http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Kwietnia 2024, 16:33:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2631 użytkowników
Najnowszy użytkownik: BryanEvope
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Wędkarstwo muchowe (Moderatorzy: Urso, Pike, Sith)
| | |-+  TENKARA
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: TENKARA  (Przeczytany 67610 razy)
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #30 : 09 Stycznia 2013, 22:05:26 »

Lowisko eldorado

Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem... szukam miejsc naturalnych, a nie łowisk typu Eldorado, Okoń i Piorunów, na których dopuszczalne są w zasadzie wszystkie rodzaje połowu (etycznego oczywiście).
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #31 : 10 Stycznia 2013, 07:11:17 »

Będzie ciężko... Szczególnie z rybkami typowo muchowymi. Jeżeli zadowoli Cię kleń to szukał bym mniejszych rzek nizinnych. Co prawda to 100 km. od stolicy, ale ja się wychowałem wędkarsko nad rzeką Liwiec w okolicach Węgrowa. Myślę, że do treningu by się nadawała choć w wielu miejscach będzie za głęboka do brodzenia a brzegi często są strome. Niestety od dawna tam nie byłem.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #32 : 10 Stycznia 2013, 12:43:13 »

Tomku są, są Wink ale się o tym głośno nie mówi Smiley
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #33 : 10 Stycznia 2013, 13:07:26 »

Odcinki nizinne??? Shocked Shocked Shocked
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #34 : 10 Stycznia 2013, 21:36:45 »

I na koniec dyskusji z PZW, oficjalne, podsumowujące enigmatyczną wypowiedź Prezesa, oficjalne stanowisko Rzecznika Prasowego PZW:

"W świetle zacytowanych przepisów RAPR wszędzie tam, gdzie opisano dozwolone metody połów jako metoda muchowa, to jest to metoda niezgodna z przepisami ze wzgledu na to, iż sprzęt uzywany do połowu nie ma kołowrotka. Natomiast tam, gdzie opisano, że dopuszcza się połów tylko na muchę lub sztuczną przynętę, to taka metoda jest legalna i dopuszcalna.
Antoni Kustusz
rzecznik prasowy ZG PZW"
Zapisane
Włodas

Wiadomości: 443


Warszawa


« Odpowiedz #35 : 11 Stycznia 2013, 00:47:31 »

I na koniec dyskusji z PZW, oficjalne, podsumowujące enigmatyczną wypowiedź Prezesa, oficjalne stanowisko Rzecznika Prasowego PZW:

"W świetle zacytowanych przepisów RAPR wszędzie tam, gdzie opisano dozwolone metody połów jako metoda muchowa, to jest to metoda niezgodna z przepisami ze wzgledu na to, iż sprzęt uzywany do połowu nie ma kołowrotka. Natomiast tam, gdzie opisano, że dopuszcza się połów tylko na muchę lub sztuczną przynętę, to taka metoda jest legalna i dopuszcalna.
Antoni Kustusz
rzecznik prasowy ZG PZW"
Witam!

Czyli trzeba dokleić kołowrotek np. http://allegro.pl/kolowrotek-na-ryby-starodawny-dla-kolekcjonera-i2920167124.html i będzie OK!
(nigdzie nie jest napisane że ten kołowrotek musi coś zwijać)  Laughing

Serdecznie Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2013, 00:49:56 wysłane przez Włodas » Zapisane

Nie mogę zasnąć w nocy, jak sobie pomyślę, że po mojej śmierci, żona sprzeda cały mój sprzęt wędkarski po cenie za którą myśli, że go kupiłem. Laughing Laughing Laughing
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #36 : 11 Stycznia 2013, 22:31:09 »

Skoro znamy już oficjalne stanowisko PZW, to pomijając rady o doklejeniu kołowrotka, wymianie wędziska, kupnie innego sprzętu muchowego, bądź rad typu: "schowaj sprzęt do szafy i ciesz się posiadaniem" (którymi karmili mnie nasi forumowicze w wiadomościach priv), może byśmy zebrali miejsca, gdzie będziemy zapraszani z tenkarą i na jakich odcinkach. W tym miejscu, chcę bardzo serdecznie podziękować Kol. Julkowi W. za bardzo szczegółową informację oraz pierwsze konkretne zaproszenie dla tej metody na Zalewie Nowomiejskim - dzięki !!!! 😄😄😄😄 Stwórzmy baze, listę (niepotrzebne skreślić) miejsc, gdzie metoda ta, nie będzie uznana za kłusowcictwo, a wręcz przeciwnie, za jedną z najbardziej etycznych metod wędkarskich, w wędkarstwie muchowym.
Zapisane
Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #37 : 12 Stycznia 2013, 12:16:08 »

Oj chyba byłem pierwszy.

Darku, zapraszam w razie czego do mnie. Mam kawałek rzeki, który z racji umiejscowienia traktowany jest już jako woda nizinna, a można się tam spotkać z pstrągiem i lipieniem. Co prawda ograniczać cię będzie szerokość i głębokość, ale myślę, że sobie poradzimy.

Szczegóły na priva.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #38 : 16 Stycznia 2013, 21:20:37 »

Dziękuję. Jeśli ktoś jeszcze zna miejsca inne miejsca, we własnej okolicy, poproszę o namiary. Skompletuje je i może przygotuję coś na kształt przewodnika dla miłośników Tenkary, bardzo małego grona (patrząc na zainteresowanie). By the way, zamówiłem kolejną. Ale z tą, poczekam już na wiosnę, mimo tego, że w Japonii bawią się nią nawet na śniegu.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc w zdobywaniu namiarów.
Zapisane
xxxlysy

Wiadomości: 147


tarnow


« Odpowiedz #39 : 16 Stycznia 2013, 22:24:06 »

Witam.Rzeka Biała przepływająca przez moje miasta(okolice Tarnowa) ,dużo klenia no i oczywiście ładny pstrąg  Grin.
Zapisane
Darek

Wiadomości: 1367


Warszawa


« Odpowiedz #40 : 01 Lutego 2013, 20:05:09 »

Troche wnerwia mnie fakt, że nawet we "Władcy Pierścienia" (cz.3), łowią przy pomocy Tenkary (kij leszczynowy ze sznurkiem), a u nas nie ma jej wymienionej w formach metody muchowej, jako dopuszczalnej.  Cry
Zapisane
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #41 : 02 Lutego 2013, 22:20:01 »

Smigol i Digol byli by wdzięczni za Twoje wspomnienia o nich.  Wink Grin
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #42 : 30 Maja 2013, 16:54:56 »

Co by pociągnąć temat.
Dzisiejszy wypad na rybki.... z Tenkarą.




Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
TomCast

Wiadomości: 2948


Warszawa

Każdy dzień przynosi coś nowego.


« Odpowiedz #43 : 31 Maja 2013, 08:15:00 »

Gdzie Ty masz taką fajną rzeczkę z pstrągami.... Wink
Zapisane

Pozdrawiam.
Tomek


Każda godzina spędzona z muchówką nad wodą bezcenna, za reszte zapłacisz kartą MasterCard Wink
Sith
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 541


Pyrzyce

Eat, Sleep, ... Go Fishing


« Odpowiedz #44 : 31 Maja 2013, 15:57:40 »

Gdzie Ty masz taką fajną rzeczkę z pstrągami.... Wink
A wpadnij w moje okolice to Cię zabiorę.  Wink
Zapisane


"Catch and Release - fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time"
BLOG
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!