. Zalety łatwość transportu, dach samochodu lub bagaznik. Złozenie pontonu nawet ze sztywną podłoga to 15 minut, Mają kilka komór i nawet jakbyśmy mieli pecha, ze uszkodzimy wszystkie komory ( zazwyczaj 3-4) swoja drogą to naprawdę musiałby być pech żeby uszkodzić wszystkie, to ponton i tak nie zatonie i będzie utrzymywał się na powierzchni. Gdy uszkodzimy jedną możemy spłynąć do brzegu i naprawić na miejscu w kilka minut i dalej cieszyć sie z naszego hobby. Jestem zdania, że jest bardzie bezpieczny niż łódź, czy kajak. Żeby wywrócić ponton naprawdę trzeba się postarać. Kolejne zalety łatwość wodowania nawet w miejscach trudno dostepnych. Zaryzykuję i stwierdzę, że ponton jest jeszcze cichszy niż kajak, gdyż nie ma efektu odbijającej sie fali o burtę. Kolejny atut pontonu większa dostępność na rynku i ceny. Można by pisać wiele o wadach i zaletach wsztstkich trzech środków pływających, a jest jeszcze wiele innych wynalazków jak pływadełka, czy jeszcze inne... Jednak ja zdecydowałam sie na ponton i nie żałuję.Użytkuję juz kilka lat i super mi się sprawdza. Ja używam pontonu przede wszystkim na jeziorach, ale zdarzyło mi sie również wędkować na morzu choć nie w tach ekstermalnych warunkach jak ci " wariaci w kajakch" - mam duży szacunek do nich tylko ja bym tak nie ryzykował, ale rozumiem tych kolegów przez nasze hobby.
pozdrawiam Oczywiście to jest moje zdanie i nikogo nie mam zamiaru przekonywać do swoich racji. Szanuję zdanie i wybory kolegów. Przyznam, iż ja wybierając ponton kierowałem się w dużej mierze względami ekonomicznymi. Mieszkam niestety w jednym biedniejszych regionów " naszego pięknego kraju". Choć przynzam kraj piekny, to niestety w tym rejonie to bida i nędza.  Ale o polityce nie będę prawił i życzę w 2014 roku wszystkim Taaaaaaaaaaaaaakiej Ryybbby.
jeszcze raz pozdrawiam
Marcin W
Zapisane
Rafał S.

Wiadomości: 83


Duszniki Wielkopolskie


« Odpowiedz #64 : 01 Lutego 2014, 23:34:16 »

Jest dokładnie tak jak napisałeś "Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety". Nigdy nie przyszedł mi do głowy pomysł aby stwierdzić, że kajak jest lepszym urządzeniem do wędkowania niż łódź, ponton czy różnego rodzaju pływadełka. Różne są oczekiwania wędkarzy wobec sprzętu pływającego, różne wymagania narzucają warunki wędkowania czy dostępność do wody. Różne są też możliwości logistyczne wędkarzy- choćby możliwość przechowywania i transportu pływadła. Ogół wielu warunków będzie decydował jaka jednostka pływająca jest optymalnym, a przy tym subiektywnym wyborem wędkarza.
Wędkuję z kajaka od kilku lat i uznałem, że warto zwrócić uwagę na taką - alternatywną formę wędkowania czy też spędzania czasu na wodzie, bo sprawia mi ona wielką frajdę. Gdybym przypadkiem nie natknął się na internetową prezentację wędkarskiego kajaka, to pewnie duża część tej frajdy by mnie ominęła.
Zapisane

Pozdrawiam,
Rafał
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #65 : 01 Lutego 2014, 23:38:32 »

Gdybym przypadkiem nie natknął się na internetową prezentację wędkarskiego kajaka, to pewnie duża część tej frajdy by mnie ominęła.

Mnie też.  Laughing  Laughing  Laughing
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
BOB

Wiadomości: 3530


Warszawa

Robert


« Odpowiedz #66 : 01 Lutego 2014, 23:52:07 »

Co prawda to prawda Tomku Grin
a i ludziska mieli uciechę Tongue
Zapisane

NIECH SIĘ WĘDKI GNĄ A NIE ŁAMIĄ
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #67 : 04 Marca 2014, 13:42:58 »

http://vimeo.com/45504449

Ciekawe kadry, piękne widoki.
Zapisane

mahi66

Wiadomości: 148


Zduńska Wola


« Odpowiedz #68 : 04 Marca 2014, 16:11:22 »

Śmieszna cena http://www.aliexpress.com/item/Double-kayak-double-fishing-boat-double-plastic-fishing-boat/1652532060.html, tylko co to warte - czort wie Smiley
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2014, 16:16:16 wysłane przez mahi66 » Zapisane

Cast to nieuleczalna choroba, zaraźliwa, ale nie śmiertelna Smiley
_krzysiek_

Wiadomości: 149


Wrocław/Zielona Góra


« Odpowiedz #69 : 04 Marca 2014, 20:38:14 »

Styl podobny do kajaków Perception. Nie wierzę w taką cenę.
Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #70 : 05 Marca 2014, 08:50:47 »

Prosto z Chin. Może się udać, ale nie musi  Wink
Co ciekawe, sprzedający podaje akurat w tej aukcji, że przesyłka jest darmowa a przy innych kajakach kosztuje około 1000$.
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2014, 10:03:01 wysłane przez Pike » Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #71 : 21 Lipca 2014, 12:51:23 »

Odświeżając temat, czy ktoś pływał na FeelFree Lure 11,5 lub 10?
Dystrybutor pisze, że to hit w Polsce, tyle ze nie znalazłem żadnej krajowej opinii na ich temat  Smiley
Zapisane

adski

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #72 : 21 Lipca 2014, 15:45:46 »

Pływałem nim. Moim zdaniem na małe jeziorko lub rzeczkę ok. Zwinny i stabilny. Jednak pływałem nim zaledwie kilka godzin. Sam mam predatora 13 stóp który jest mniej zwrotny ale dłuższy i troszkę szybszy.

Jak chcesz to podam Tobie  nr osoby która takowego posiada Smiley
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2014, 15:48:07 wysłane przez adski » Zapisane
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #73 : 21 Lipca 2014, 16:14:58 »

Będę wdzięczny za kontakt do tej osoby.
Zapisane

adski

Wiadomości: 47


« Odpowiedz #74 : 21 Lipca 2014, 16:33:08 »

Kontakt przesłany w PW Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!