http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwietnia 2024, 22:48:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2632 użytkowników
Najnowszy użytkownik: DerekGreva
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  Szczupak 2013
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Szczupak 2013  (Przeczytany 102679 razy)
castomek

Wiadomości: 38

Konto nieaktualne, zarejestrowałem się jako Bob.W.


« Odpowiedz #255 : 04 Października 2013, 02:49:57 »

Nie baw się w czyjegokolwiek adwokata jeżeli temat Ciebie nie dotyczy od tego są moderatorzy.
 

No, bo jakbym bawił się w oskarżyciela jak ten tam, co chlapnął, że ustawka i już się przylepiło, już tacy jak ty się cieszą, to byłaby demokracja i wolność słowa Smiley
Zapisane

Próbuję usunąć to konto ale nie wiem jak. Zarejestrowałem się jako Bob.W.
Pyzdra

Wiadomości: 272


Legionowo

Ryby są oslizłe i śmierdzą!


« Odpowiedz #256 : 04 Października 2013, 05:38:24 »

Gratulacje Maciek! Oglądałem na ruskich filmach takie główki, próbowałem je kupić i nie udało mi się - gdzie można je dostać?


http://jerkbait.pl/topic/27041-sprzedam-ci%C4%99%C5%BCarki-czeburaszki/
Zapisane

virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #257 : 04 Października 2013, 07:29:29 »

Ukarać Maćka - w kompleksy wpędza, cholera jedna...  Cool zębate zaje...fajne, przynęta to "mnie to lotto"... miło wiedzieć, że w polskich kaczych dołach są jeszcze niezłe mamuśki  Grin podejrzewam, że lecą na "młodą krew" a dziadkom się nie wieszają  Laughing
Zapisane

Tomek
Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #258 : 04 Października 2013, 10:40:05 »

Ofsety rzeczywiście wbijają się dziwnie, często inaczej niż normalna guma. Szczupaków złowiłem zaledwie kilka na haki ofsetowe i wszystkie wyhaczałem ręką (bez szczypiec). Okonie zaś głównie hak mają zapięty od zewnątrz pyska - przynęta czasem jest zassana a czasem wisi z boku.
Byłbym ostrożny z oskarżeniami mimo, że na zdjęciu może to wyglądać nienaturalnie. Zapewniam, że poniższe zdjęcie jest prawdziwe (do pozowanego gumę ułożył bym ładniej  Wink )
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #259 : 04 Października 2013, 10:43:49 »

Tu widać przed wyjęciem z wody.
Zapisane

Pike
Administrator
*****
Wiadomości: 2693


Poznań


WWW
« Odpowiedz #260 : 04 Października 2013, 12:40:48 »

Znalazłem jeszcze jakieś stare z okonkiem, nie potrafię wytłumaczyć dlaczego tak jest.
Zapisane

Logan

Wiadomości: 1985


Bydgoszcz

Machaj wendą, ryby będą!


« Odpowiedz #261 : 04 Października 2013, 15:08:51 »

Ja mam podobne doświadczenia, choć nie z offsetami. Większość złowionych przeze mnie na sweepera 14 szczupaków ma przednią kotwicę zapiętą w podobny sposób, choć niekoniecznie w samym kąciku. Przynęta zostaje wtedy podobnie na zewnątrz, a tylna kotwica wbija się często w okolicach od oka do płetw za pokrywami skrzelowymi. Dopiero te większe (80+) mają przynętę w pysku. Też nie wiem z czego to wynika i często zmuszony jestem odpuścić łowienie na sweepera, bo za bardzo kaleczę ryby.
Zapisane

Mój dziadek mówił: Do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty nie podchodź w ogóle...
KR FISHING

Wiadomości: 110


« Odpowiedz #262 : 04 Października 2013, 20:20:29 »

Hak offsetowy w moim doświadczeniu, w szczególności do Sebile Magic Swimmer Soft:
- do połowu szczupaka niezbędny jest dosyć mocny kij. Chodzi o to, że że samo zacięcie ryby powinno być dosyć gwałtowne (szybkie i mocne a dlaczego - poniżej),
- zacięcie w bok! To jest bardzo ważne!!! (inaczej słyszy się bardzo często o nie zaciętych rybach - to właśnie ten powód!) W bok, czyli nie tak jak przy zacięciu np. sandacza.

Już z powyższych informacji nasuwa się odpowiedź - dlaczego.
Offset w swoim przeznaczeniu ma na celu unikanie zaczepów (do tego został stworzony). W Magic Swimmer hak jest cały schowany w gumie (można nim łowić w każdych zaczepach).
To logiczne dlaczego trzeba w miarę mocno zacinać i dlaczego w bok.. Przy zacięciu, gdy offset schowany jest w gumie jest ten moment, w którym grot przesuwa się w pysku do momentu zaczepienia. I to jest cała filozofia. Dlatego to mocne zacięcie, gdyż jeśli szczupak uderzy w przynętę zażerając ją całą, guma przy zacięciu prześlizgnie się nieco w pysku aby złapać "grunt" (w tym przypadku najlepiej wargi ryby).

Że zapięta w kącikach warg? Jeśli np. szczupak klapnie pyskiem przy ataku a guma się nie wbije w podniebienie (offset schowany) to ułoży się na boku - w poziomie. Jeśli w tedy zatniemy, grot haka znajdzie swoje zaczepienie właśnie w kącie warg. I przez to ważne jest właśnie zacięcie w bok aby nie "zgubić" ryby !

I co ważne w offsecie, trzeba ten ułamek sekundy więcej poczekać z zacięciem, gdyż musi być to odczucie "zażarcia" przez rybę..
Słysząc bardzo często o nie zacinanych rybach na offsety, dzieje się tak z właśnie z niestosowania do powyższych powodów. Jeśli ktoś zacina na offsety tak samo jak przy zwykłych główkach jigowych, to może się troszkę rozczarować.
« Ostatnia zmiana: 04 Października 2013, 20:28:07 wysłane przez KR FISHING » Zapisane

Pozdrowienia!
Remik
- Pure Fishing
- http://www.kr-fishing.pl
garowy

Wiadomości: 389


I tu i tam...


« Odpowiedz #263 : 04 Października 2013, 21:39:56 »

Wydaje mi się, że nie byłoby problemu gdyby zamieszczane były zdjęcia ryby z przynętą a nie przynęty z rybą. To forum jako jedyne uchowało się bez reklam i innego marketingowego shitu. Fajnie gdyby tak zostało...
Zapisane

Honneur et fidélité
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #264 : 04 Października 2013, 21:52:39 »

Wydaje mi się, że nie byłoby problemu gdyby zamieszczane były zdjęcia ryby z przynętą a nie przynęty z rybą. To forum jako jedyne uchowało się bez reklam i innego marketingowego shitu. Fajnie gdyby tak zostało...
  ok
Zapisane
castomek

Wiadomości: 38

Konto nieaktualne, zarejestrowałem się jako Bob.W.


« Odpowiedz #265 : 05 Października 2013, 08:30:42 »

Ofsety rzeczywiście wbijają się dziwnie,
Byłbym ostrożny z oskarżeniami mimo, że na zdjęciu może to wyglądać nienaturalnie. Zapewniam, że poniższe zdjęcie jest prawdziwe (do pozowanego gumę ułożył bym ładniej  Wink )

A ja od razu takiemu oskarżycielowi dawałbym ze dwa punkty ostrzeżenia. Zawsze można napisać na przykład, że moim zdaniem Maciek łowi te ryby w sieci, potem udaje, że złapał na wędkę, bo nikt mi nie powie, że można mieć takie wyniki na polskiej wodzie. Dodać, że wyrażam tylko swoje zdanie, że korzystam z demokracji, że można się ze mną nie zgadzać i cieszyć się, że jakiś tam niesmak, podejrzenie zostaną. Jak tu się obronić przed takim zarzutem - przysięgać?
Zapisane

Próbuję usunąć to konto ale nie wiem jak. Zarejestrowałem się jako Bob.W.
virtusan

Wiadomości: 1633


Katowice

fan vintage


« Odpowiedz #266 : 05 Października 2013, 09:01:20 »

No brniemy za daleko... proponuję wyp.... posty nie dotyczące wątku. Wszelkie podejrzenia, dywagacje na temat haków, podprogowych reklam przynęt  Cool itp - priv, bo cholerka niedługo żeby zobaczyć fajną rybkę będę musiał na YT szukać Rexa Hunta.  Angry
Zapisane

Tomek
Buri
Redaktor/Moderator
*****
Wiadomości: 2751


Gdańsk


WWW
« Odpowiedz #267 : 05 Października 2013, 10:22:20 »

Prawdą jest, że szczupaki zapinają się jak do reklam w gazetach. Sam tak miałem nawet w zeszłym tygodniu. Shaker 4" na offsecie Gamakatsu z obciążeniem. Szybki atak ryby, mocne zacięcie i guma cała na zewnątrz wyrwana z haka a ten wbity w nożyczki. Następny szczupak podbnie, ale ten o dziwo wisi zapięty za...agrafkę zamiast hak  Wink Oczywiście powodem tego, tak jak pisze Remik jest schowany hak, który "szuka" miejsca zaczepienia. Przy mocnym zacięciu wyciągamy poniekąd rybie z pyska przynętę a hak wbija się w szczękę z któregoś boku.

Może po prostu niektórych zazdrość zżera, że @wobler129 tak sobie poczyna...szkoda, że siedzieli cicho jak kolega @endriu pchał do pyska rybom przynęty...
« Ostatnia zmiana: 05 Października 2013, 10:53:01 wysłane przez Buri » Zapisane

Szkwał

Wiadomości: 439


Skawina małopolskie


« Odpowiedz #268 : 05 Października 2013, 19:56:13 »

Ładne bestyjki panowie ok Cheesy.
Zapisane
gawel

Wiadomości: 2703


Gdańsk


« Odpowiedz #269 : 05 Października 2013, 20:54:33 »

Prawdą jest, że szczupaki zapinają się jak do reklam w gazetach. Sam tak miałem nawet w zeszłym tygodniu. Shaker 4" na offsecie Gamakatsu z obciążeniem. Szybki atak ryby, mocne zacięcie i guma cała na zewnątrz wyrwana z haka a ten wbity w nożyczki. Następny szczupak podbnie, ale ten o dziwo wisi zapięty za...agrafkę zamiast hak  Wink Oczywiście powodem tego, tak jak pisze Remik jest schowany hak, który "szuka" miejsca zaczepienia. Przy mocnym zacięciu wyciągamy poniekąd rybie z pyska przynętę a hak wbija się w szczękę z któregoś boku.

Może po prostu niektórych zazdrość zżera, że @wobler129 tak sobie poczyna...szkoda, że siedzieli cicho jak kolega @endriu pchał do pyska rybom przynęty...
Z tego co pamiętam to @endriu przyznał się do swojej winy publicznie ok
A teraz na Żarnowcu złowił rybę/zębatego/życia 118cm i na Ebro wiele potwornie dużych
wąsatych.
Tak rzeczywiście wielu zżera teraz zazdrość
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!